Traktorske kose

Koja je svrha kardana sa "lamelom" kod rotacione kose ako je to ispravan naziv,premda ga u nasem kraju tako nazivaju,da li moze u zamjenu posluziti obican kardan bez te lamele samo naravno malo jaci?
 
Koja je svrha kardana sa "lamelom" kod rotacione kose ako je to ispravan naziv,premda ga u nasem kraju tako nazivaju,da li moze u zamjenu posluziti obican kardan bez te lamele samo naravno malo jaci?

Može običan kardan ali ako kosačice u sebi nemaju lamelu ne smeš smanjivati gas dok ne isključiš kosačicu,jer i taj kardan služi da je postepeno usporava.
 
Kako da znam dal ima kosacica u sebi lamelu(mislim da nema) radi se o kosacici SIP 165 '93 god.
Znaci ipak mora kardan sa lamelom jer kako kosit a da ne smanjujem gas,mislim da je ta radnja neizvodljiva.
 
Kako da znam dal ima kosacica u sebi lamelu(mislim da nema) radi se o kosacici SIP 165 '93 god.
Znaci ipak mora kardan sa lamelom jer kako kosit a da ne smanjujem gas,mislim da je ta radnja neizvodljiva.
Izvodljiva je,Ja sam u početku tako kosio dok nisam kupio kardan (samo kad okrećeš staneš malo na kvačilo i to je to.Ni sada ne smanjujem gas i kada imam kardan ( ostala navika).Na krajeve ne usporavam,samo teram u krug.
 
Pozdrav svima. Kupio danas polovnu kosu KRONE TM2\165, zakacio za Rakovicu 65 i probao u njivi, kosi ona i sve lepo izgleda ali se cuje neko lupanje kad ukljucim kardan i krenem, nekad manje nekad vise a nekad nista. Gledao sam nesto i ne vidim nikakvog lufta. Inace nema kaiseve nego kardan prenosi pogon do kucista sa diskovima. Zna li neko sta moze da lupa il` da bude "Eve ti roba nazad vrci pare... i tako" :). Inace platio je 550 eura i dobro izgleda ,sve originalno. HVALA unapred ko moze da pomogne.
 
Pozdrav svima. Kupio danas polovnu kosu KRONE TM2\165, zakacio za Rakovicu 65 i probao u njivi, kosi ona i sve lepo izgleda ali se cuje neko lupanje kad ukljucim kardan i krenem, nekad manje nekad vise a nekad nista. Gledao sam nesto i ne vidim nikakvog lufta. Inace nema kaiseve nego kardan prenosi pogon do kucista sa diskovima. Zna li neko sta moze da lupa il` da bude "Eve ti roba nazad vrci pare... i tako" :). Inace platio je 550 eura i dobro izgleda ,sve originalno. HVALA unapred ko moze da pomogne.

Pusti prodavca da to mozga. Ako moze da je napravi da radi onda je uzmi. Mozda je u pitanju neka sitnica. Ako nisu lezaji, moze biti da nozevi dodiruju diskove sto rece kolega Cira. Da li si proveravao ulje u reduktoru i koritu, odnosno kolicinu ulja. Moze biti da tu manjka. Mada sve je nagadjanje. Rasptaj se koji tip nozeva ide na nju, pravi, krivi, uvijeni. Ako su nozevi to mozes lako utvrditi kada namontiras nove i pustis je u rad. Ako posle kraceg vremena primetis ostecenja na nozevima ona je to to.
 
Taman sam popravio kosu,promenuo sve lezaje,biksne,novo ulje,semerinzi,kad novi problem. Ona radi super,ali sam uspeo da otkinem na disku mesto gde se kaci noz,ako me razumete,nasao sam ga,ali sad ne znam sta cu s tim,posto sam i aparat za varenje pokvario(danas mi rad nije isao maltene nikako). Prvo sam udari u neki kamen,nisam ga video i noz se iskrivio,ja ga zamenim,nastavim dalje,i kad sam se okretao na vratinama,tu sam ujedno i zavrsio njivu vidim da to fali. Slika sutra. Zanima me moze li se zavariti to nekako ili moram da trazim drugi tanjir?
 
Evo je i slika,znaci ovo sto je otpalo ima da se kupi,pa posle da ga navarim,samo kojim aparatom to uraditi?:
20140817131957.jpg
 
Ja sam znam da se taj poklopac menja ceo . Ne verujem da je pametno da se taj deo navari. Jer ipak taj deo treba biti balansiran koliko toliko .
 
Moracu da ga potrazim da kupim,i ja mislim da nema smisla navarivati,nekako mislim da nije dobro resenje,opet ne znam,razmislicu,kosa mi ne treba par dana narednih.
 
Meni se cini da imam polovne tanjire i za Kuhn , ali za taj lonac nisam siguran . Znam da imam za Krone takav lonac . Imam i nove klizace , ali ne znam za koju marku. Slusaj aj poslacu ti broj na pp od mog brata pa ga ti kontaktiraj .
 
Treba mi strucno misljenje u vezi roto kose kaisare "CLAAS 165". Nasao sam takvu na iternetu prodaje se, ali je mehanizam na kaiseve:sta:. Zanima me kakve su to kose i kako se pokazao taj mehanizam u praksi:sta:? Unapred zahvalan.
 
Poslednja izmena:
Kako da znam dal ima kosacica u sebi lamelu(mislim da nema) radi se o kosacici SIP 165 '93 god.
Znaci ipak mora kardan sa lamelom jer kako kosit a da ne smanjujem gas,mislim da je ta radnja neizvodljiva.

sigurno nema lamela
lamela sluzi da bi lamela ostala citava a isto tako i sama kutija od mejnac
 
Vredi li kupiti zadnju IMT kosu u solidnom stanju za 100e rodjak hoce da mi proda ja mslm da vredi to kupiti :)
Ali planirao sam da kupim Poljsku roto kosu ali posto sada nemam para za nju mslm da i ovo nije losa ponuda :) Moze li neko da mi kaze koja je razlika u kosenju sa roto kosom i sa obicnom,cuo sam da se sa roto kosom brze se susi otkos :D :D
 
Nazad
Vrh