Torpedo

Kod mene u komsiluku lik je upario ovu 48 sa Z222 bere vec jedno 20god. samo sto je sa beraca morao skinuti tarup.
Ima i kod nas takvih. Kad im se pokvari Rus (kod njih je to cest slucaj jer su majstori da uniste masinu), zakace 48 za berac i tako rade.
Milane, nek je sa srecom:ppozdrav:
I koji savet: Pamet u glavu! Da redovno da menjas ulje:haha: Vazdusni filter redovno izduvavaj, ako radis u velikoj prasini, po mogucstvu svaki dan. Isto vazi i za cilindre koji bi uvek trebali biti suvi. Kajis turbine bi treao biti uvek dobro naspoanovan da ne dodje do proklizavanja. Mozes napraviti T elemenat na mestu dvaca za lampicu pritiska ulja. Na jednu strau zavrnes davac a na drugu cev manometra za pritisak ulja. Mozes i da ugradis termometar. Njegovu sondu stavljas na cilindar do rezervoara, ma da ako je sve u redu ne bi smelo doci do pregrevanja.
Da te dugo i dobro sluzi masina:ppozdrav:
 
Milane, nek dobro sluzi! Samo pazi da nepadne kais (i naravno uz odrzavanje) bice tako.

Moze i vladimirac da radi s Z222, i to s tarupom (kolega je vec stavio i u adekvatnu temu...) :


 
to moram sas nekog majsora da vidim za pritisak i temperaturu ipak volim da gledam kolko sta dok radi u prasinu nece ici.
planiran je za oranje teranje stajnjaka i bericeta prevoz bala, i da spremim za kukuruz drugo ne . i gledacu kakav je sad takav da bude i nadalje .

pitanje ima jedna rucica za hidraulik zakacena na kraj na sluzi za oranje kao na 539 varalica ili sta???

- - - - - - - - - -

to moram sas nekog majsora da vidim za pritisak i temperaturu ipak volim da gledam kolko sta dok radi u prasinu nece ici.
planiran je za oranje teranje stajnjaka i bericeta prevoz bala, i da spremim za kukuruz drugo ne . i gledacu kakav je sad takav da bude i nadalje .

pitanje ima jedna rucica za hidraulik zakacena na kraj na sluzi za oranje kao na 539 varalica ili sta???
 
a koji imas 48 al si nov uzo?
Ne, imam stariji D4006. 1980.god. original Deutz motor. Izgleda da su mu i felne bile crvene a motor i trup su bili ofarbani nekom maslinasto zelenom bojom. Ja sam ga kupio 2010 ili 2011. Bio je zapusten nacisto pa sam ga dosta sredio. U sustini sam zadovoljan sa njim. Malo trosi, okretan, mekan i precizan menjac...
Evo kako trenutno izgleda
 
Nisam hteo da prvi pisem o 48-ci. Nije los ali nevoli da bude broj jedan u dvoristu. Najvise od prikljucaka voli rasipac, prskalicu, spartac, sejalicu ali ako mora da radi sa plugom, setvospremacem, tanjiracom e onda vec pocinju glavobolje tipa konusno tanjirasti, menjac prva-druga brzina, caura na spojnickoj osovini, pa posle par cahura spojnicka osovina...
 
Nazad
Vrh