Tovni pilići

Zasto neke ovde mrzi da citaju sta pise? Na bar 7 mesta je napisano da 1 pile treba da pojede 1kg. jedinice. Evo i slovima : JEDAN KILOGRAM JEDINICE PO PILETU. I tacka. Onda ide dvojka. E sad, neko hrani tim jednim kilom do 21 dan. Neko tera do 30 tog dana (ako NISU do tad pojeli to JEDNO KILO JEDINICE). Neko dok ne pojedu. Ja spadam u ove trece. Al tako radim JA, to ne znaci da je to jedino ispravno. Medjutim SVI se slazu oko toga da ide 1 kilo keca na 1 pile. Razumes sad?
 
i ja se slazem......znaci kilo keca po piletu, a na nekoj od prthodnih starnica sam napisao i zasto..ljudi samo citajte, sve vam pise...valjevac pilici prva klasa, nemam reci....ja moje koljem u sredu, pa javljam rezultate....bojanh66, ja sm ti spomenuo takvu recepturu, mislim ono 4okg keca, i td...ali ti si zaboravio psenicu, prekrupu, detelinu, i ostalo, nije sve u koncentratu.....,,ja sa takvim nacinom posizem odlicne rezultate.....
Post je spojen: [time]1283499070[/time]
_________________________________________________
ljudi jedno pitanje, juce moj prijatel uzeo sa jedne farme u leskovcu 75 pileta, starosti 21 dan.dok ih je doterao do kuce, koja je oko 50km odatle, u putu mi je lipsalo 15komada, a kasnije tokom veceri jos 10.........da li neko zna sta je upitanju.....strasno, platio ih je 160din kilo, neki imali i po kilo i dvesta.transportovani su u onim gajbicama za pilice, na prikolici koja je pokrivena...imala je ventilacija, nisu se pogusili...... ::lose:: ::lose:: :zli:
Post je spojen: [time]1283537772[/time]
_________________________________________________
evo neke slicke i od mojih pilica 44 dana, tezina, od 2,9 do 3,5kg.u sredu pravimo zurku od belog mesa i bataka
2q2n5hz.jpg
148zq5t.jpg
 
Lepi pilici, nema sta, isti ko moji :haha: :haha: ::namigivanje::

Ovaj u gro-planu bistrooki mi se narocito dopada.

Al vidis sta je zanimljivo, imaju krive prste (ne mislim nista lose, samo zapazam), a moji nemaju ni jedan. Sta mislite o tome?
 
pa vidis stvarno...ja sam to primetio, al nisam pridavao znacaja......pa mozda im takva sorta.....Hubbard su, sad nek se javi Robins pa da nam pojasni sta je, i kako je..... ::namigivanje::
 
I moji pilici Ross takodje imaju krive prste,ali nisam primetio da im to smeta,bitno samo da se tove :cool:

Koliko su pojeli kila hrane dok nisu naterali tezinu do 2.9-3.5kg ?
 
Ne kazem da smeta, samo kazem da moji nemaju uopste krive prste ni jedan, pa me cisto zanima kako to. Inace i moji su Ross.
 
moji nisu Ross, nego hubbard, a prsti su valjda krivi od tezine, inace jeli su kostovt do bre neki dan...pojeli 60kg.keca, 160kg.dvojke, zatim posebno 20kg.dvojke plus 10kg.prekrupe, plus 2kg mekinja, i 5kg psenice, sad im dajem samo cistu psenicu, sa malo prekrupe ukupno 10kg.to imaju jos za 3 dana, i onda ih koljem, verujem da ce nabaciti jos koji gram za ova nekoliko dana, i jedu deteline kolko hoce.......njih je 48, a bilo ih je 50 do 22 dana.... ::namigivanje::
 
Neverovatan rezultat,pojeli oko 250kg hrane njih 50,sto znaci da bi trebali imati oko 2.5kg u proseku,a oni po 0.5-1kg vise.

Svaka cast,ocigledno je dobra receptura
 
A u ponedeljak koljem i ja mojih 37 komada,3 uginula dok su bila mala,pa sledecu turu malo drugacijim sistemom idemo,da probamo :)
 
e, pa ja ti otome pricam, neverovatnu masu nabace kad im se pomesa konc.i prekrupa....hvala, hvala, ovo mi je 5 ta godina kako se bavim ovim cudom od posla, pa ja sam moje mislio da koljem u sredu,za tad sam i rezervisao cerupaljku, ali nece stici hrane do tad, pa moram i ja u ponedeljak..... ::namigivanje::
 
ma chikenloveru, moracu i ja rucno, cerupaljka je rezervisana tek za sredu, a ja moram u pon.da ih koljem, i onda cu morati rucno, jer nemogu da ih cuvam do srede, nemam ni zrno psenice vise, a sad da kupujem dzak od 50kg.zbog jednog dana, nemili mi se, a i skupo je....1000din, i to da je kvalitet, nego nema nista, svako zrno busno, i iseceno na pola,a baska sto ima nekih travka, i ono sto ostane od klasa, skart................... ::lose::
 
Ja sam 11 godina tako radio. 1 kg. startera po komadu. Pre otprilike 2 godine nekako dodjem do tabela prirasta za ros i cob, sa drugim hibridima nisam radio samo jednom sa hibro j ali mi nije davao zadovoljavajuce rezultate.Molim vas da pokusate ovako kako cu napisati.
450-470 grama STARTER od 10-12 dana
1 kg GROVRER 12-25 dana
3.2 kg FINISER bez kokcidiostatika do kraja tova

Znam da vam na prvi pogled deluje suludo,tako sam i ja reagovao ali kada saberete cenu i utroskak hrane dolazite do rezultata. SAMO DOBRO PAZITE GDE KUPUJETE HRANU ILI AKO JE SAMI PRAVITE DOBRO RACUNAJTE PROTEINSKU VREDNOST I NEMOJTE STEDETI.
PS. Na primer-Sojina sacma bi trbalo da ima 44% proteina, verujte jedva 42%
SUNCOKRET nemojte stavlajati u starter
2i7n53r.jpg
 
Leleeeee...majko mila, ovo se zove proizvodnja! Da li bi molim te rekao kolike ti je kvadrature objekat?
 
Zaklani su mi pilici pre 2 dana i rezultati su solidni :)

Ima desetak primerak oko 3500-3700gr ocisceni i spremni za rernu :cool:

Ostali prosek,oko 3000gr.
 
@bojanh66, ja mislim da ti uopste nisi lose prosao, a obzirom na to da si nov u svemu prosao si odlicno. :ppozdrav:
 
Hvala.
Pa da,nov sam u ovome i prikupljam znanje polako vezano za tov pilica.
Danas sam uzeo novih 40 pilica i ususkao ih u sanduk sa hranom i vodom.

Cena pilica kod mene skocila sa 30 na 42 dinara.
 
Nazad
Vrh