Torpedo

pozzzz ja sam kristijan, nov sam na ovom forumu i od nedavno sam postao vlasnik jednog torpeda 9006 1985god, pa me interesuje koji plug bi on mogao da nosi, koje velicine setvospremac i u sustini kakav je traktor, inace kod nas je tesko zemljiste
 
istina i samo istina...
torpedo kad oseti ritsku crnicu na 5 kilometara,odma propisa ulje na sve strane od muke!
 
zuky21987 je napisao(la):
pozzzz ja sam kristijan, nov sam na ovom forumu i od nedavno sam postao vlasnik jednog torpeda 9006 1985god, pa me interesuje koji plug bi on mogao da nosi, koje velicine setvospremac i u sustini kakav je traktor, inace kod nas je tesko zemljiste
Jedan savet, nemoj raditi sa njim ako je vrucina znaci ujutro ili uvece i nemoj orati uvratine sa prednjom vucom ukljucenom :cao:
 
zuky21987 je napisao(la):
pozzzz ja sam kristijan, nov sam na ovom forumu i od nedavno sam postao vlasnik jednog torpeda 9006 1985god, pa me interesuje koji plug bi on mogao da nosi, koje velicine setvospremac i u sustini kakav je traktor, inace kod nas je tesko zemljiste
ja i drugar smo prosle nedelje orali maltene u tvom ataru (iza ilandze)prema janosiku i to je bila smrt za torpedo.jedva nekih 15 cm 1.beli zec, blokada,a i tako je proklizavao. sve tegovo je imao i gume dobre ali je jako tesko podnosio tu zemlju a i trosio je puno.plug 757/2brazde.sa rezervoarom oko 6 kj.a kad oremo u nasem ataru ide i 4.beli zec i manje trosi.tako da bas i nije tamo za oranje sa njim.moje je misljenje da bi ti mnogo bolje bilo da si rusa uzeo.
 
molim pomoc ako ima neko da mi kaze kako je resio problem na Torpedu 90 sa prednjom vucom sa desne strane ona cetiri sarafa odozdo sto drze rukavac stalno se popustaju lome ispadaju naravno zavarivanje ne dolazi u obzir ili je to jedino sigurno resenje
 
Trazeci Torpeda po oglasima naletim na netu na "Masinopromet" doo Becej, koji se bave remontom traktora. Imate li kakva iskustva sa njima (cene, kvalitet).
 
mijat je napisao(la):
Trazeci Torpeda po oglasima naletim na netu na "Masinopromet" doo Becej, koji se bave remontom traktora. Imate li kakva iskustva sa njima (cene, kvalitet).
Moj komsija je uzeo torpeda 90 od njh i dve remontovane zmajevke i sa svim tim je imao problema prikolice nekipuju traktoru stalno nesto fali sklapan je od 10 komada.To sam ja cuo e sad nemam pojma :cao:
 
tomica ja sam skinuo glavcinu i odneo i nju i dvokraku racvu kod strugara koji je to navario pa glodalicom obradio da to sve bude upasovano i umesto srafova ugradio brezone 14mm i kad stavis kontra matice nemoze da se popusti. to me je kostalo 6000din pre dve godine
 
ja sam kupio 75icu od njih,nije to problem od koliko je traktora sastavljeno,u suštini zadovoljan sam,za 2god 950 sati,motor pali na zez na -15,kap ulja netroši,samo mi je hidraulika skratila život za 10god,jedan delić na polugi za finu hidrauliku i poziciono okrenuli naopačke,pa su menjali sve i svašta,ulje na prazno nije imalo cirkulaciju,6 pumpi sjebali,a razlog smo ipak mi našli,i naplatili svu dangubu naravno,jer sam dobio garanciju
 
zuky21987 je napisao(la):
pozzzz ja sam kristijan, nov sam na ovom forumu i od nedavno sam postao vlasnik jednog torpeda 9006 1985god, pa me interesuje koji plug bi on mogao da nosi, koje velicine setvospremac i u sustini kakav je traktor, inace kod nas je tesko zemljiste

i kod nas je veoma teska zemlja a ja sam sa mojom 90kom orao ove godine kad rusevi 82 nisu mogli da zapnu a ako je dobar traktor nece nigde propisati ulje ,ja bar takvih problema nisam imao. orem sa trobraznim IMT 756-30 kad je jako tesko 2 beli zec,kad je lakse prva crni zec,vucem vrsacku mbv tanjiracu v28 prvom crni zec, spremac je manji 3.30 jer sam taj imao od ranije pa nisam hteo da kupujem drugi ali sa ovim se igra u drugoj crni zec. i da te dobro sluzi masina :D
 
Nazad
Vrh