Traktorske kose

010620141107.jpg


- - - - - - - - - -

dali neko zna cemu ovo sluzi doslo uz kosacicu..
Kao sto rece Luka , da to su distanceri ako hoces da kosa reze visocije. Samo se ne stavljaju ispod donjeg diska, nego izmedju donjeg diska i kucista njegovih lagera. Moras svuci donje diskove ako hoces to da montiras, a kad ih svuces smo ce ti se kazati.To imaju SIP i Termometal.
 
Gdje stoji ta kajla? Jel gore u onom dijelu gdje je i ona smjesa ulja i masti,jel se ne moraju skidati dobosi(diskovi).Hvala
 
Gdje stoji ta kajla? Jel gore u onom dijelu gdje je i ona smjesa ulja i masti,jel se ne moraju skidati dobosi(diskovi).Hvala

Moj savet je da krenes od korita gde stoje svi zupcanici i vratilo. Ukoliko su se kajle pojele, odnosno lezista kajli na osovinama, onda mogu zamisliti u kakvom su stanju zupcanici. Kada to otvoris onda ce ti se sve kazati samo.
 
Ja sam skoro mijenjao sve kajle na osovini na sip-ovoj 165-ici, bile pojedene mnogo, sad stavio nove i zamijenio jedan zupčanik, i sad je ok, i ne cuje se vise da bruji kao prije, znači to mnogo kad su nove kajle i nema velikog zazora.
 
Našao sam kondicioner za kosačicu.Skinut je sa D.F a treba da ga ugradim na moju Poljakinju.Interesuje me pogon kondicionera ako neko ima na svojoj da slika i okači sliku ovde ako nije problem.
 
Te slike sam video.Konkretno me interesuje reduktor a mislim da njega ovde nema pa ako je zaista tako nema ništa od montaže kondicionera.
 
Okači ti sliku za svaki slučaj.Trenutni vlasnik kondicionera nije siguran da li je sve skinuo sa kosačice pa to treba još da se proveri i potraži.
 
Pozdrav svima trebao bi uzeti kosačicu za traktor.Dilema je sledeća da li rotaciona kosačica ili dupleks.Kod mene u selu svako svoje hvali tako da sam u nedoumici
 
Ne kosim puno mozda 10 hektara manje porodično domaćinstvo, ali jake trave.Zetor 5011 imam.
 
Nazad
Vrh