Torpedo

To se i meni desava. Na Deutz-u, motor trosi ulje, na 7 ha potrosi litar ulja. A pali ko mina, puca od snage.
 
Kod mene su izgleda otisle na 539 te karike na kopresoru curi mi dole na onoj cjevi sto ide iz kompresora.
Moj deutz nije trosio ulje dok je bila modrica stari nasuo neko valjda deutz ulje i meni se cini da njega malo trosi ali to je neznatno, koliki treba biti ler na deutz kod mene koda je previsok negdje oko 800 do 900 obrtaja
 
ni kod mene nije trosio gram ulja niti dimio na odusak ali imao sam tu srecu da mi razbije leteci lezaj treceg klipa na radilici i tako da sam se zanimao malo ovih dana a sto se tice delova ovu su neke od cena ako nekog zanima da zna priblizno:
1300 din Npr karike standard
klipnjaca 2900 din
lezajevi leteci i lezeci 4300 garnitura Daido kotor
caure male pesnice 400 din komad
2500 din komplet dihtunga plus 320 din 4 podloske koje idu ispod glave
aksijalni lezajevi standard 800 din
obrada radilice i klipnjaca 40 eura
plus ulje filteri
uljna pumpa u motoru 5500 pobeda tesanj
sve u svemu bar za moj pojam motorni delovi za Torpeda nisu skupi,cini mi se mozda gresim da izadje skuplje genralana za Imt 539 nego za njega,inace moj je 75-ca i za njega pricam :ppozdrav:
 
I kod mene na 45tici je na 800 obrtaja,tako je fabricki od kako je kupljen nov i kod mene je vec 28godina i ima 6000 sati nikada nista pipano na motoru i menjacu :) !
 
Ovaj moj ima 8000rc, na satu pise malo preko 7500, ali nije bilo sajle duugo vremena. Ne znam je li sta radjeno na motoru i PVP a ler je priblizno 800obr. Menjac je precizan i bas lako se salta, iz nize u visu bez krcanja, a iz vise u nizu mora medjugas kao na Dajcu:osmeh:
-------------------------------------------------
Zna li neko koji je fi onog busona sto se zavrce u ventil za kipovanje i ide na cev za kipu? Izgubio sam onaj sto je bio. Znam samo da je sitni navoj, ali ne znam precnik:sjasi:
 
Poslednja izmena:
Pogledaj da li su fabricke gume na njemu. Ako jesu zadnje gume fabricke i ako nema neku manu, onda vredi te pare.
 
Farban jest.
Crveni torpedo su bili za izvoz.
Opet onaj zeleni mi je sumljiv što ima samo 470 rs. To nije ni pravo razrađeno.
Po slikama vidim da ima puno detalja sto je bilo u tvorničkim postavkama.
 
4ea4eb1607b1d0fa854f22d4ea03f032.jpg

dbc2ea48b0d4763e14afd13716093056.jpg

Torpedo 4806 sa odvojenom kabinom.
 
Nazad
Vrh