Traktorske kose

Pozdrav,resio sam da kupim rotacionu kosu poljske proizvodnje.Moze li neko da mi kaze u cemu je razlika izmedju Z 041 i Z 042?
 
208fimt.jpg

2z5ooyd.jpg


I mi se juce ponovili, danas stigla Deutz-Fahr SM 4.24 (Vicon CM2400), 2009. Godiste.
 
Pukao danas sraf sto drzi klizac,pa i ulje procurelo,usled nedostatka odgovarajuceg u njivi,improvizovao sam s drugim da zavrsim njivu,nije mnogo ostalo,a kuca daleko,dobro je da sam imao kod sebe nekakvih srafova,kad sam pritegao sraf,prestalo je i da curi,a kad sam dosao kuci,odma sam to resio i stavio odgovarajuci sraf i resio curenje ulja,kad sam namontirao u njivi izgleda ovako:
 
Pozz.da pitam ponovo posto mi niko nije odgovorio :cao:

U cemu je razlika kod modela Z 041 i Z 042.U pitanju je Banrol poljska kosa.
Vidim da u ovoj temi ima prikazanih modela Z 042 ali ja u mom kraju nemam gde da kupim Z 042 nego Z 041
A posto mi je to investicija za narednih 10 god. ne bih da bacam pare dva puta
 
Pozz.da pitam ponovo posto mi niko nije odgovorio :cao:

U cemu je razlika kod modela Z 041 i Z 042.U pitanju je Banrol poljska kosa.
Vidim da u ovoj temi ima prikazanih modela Z 042 ali ja u mom kraju nemam gde da kupim Z 042 nego Z 041
A posto mi je to investicija za narednih 10 god. ne bih da bacam pare dva puta
ja imam z 042,a ne bih znao da ti kazem u cemu je razlika da li moze neka slika i karakteristike z041 pa da uporedimo
 
Nemam sliku,bio danas da ih pogledam u trgovini.
Banrol je proizvodjac model Z 041.
radni zahvat 135 i veca 165,razlika je u tanjirima.
teske su oko 360 kg,to mi je bitno jer hocu da je vucem fergom
Ima 3 noza na disku i koliko sam primetio predvidjeno mesto za cetvrti noz.
U Negotinu kostaju po 1150 eur bez kardana

- - - - - - - - - -

Evo tabele

mlroer.jpg
 
Hvala Mare,pojma nemam u cemu je razlika.
Razlika je izgleda u ceni,ovu sam uzeo po ceni od 1100 sa skupljim kardanom dok je 041 1150 bez kardana.
Namestao sam ceradu juce i imam visak delova,ako moze pomoc oko toga evo slike


1y2zj4.jpg
 
Mora imati negdje mjesto,da nije skupljač otkosa.Ima mi šure takvu kosu ako hoćeš mogu je slikati danas da vidimo kako ide ili da pogledam gdje stoji taj lim.Ja sam dobio za dug Sip 135 i nemam knjige o održavanju,jel ima kod nje gdje kakvo ulje da se sipa ili samo one 4 mazalice i to je to_Ovakva poljakinja mene izađe kad skinem pdv i subvenciju 480e i cijena kod nas 135 i 165 je ista a ovu sipovu sam dobio za 400e 2007 godina nije pokosila 30 ha.
 
Nazad
Vrh