Tovni pilići

Ovde cena oscilira od 35-45, zavisi koji dan ubodes. A tek sta rade sa cenama hrane...!

@bojan, jel su ti pilici samo za tebe, il imas planove?
 
evo i ja sam moje napokon zaklao juce, i prezadovoljan sam rezultatima.... od 46 ileta koliko sam zaklao, imao sam 130kg.cistog mesa. :cool: mislim da nije lose, imao sam dva primerka koja su bila 2kg.i njih nisam zaklao, ostavio sam ih da se dotove ::namigivanje::
 
Cestitke i tebi Jovanipse, al ti si stari majstor, nismo ni sumnjali. Te skartove od 2 kg :haha: ostavi da omatore malo, za neki dobar recept. :D

Koji ti je bio prosek tezine?
 
hvala chikenloveru, pa 2,7kg, stim sto je 5 komada bilo po 3,2kg.sve u svemu ja sam prezadovoljan, i vama zelim takve rezultate.Borise sve pohvale za tvoju farmu, svaka cast, ja cu kasnije da izbacuim jos neku slicicu, nego chikenloveu, kad ces ti da zasuces rukave....... :ppozdrav:
 
Posto sam ustedela na koncentratu (ne bas zanemarljivo) ja cu lepo da platim da mi neko sve to kulturno pokoka i ocerupa. Al nista ne radim do kraja septembra, znaci pusticu punih 8 nedelja i koji dan pride. Vezbam za onaj 81 dan iz pravilnika o organskoj proizvodnji. :D

Za sad jurim nekog sa foto aparatom da ih slika, da ostane "dokumentacija". Malo su bili laksi u startu, al posle su prilicno ubrzali i sad je vecina oko 3 kg i nesto. Ima nekoliko sitnijih, te cu i ja da ostavim i pusticu ih sa domacima u bastu sve do novembra i pokoljem posle sa curkama.
 
evo neka slicica
2lqqs4.jpg
ovo su ti tzv.domaci, strava i uzas, vucaraju se u ovom kokosinjcu od maja, i evo koliki su :bravo:
10cp2me.jpg
ovo su tovni sa 48dana
s400ua.jpg
 
hahaha, ma kakav tunel, odkud ti to.......... :cool: to je inpovizovano nesto, zato sto je postojeci objekat postao mali, bile su velike vrucine, i jako zagusljivo, pa sam ja morao da ih raspustim na veci prostor, i pritom ga ogradim daskama sa strane, kako nebi izlazili, to samo tako deluje na slici, ali uopste nije lose ::namigivanje:: ....ma ti domaci nisu moji, od komsije, ja samo slikao.... za primer ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Bavim se tovom 500 pilica i sada mi je ponestalo kukuruza pa razmisljam da ovrsim od novog ( ovogodisnji) kukuruz, probao sam ga mljeti i ide bez problema.
Dali je netko od clanova dosada ranio pilice sa tako mladim kukuruzom i dali je imao problema i kako su ga jeli?
 
pozdrav zivinari.danas sam narucio prvu turu pilica da odhranim za mene znaci nisam ovo radio do sada pa mi nemojte uzeti za nesto lose i ako pitam neko i najosnovnije pitanje.za pocetak bih vas zamolio da mi kazete svoje misljenje kojim koncetratom naravno starterom to zanam posto imam svu ostalu stoku da pocnem da hranim pilice ili da budem precizniji od kog proizvodjaca?ovde kod mene ima od sto posto,zemun,hrana produkt,jabuka,gebi.
 
@piksi sad ces da cujes jedno sto oprecnih odgovora. :haha: Evo ja da pocnem....uzmi najjeftiniji od poznatih (mislim poznata firma), razlika ti nece biti neka u pilicima, nego samo u parama.

@takor, mislim da od toga mogu da se naduju. I izgledaju deblji, a nisu :haha: :haha: :haha:
Salu na stranu, za ovo prvo sam cula.
 
mozda si i u pravu.a sad to najjeftiniji ma razlika je na 10 kg nekih 10-15din i nije to toliko veliko.od sto posto jedinica je 460 dina hrana produkt 465 bar kod mene.
 
Ja kod mene kupim 10kg keca od Hrane Produkt,da ih malo uhodam u zivot,a kasnije im napravim 100kg keca od mojih komponenti i nisam primetio nikakve probleme.
 
Jeste pozeljno da im se da neki kupovni kec, dok se malo "prime". Sto se ostalog tice, industrijska hrana mozda nije najbolja, niti najeftinija, ali je najbezbednija za one koji nemaju iskustva. Ipak je to obradjeno po svim propisima i mala je verovatnoca da se unutra nadje nesto sto tu ne bi trebalo da bude. Sa druge strane, kad ljudi mesaju sami, mogu tu svasta da unesu, a da ni ne primete. Zato mislim da ako neko tek krece u ovo, treba prvu turu da uradi po ps-u, dok malo ne ukaci "stos", a posle moze i da eksperimentise.

Sto se tice eventualnih "problema", po mom iskustvu (posredno i neposredno) oni su najcesce u pilicima, a ne u hrani. Takodje i u NACINU drzanja pilica, sto mnogi, nazalost, stavljaju u zadnji plan po vaznosti.
 
chikenloveru moram da se po prvi put suprostavim tvome misljenju :nono: sto se koncentrata tice nije svejedno koji ces da uzmes, i nije istina da je samo razlika u ceni, a ne i u kvalitetu....ako hoces da znas od svih navedenih koncentrata koje je Piksi naveo, kvalitet opada seldecim redom Gebi>Stoposto>Hranaprodukt, a Jabuka i Zemun dele zadnje mesto, veruj mi na rec, tako je.......to sam i na svojoj kozi osetio...... :zli: :zli: Naravno da su bitni i ostalki faktori, kao sto su uslovi drzanja, a i sam hibrid koji se tovi...... :ppozdrav:
 
Kod mene ima samo da se kupi Hrana Produkt,ali sva sreca,pa ne kupujem hranu za ceo tov pilica,vec samo za prvih par pocetnih dana :D
 
Dragi @jovanipse, ne kazem ja ni jednog trenutka da je SVEJEDNO, nego samo da nije PRESUDNO. Ti si iskusniji od mene, to je cinjenica, ali ja koliko sam posmatrala u svojoj okolini, od nekoliko razlicitih koncentrata koje ljudi koriste, pilici im se bitno ne razlikuju po tezini. Oni ciji se pilici ZAISTA razlikuju su oni koji uz koncentrat dobijaju i jos ponesto (trava, kopriva, otpatke zelenisa iz baste, itd). To je ono sto doprinese da dodatno napreduju, a oko toga smo se odavno slozili. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh