Torpedo

Kao sto vidis po broju mojih poruka,jos sam taze na forumu,pa nisam stigao sve da pregledam (a i ima toliko toga da je nemoguce sve ispratiti).Zanimljivo resenje,sta sve nas narod nece da se doseti. :ideja: :ppozdrav:
 
Proka Azanja je napisao(la):
Koliko sam ja upoznat sa Torpedom i Deutz motorima uopste,nemaju oni problema sa pregrevanjem.Samo treba paziti da im kais i turbina budu dobri i sace na hilznama cisto i nema problema.A mislim da im od pregrevanja strada zadnji cilindar jer je najdalji i poslednji se hladi.Inace, Torpedo mi je super masina,posebno onaj 9006. :D
Naprotiv, na 9006 se najčešće pregreje cilindar koji je najbliži turbini, dokazano mnogo puta.
 
Ja nisam ama baš nikakav majstor ali pošto radim na silosu vidim stotine traktora.Kod Torpeda 9006 sam primetio da su mu obično masni poslednji cilindri u nizu hlađenja.Ipak verujem da je logičnije da stradaju udaljeniji cilindri.
 
Kod šestaka je usmerivač tako napravljen da bolje hladi najdalji cilindar nego onaj najbliži turbini. (Tatino višegodišnje iskustvo u zadruzi)
 
zorancile je napisao(la):
Kod šestaka je usmerivač tako napravljen da bolje hladi najdalji cilindar nego onaj najbliži turbini. (Tatino višegodišnje iskustvo u zadruzi)

potpuno si u pravu,to se vidi samom konstrukcijom kanala kojim ide vazduh posle turbine
a to za pregrevanje pricaju samo oni ljudi koji nikad nisu radili sa torpedo traktorima ili su strasno nemarni pa im zablindiraju cilindri od prljavstine
majku mu i covek se kupa pa sto je nekom tesko da svremena na vreme poskida limove i opere izmedju cilindara
 
worm je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Kod šestaka je usmerivač tako napravljen da bolje hladi najdalji cilindar nego onaj najbliži turbini. (Tatino višegodišnje iskustvo u zadruzi)

potpuno si u pravu,to se vidi samom konstrukcijom kanala kojim ide vazduh posle turbine
a to za pregrevanje pricaju samo oni ljudi koji nikad nisu radili sa torpedo traktorima ili su strasno nemarni pa im zablindiraju cilindri od prljavstine
majku mu i covek se kupa pa sto je nekom tesko da svremena na vreme poskida limove i opere izmedju cilindara
E to je ono sto moj otac kaze da za Torpedo treba pametan vozac.
 
Ugrijati torpeda nema sanse samo cist filter zraka,cista rebra sva a to znaci cesto pranje da se vidi kroz njih i teraj bato nemoze se ugrijati da ga tijeras da se ugrije oklada se gubi.
 
Mene samo zanima kolko dugo (kolko radnih sati) idu one 90-ke sa turbinama, "odvrnutim" pumpama...bez kvarova? Kolko to sve može istrpiti mjenjač, tu silnu snagu kad znamo da i sa 90 konja ima problema, a di sa 100 i više?

Jel radio itko kakve prepravke, poboljšanja, dorade... na TD i TX 55 što se tiče problema na mjenjaču i diferencijalu? Poznato je da je to dobar "traktorčić" no zna se i da ima problema "u svom zadnjem kraju".
 
jbrtka je napisao(la):
Procitaj malo bolje unazad i videces da nije to 90-ka sa turbinom vec motor od RX-120.

Pardon (kad već hoćeš cjepidlačit), otvaranje 90-ke na 108 ks i 75-ica s turbom i ko zna koja još povećanja snage. Kolko dugo ta 90-ka sa 108 ks može raditi kao traktor za teške poslove (čitaj oranje, tanjuranje...) kad se agregatira sa priključcima adekvatnim sa tu snagu i u nekakvom prosječnom tlu? Tu mora nešto otić kvragu da je neznam kako dobar majstor odradio taj posao.
 
Stavljanje turbo na 75-tici može menjač izdržati. Al max do nekih 80-85 ks. Preko toga je previše.
Ali na 90-tki traktor koji ima 108 ks,motor od rx-120 neznam koliko dugo može izdržati. Jer ako netko nije pažljiv sa tim traktorom čak i 90 ks je previše za taj menjač.
No jedino ako nisu rađenje neke prepravke u menjači ali ne vjerujem da jesu jer je to skupo.
 
Torpedo kao torpedo "treba ga znati voziti" kako jedn prije kaze ja sam svasta pokusavao mijenjao ih rastavljao i sastavljao neki valja neki nevalja.Ovu 45-icu gonim kao vrag svoju mater i samo ide i nema problema sta se tice (zadnjeg kraja)48 je dosad dobar samo ga je pumpa hidraulike zezala koju sam juce "osvijezio" malo i sad radi ali nigdje gumica naci za nju da promijenim.Jutros na -18 pale na zub bez grijaca a c335 samo vergla i nema sanse da sastavi javlja se ali nece ni sa grijacom.rastavim grijac on se uzari i"plucne"znaci novi grijac treba.Zapalim novine i odmah upali kad je vatru "primirisio"Nocas cu ga pod nastresnicu pa sutra kupiti novi grijac ali to je problem naci koju bljuje vatru da nepljucka.
 
Neznam puno o dajcu 90 , nacuo sam da su ovde strugali drugu remenicu da dobiju veci obrtaj turbine hladjenja .
 
ma nema potrebe za tim
ja sa mojom po najvecoj vrucini leti u radu nisam presao 95, max 100 stepeni
inace uvek radi na 80-90 stepeni
Post je spojen: [time]1292430549[/time]
_________________________________________________
zrine892 je napisao(la):
Stavljanje turbo na 75-tici može menjač izdržati. Al max do nekih 80-85 ks. Preko toga je previše.
Ali na 90-tki traktor koji ima 108 ks,motor od rx-120 neznam koliko dugo može izdržati. Jer ako netko nije pažljiv sa tim traktorom čak i 90 ks je previše za taj menjač.
No jedino ako nisu rađenje neke prepravke u menjači ali ne vjerujem da jesu jer je to skupo.

na kakve tacno prepravke u menjacu mislis
sta se radi i da li izdrzava menjac tada bolje motor
i koliko bi to kostalo
 
na kakve tacno prepravke u menjacu mislis
sta se radi i da li izdrzava menjac tada bolje motor
i koliko bi to kostalo

Nemam pojma, to sam ovako pitao. Ako je radjen menjač onda bi i mogao izdržati tu snagu od 108 ks. Ali sumljam da je radio menjača.
Najbolje bi bilo od orginal deutz kupit zadnji kraj. Na takvim menjači su išli i do 130 ks.Ali to je neisplatljivo..
Mislim da član Deni ima takvog starog deutz.
 
Nazad
Vrh