Torpedo

Sad se zavrsava jedna 90ka a sta kazes kako je sredjena ona sa slike tvog profila?pretpostavljam da si sedeo u kabini-koji je tvoj komentar za preuredjenje traktora?
 
Jako dobro odrađeno sve,nemam primedbi,samo mi je cena jaka,ali doću ovih dana pa ćemo dogovoriti valjda nešto,biće valjda neki popust?
 
Izgleda mozda jaka cena,ali puno kosta materijal,a i puno posla ima.oko 3-4nedelje...samo kabinu i haubu koliko puta treba skinuti i postaviti da sve leo pasuje...Ja sve to znam jer to dosta radim sa ivanom.mnogi kad vide kako to ide,kazu da ne bi to radili ni za duplo vise para.
 
mindjušar kažeš da samo kupiš kabinu i majstor sve ostalo odradi e sad može li on da prepravi i njegovu original kabinu ili mora da se kupuje od rx i da li taj majstor radi i kompletan remont traktora motor menjač itd. ili samo limariju
 
Ne mora kabina od RX-a.najbola je ona stara iz 82-83god,ta kad se prosiri tapacira i zvucno izoluje ispada nabolja i najprostranija.slike te kabine mogu da se vide u slikama u mom profilu.a pogledajte tamo i kako je pregledna hauba-vide se tegovi sa sedista.motor, hidrauliku ,menjac radi jedan poznati majstor sa kojim Ivan saradjuje a on ima i sve delove za torpedo.
 
Ne znam sta ste vi imali izmedju sebe,ali znam da je majstor djurica dobar i pedantan majstor,i NISTA ne karabudzi.ja do sada nisam cuo da se neko na njega zali.ali svako moze da pogresi.
 
Ima 1 kod mene toliko je skup da izuva iz cizama kad cijenu rekne ali stalno ima pokoji traktor kod njega dok ovi sto su jeftiniji s vremenom kubure sa poslom.Ta igra nema pravila cini mi se.
 
da ali taj"guli kozu sa ledja"i kad alnaser mijenja skuplji je troduplo od ostalih a to i moja zena zna promijenuti.
 
to sam i ja mislio zato sam i otisao kod njega ali da 2 traktora ne uradis dobro 1 menjac radio za godinu dana se raspao a na drugome blokirao mi menjac u setvi i propala prednja vuca a ceo sklop stavljeno novo i jos da napomenem da ga nisam pitao dali moze jeftinije nego sve sto nevalja da stavi novo malo mi falilo da GA TUZIM JER MI ZA OBA 2 TRAKTORA UZEO SKORO 500.000 HILJADA DINARA A URADIO SVE KATASTROFA sto su mi potvrdili druri majstori kad su otvarali traktore evo sad vec 2 godine bez greske i za 10 puta jeftinije tako da moj savet DALEKO MU LEPA KUCA STO DALJE :zli:
 
Pozdrav kolege!

Pre par dana sam se prvi put vozio u Torpedu 75A, parcelu do mene zakupio covek iz drugog sela pa dosao da je ore a ja ga zamolim da se provozam (inace u mojoj opstini torpede mozes na prste da nabrojis). Traktor je 91 godiste u solidnom stanju, ne dimi nigde a vuce ko lud, jedino iskace iz 4 u kornjaci.

Covek je orao kukuruziste sa Leskovackim plugom 2*30cm zahvata u 1 belom zecu gas do panja, dubina oranja od 20 do 30cm i opet kada naidje na utabanije obrti motora mu spadnu na jedno 2000 obrtaja.

Da li je za njega idealan plug 2*35 cm (imt 757) da bu i sledecem prolazu plug odorao tacno do spoljne ivice gaza zadnjeg levog tocka?

Da li tanjiraca 24 diska pokriva celu sirinu traktora?
 
Zaboravih Torpedo vuce na obe strane a preko potoka sa druge strane brda IMT 577 sa IMT 757 vuce samo na nizbrdo i to brzinom kojom Torpedo vuce na uzbrdo.

Inace zemlje kod nas su prilicno teske i raznolike, ja sam ove jeseni sa 539 orao nizbrdo na jedno delu parcele 2 spora 800 obrtaja a plug ide 2 prsta u zemlju, a prosle godine je isao 15-20.
Post je spojen: [time]1291910487[/time]
_________________________________________________
Kakvo je stanje u Sremu, imali Torpeda po selima?

Da li moze da se nadje TD 7506A il TD 75A za nekih 5-6000eura maksimum, i sta mislite koji je bolji?

Ja sam mislio nekog TD 7506A 87 do 89 godiste.
 
Nazad
Vrh