Tovni pilići

pa nije to mnogo veliko, 2-3 ventilatora bi resila problem, a sad gde, to bez slike nemogu da ti kazem, jedan bi trebao na jednom kraju objekta, a drugi na drugom, paralelno da budu postavljeni...ali najbolje bi ti bilo da pitas Valjevca, on se bavi time, on ce ti reci najbolje......pozzz :cao:
 
zdravo narode...ostavio sam jedno tovno pile, posto nije bilo bas utovljeno, pustio sam ga sa domacim kokoskama, privklo se na njih, sada zna i da ide, ali jos nezna da jede kukuruz u zrnima, nego ga hranimo sa prekrupom 3 puta dnevno, mene sad interesuje zna li neko da li ce to pile moci da pronese, posto je kokica u pitanju, ono ima 92 dana tacno.pa me interuje da li da ocekujem neko jaje, sa koliko meseci pocinju da nose, i tako to...hvala :ppozdrav:
 
evo primera pilece 1. pileca 2.
kukuruz 24.5kg kukuruz 29kg
soja 16.3kg soja 11.4
suncokret 5.5kg suncuk. 6.4
dkf 1kg dkf 0.9
kreda 0.9 kreda 0.8
prem.pile. 0.5 prem.za pili. 0.5
lizin 0.24 lizin 0.08
metionin 0.7 metionin 0.37
so 0.1 so 0.1
ulje(sojino) 1 ulje 1
 
Pozdrav!!! Da li neko moze da mi pomogne oko informacije gde mogu da se nabave jednodnevni pilici ali od proverenog jata. Znaci da je kvalitet 100 % zagarantovan. Ja sam iz okoline Beograda, pa ako neko zna gde se mogu nabaviti neka javi.
 
Kod nas to veterinarske stanice nabavljaju samo po zelji kupaca nebitno koji je mijesec u pitanju neznam zasto je to kod vas problem toliki.
 
mladjoni1982 je napisao(la):
Pozdrav!!! Da li neko moze da mi pomogne oko informacije gde mogu da se nabave jednodnevni pilici ali od proverenog jata. Znaci da je kvalitet 100 % zagarantovan. Ja sam iz okoline Beograda, pa ako neko zna gde se mogu nabaviti neka javi.
CAR je napisao(la):
Kod nas to veterinarske stanice nabavljaju samo po zelji kupaca nebitno koji je mijesec u pitanju neznam zasto je to kod vas problem toliki.

mladjoni1
Da neko garantuje 100% kvalitet u današnje vreme bilo čega je utopija svaka čast pojedincima ali ih je malo.To niko ne može pa čak ni inkubatorista
CAR
Ima toga kod nas koliko hoćeš Care.Manje količine idu preko veterinarskih stanica i apoteka a veće količine i ozbiljni proizvođači to ugovaraju direktno sa inkubatorskim stanicama.
 
U mom kraju je nemoguce direkt od inkubatorskih stanica kupiti jednostavno ti nedaju svak mora ubrati "svoj danak"to je jedna "vrsta mafije" koja se je ogradila i nema sanse prici im ni blizu.Npr.jaja mozes kupiti po cijeni izlezenog pileta i sta sad jel se sta isplati,jednostavna racunica neisplati se :zli:.pile o.90centi pa tko voli nek izvoli.
 
Poslednju turu pilića brojlera pre 24 dana sam kupio direktno od inkubatoriste i to me koštalo 32,oo dinara po piletu.Koliko je to centi ne znam ima ovih mlađih pa će to da izračunaju.
A apoteke uzimaju svoj danak tako da uvek uzmu - zarade više od proizvođača.
:ppozdrav:
 
Pa to je upola manje nego kod nas.Nesikiraj se znam koliko je dinar=euro :ppozdrav:.
 
Neka mene ovakoga dok mogu ici u selo na kafu a zena pizdi to je dobro kad mi bude vikala ajde sto neizlazis nidje onda sam najebao :D.
 
Pozdravljam ja Ljuboviju a pozdravu se pridruzuje covek iz Frankurta koji je trenutno na skajpu a :ppozdrav:kome je pupak ostao u Ljuboviji. :ppozdrav:
 
danas zaklao 60kom.starost-40dana.pojeli 6,8kg(farm komerc granule)po piletu.prosek 2,62kg.ja sam zadovoljan.
 
Upravo su mi pilici veceras pojeli svu koncentrovanu hranu,pa sam im samleo oko 30kg obicnog kukuruza da im se meso procisti od hemije,da ne bi kasnije smrdilo,nema sanse da se jede,probao sam.

Nego,koliko ih trebam hraniti sa cistim kukuruzom da se prociste,jel dovoljno 2 dana ?

Recimo sutra i prekosutra ih hranim,pa onda na klanje...valjda bi trebalo da se prociste do tada,ali zanima me sta iskusniji ljudi kazu,da ne bih dosao u situaciju da se ne prociste dovoljno,pa da im se oseti meso na smrad hemije.
 
Nazad
Vrh