Traktorske kose

danas stigla sip rotaciona od 2007 stajala kod coveka ni dan nije radila placena 1400e sa kardanom
 
Zasto bi je dizao na kraju?Kosu spustis na zemlju kad pocnes da kosis i podignes kad zavrsis izmedju samo gasssssssss...................

To praktikujem zbog prednje vuce ili malog anslaha. Ko kosi sa traktorom bez prednje vuce i moze ga okretati na kocnici to je druga prica. Isto tako kome sam kosio za senazu podizao sam kosu jer nije islo naknadno grabljenje pa zbog toga nije bilo pozeljno da ima mnogo poprecnih otkosa. Za sve drugo slazem se sa ostalima. :ppozdrav:
 
Ima li neko iskustva sa Gaspardo kosačicama, kako su se pokazale ?
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,interesuje me ima komsija rotacionu SIP 135,kad se upali veoma je bucna,kad blokiram jedan bubanj(disk) a drugi okrecem ima lufta trecinu kruga,izgleda da se nozevi sudaraju,sta bi moglo da je otislo pa dovodi do ovoga?Hvala unapred
 
To su distant platne dodaju se ispod donjeg disca kada ih dodas dobijes veci zazor izmedju donjeg i gornjeg disca neko kaze da tako moze da se steluje visina kosenja, licno nisam probao ako se nevaram tako nasto sam video na TERMOMETAL kosacici i na SIPovoj.
 
Imam slicnu kosacicu,samo Dubrava Gramip.Nakon 4 god rada,nisam imao nikavih kvarova.Sto se kosenja tice,nema zakusenja kao kod klasicnih nozeva,prodje kroz krticnjak i nastavi da kosi dalje.Kosim godisnje oko 3ha,kosu jos uvek nisam ostrio.
 
Nazad
Vrh