Tovni pilići

evo opet mene.na znam sta cete mi reci ali ja sam ipak odlucio da hranimpilice sa sto posto,evo zbog cega.imam koke nosilje hranio sam ih jedno vreme sa ibeka panto,nutriko iz vranja i sa sto posto.sa prve dve nisu svaki dan nisile i propadala su jaja u djubre dok sa sto posto nisu propadala i desavalo se da nekada snesu i jedno jaje vise znaci jedna snese rano ujutru a jedna kasno uvece negde oko 20 casova i bas sam zadovoljan.iz tog razloga cu poceti sa sto posto.mozda je glupo ali...
 
Nije uopste glupo, al koke nosilje su sasvim druga prica. Kad imas tovno pile ti hoces da ono bude DEBELO. Kad imas nosilju, cilj je da NOSI. Dva sasvim razlicita fizioloska procesa.
 
Rangirati kvalitet hrane koje su prisutne na našem tržištu, po mom dubokom ubeđenju, je jako nezahvlno i mnogo hrabro.Sa svim navedenim proizvđačima a i sa još nekim sam i mao iskustva i mogu samo da kažem sledeće:
Kvalitet hrane svih navedenih proizvođača u datom trenutku je "cul" i u datom trenutku loš.
Verujte da u istom džaku - vreći hrana nije ista.Zamislite mešaonu i napuni pola vreće a sa sledećim sastavom onu drugu polovinu.Može to nekome da bude smešno ali nema veze ja sve što napišem znam zbog čega sam to uradio.Neka se na ovu moju izjavu oglasni neki tehnolog i neka me opovregne.Zato još jednom izjavljujem nezahvalno je rangirati kvalitete hrane.
Često puta ostali uslovi nisu dobri a ljaga padne na hranu i t d.
Dosta sam napisao za večeras.Živinarima prijatno veče i jedna tura gratis :ppozdrav: ali ne od fabrike stočne hrane.HI
 
chickenlover je napisao(la):
Nije uopste glupo, al koke nosilje su sasvim druga prica. Kad imas tovno pile ti hoces da ono bude DEBELO. Kad imas nosilju, cilj je da NOSI. Dva sasvim razlicita fizioloska procesa.
Chikenloveru pa ako je stoposto dobar za nosilje , verovatno je dobar i za tovne pilice, nadam se da nemislis da mozda tovni nepronesu kao ove nosilje... :sta: ::namigivanje:: znaci oni uopsteno prave sve smese kavalitetno za ishranu svih kategorija domacih zivotinja.ja sam koristio stoposto i veoma sam zadovoljan.Piksi druze nisi pogesio.... :D PoZZ
 
@jovanipse, ti znas da ja ne koristim klasican koncentrat. Ali nije o tome rec. Mislim da nisi dobro procitao moje postove. Procitaj i ovo sto je napisao @valjevac. Nesto slicno i ja govorim.
 
pa razumeo sam sta ste ti i valjevac rekli, ali sad to se mozda desi jedan u milion slucajeva, mislim kad bi tako svi radili, covek onda nebi smeo nista da kupi, ili bi to radio sa ogromnim strahom...... ::lose:: ::lose::
 
24l3i0w.jpg

Prsten je čudo.Ne može da se plati njegova usluga.
U to ime :ppozdrav:
 
jao Valjevac extra, ja se uvek isfrustriram kad vidim tvoju farmu..... :ppozdrav: ziveli...
Post je spojen: [time]1284829862[/time]
_________________________________________________
jos koliko je dug ovaj objekat iza kamere, i kolko pileta imas u njemu.... :cool:
 
2cxvyu8.jpg

Sve je to NIšlija skromno ali je lepo raspoređeno.Izvini na ovom snimku loš je tako to ide
i za tebe jedna tura valjevskog :ppozdrav:
 
auuuuuuuuuuu ja sam opcinjen...SVAKA CAST..................nemam reci...ee bojanh66 ti veliki prsteni sluze za napajanje pilica...... ma :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: evo tri ture.....treba ce....
Post je spojen: [time]1284832759[/time]
_________________________________________________
a nisi mi reko koliko pileta staje u taj hotel....... :sta: :cool:
 
pa dosta......zavisi, za 1kg mesa, mu treba 2kg hrane....pa ti racunaj, uzmi u obzir da se prilikom klanja, i dalje obrade gubi 40%, onda od zavrsne mase oduzmi to, i tacno ce da vidis kolko treba da imaju zivi, da bi ocisceni imali 2-3 kila.evo, znaci 4,2kg zivog daje 3kg ociscenog.4,2 x 2kg hrane, to mu dodje konverzija, ispada 8,4kg hrane treba da pojede to pile.....nadam se da sdam ti pojasnio malo... ::namigivanje:: ::namigivanje:: koliko pileta imas :ppozdrav:
 
Piksi je napisao(la):
moze li neko da mi kaze koliko treba pile da pojede cistog kocentrata da bi doslo do kilaze od 2-3 kg uredjeno?

Gruba računica, bez decumala i digitrona kaže ovako:
- tovno pile brojler do 1.kilogram telesne težine pojede od 1,8 do 2 kg. kocetrata,
-do završnog tova računaj još 5 kilograma hrane.Tu moraš da računaš i ono što "ućebaju" - prvih dana - znam da to nije najsretniji izraz i ono što se prospe i t d.
Pozdrav :ppozdrav: komšiji
Post je spojen: [time]1284907724[/time]
_________________________________________________
bojanh66 je napisao(la):
a za cega sluzi taj veliki prsten ?
Bojane , prsten služi za napajanje, pilića,koka, ćurića.Jedan prsten oko 244.jedinki.Pročitaj malo unazad više sam pisao o njemu a akot e još nešti interesuje javi se na p.p. da ne zamaramo ostale.
:ppozdrav:
 
pozdrav svima. interesuje me da li neko ima problema sa preteranom vlagom u tovilistu i kako izlazi na kraj sa tim:haha: kao rezultat ovog problema javlja se veliki mortalitet pilica
 
Ventilacija je jako loša, ako ima previše vlage u tovilištu.

Potrebno je da napraviš izvlačenje vazduha iz objekta.
 
apsolutno se slazem sa Brankom.sad ja neznam koliko je tvoje toviliste, kao ni to koliko jedinki ti imas u njemu, ali losa ventilacija, moze da bude jedan od uzroka mortaliteta kod piladi.zbog lose ventilacije se povecava i sama vlaznost vazduha, a to pilicima nikako neodgovara.problem sa losom ventilacijom mozes vrlo lako da resis, pravilnim posavljanjem ventilatora unutar objekta, gde ce jedni imati ulogu da izvlace stari vazduh koji je pun amonijaka, dok ce drugi ubacivati svez, odnosno novi vazuh.sad posto nezamo koliko ti je toviliste, nemzemo ni precizno da ti kazemo koliko ventilatora bi resilio problem....poZZz :cao:
 
toviliste je oko 25m2 i tu je oko 200/220 pilica. koliko bi trebalo tu ventilatora i gde ih postaviti. inace toviliste je dimenzija 6/4 m, malo vise. pozz
 
Nazad
Vrh