Torpedo

igor74 je napisao(la):
zuky21987 je napisao(la):
pozzzz ja sam kristijan, nov sam na ovom forumu i od nedavno sam postao vlasnik jednog torpeda 9006 1985god, pa me interesuje koji plug bi on mogao da nosi, koje velicine setvospremac i u sustini kakav je traktor, inace kod nas je tesko zemljiste
Jedan savet, nemoj raditi sa njim ako je vrucina znaci ujutro ili uvece i nemoj orati uvratine sa prednjom vucom ukljucenom :cao:
igor74 je napisao(la):
zuky21987 je napisao(la):
pozzzz ja sam kristijan, nov sam na ovom forumu i od nedavno sam postao vlasnik jednog torpeda 9006 1985god, pa me interesuje koji plug bi on mogao da nosi, koje velicine setvospremac i u sustini kakav je traktor, inace kod nas je tesko zemljiste
Jedan savet, nemoj raditi sa njim ako je vrucina znaci ujutro ili uvece i nemoj orati uvratine sa prednjom vucom ukljucenom :cao:
igor 74 al si lupio ovo za ovratine i prednju vucu nisi ni svestan sta si izvalio :haha: :haha:
 
stvarno igore lupaš gluposti ::lose::
pa u zadruzi u mom selu bio je jedan torpedo tt110 ili kako se vec zove,e taj je oro u sezoni bez prekida u 4 smene i nista mu nije bilo a i danas radi otkupio ga neki lik ne izlazi iz šume,a u ostalom taj trktor je napravljen da radi danas ceo dan a ne ujutru i uvece
 
Normalno samo da mu je čist motor da može da ga hladi
ali kad je velika vrućina ne treba ići u polje ako se bas ne mora i to ne zbog traktora nego zbog sebe :D
bolje sedi u hladovini i :ppozdrav:
jer ces ti teže podneti vrućinu nego torpedo sem ako nemas klimu
 
Dr.Gruja je napisao(la):
Mozda je Igor mislio da nije zgodno raditi po vrucini sa njime zbog vozaca traktora :sta: mozda vozac ne podnosi vrucinu :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
zbog motora sklon je pregrevanju posebno prva dva cilindra, za vozaca se niko ne brine jer je on zaljubljenik u torpeda i zadovoljstvo mu je raditi sa njim :haha: :cao:
 
Ljudi sa Torpedom treba znati da se radi, motor ne sme da bude masan (uostalom ni na jednom traktoru ne bi trebala da bude takva praksa ) a ukoliko dodje do povecanja temperature potrabno ja prebaciti u manju brzinu dok se motor malo ne rashladi.
 
tomica je napisao(la):
molim pomoc ako ima neko da mi kaze kako je resio problem na Torpedu 90 sa prednjom vucom sa desne strane ona cetiri sarafa odozdo sto drze rukavac stalno se popustaju lome ispadaju naravno zavarivanje ne dolazi u obzir ili je to jedino sigurno resenje
To sam resavao najlakse sa limenim osiguracem koji se stavlja ispod dva srafa i kad se stegnu iskrive se krajevi lima. Postoji i druga mogucnost da se probuse glave srafova i da se osigura zicom, problem je sto tu treba da se stave srafovi u kvalitetu 8.8. pa je busenje istih malo teze.
 
Danas sam na 48 pumpu remontovao zezala je malo ali nisam zadovoljan nigdje gumice naci one sa prednje i zadnje strane dekla na pumpi.Jutros -17 upalio je kao benzinac naravno bez grijaca a sav je zaledio.
 
igor74 je napisao(la):
Dr.Gruja je napisao(la):
Mozda je Igor mislio da nije zgodno raditi po vrucini sa njime zbog vozaca traktora :sta: mozda vozac ne podnosi vrucinu :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
zbog motora sklon je pregrevanju posebno prva dva cilindra, za vozaca se niko ne brine jer je on zaljubljenik u torpeda i zadovoljstvo mu je raditi sa njim :haha: :cao:

To nije tacno da je sklon pregrevanju ja ih imam cetir komada i ni sa jednim nemam takvih problema. Vazno je samo da su cilindri cisti i da nema rastura vazduha koji ide od turbine. :ppozdrav: ::traktor1::
 
Koliko sam ja upoznat sa Torpedom i Deutz motorima uopste,nemaju oni problema sa pregrevanjem.Samo treba paziti da im kais i turbina budu dobri i sace na hilznama cisto i nema problema.A mislim da im od pregrevanja strada zadnji cilindar jer je najdalji i poslednji se hladi.Inace, Torpedo mi je super masina,posebno onaj 9006. :D
 
Pa zar se na nekim 90-kama vlasnici nisu snašli i ugradili elektro ventilatore kod 5 i 6 cilindra?Mislim da se na taj način može mirnije voziti i raditi sa tim traktorima.
 
diklofen je napisao(la):
Pa zar se na nekim 90-kama vlasnici nisu snašli i ugradili elektro ventilatore kod 5 i 6 cilindra?Mislim da se na taj način može mirnije voziti i raditi sa tim traktorima.
Nisam znao za te elektro ventilatore,nema kod nas nesto mnogo Torpeda a oni kojih ima su svi na kais.
 
Ma činimi se da sam na forumu video slike te dosetke. :sta:
Sve i jeste kao na klasičnom torpedu sem što je lim isečen negde kod 5 i 6 cilindra i tu postavljen taj ventilator.
 
Nazad
Vrh