Torpedo

isti su svi imam i mali i veliki torpedo

- - - - - - - - - -



kako si rješio dovod ulja u pumpe dali vuku iz istog crijeva ili češ posebno rješit za volan ili nešto treće?
Duplu pumpu na 9006 imam 4-5god,dosad je vuklo sve na jednu cevku,sad razdvajamo,volanska će ići iz posebne posude,na ATF
i ja imam 5-6 razvodnika koji imaju problem tog ventila volio bih kad bi minđušar malo pojasnio kako je rješio problem ventila jer ga ni ja nisam nigdje uspio naći posebno
Prave u Adi i komplikovanije ventile od tog,u dobrom kvalitetu,Samo treba kvalitetno telo razvodnika,pa se izbrusi rupa gde ide ventil onaj dugački,na neku ravnu meru,pa se spram te mere pravi novi ventil :osmeh:
 
Vuče falš vazduh negde,ili do pumpe,ili na semeringu pumpe,ako peni ulje
A koliko se ugreje,bude toplije od temperature motora?
Ugreje se neznam kolika je temperatura,ali kad bacim pljuvacku na pumpu odma ispari,zapazio sam da mi na kardan od prednje vuce kaplje ulje odmah tu ispod pumpe iprema kabini gde se spaja dovodna cev za ulje sa gumenim crevom
 
U kućištu ispod cica na ulazu u gornju cijev (deblju) ima jako gusto sito ako se ono zaštopa pumpa ima slab dotok i sa tim i hlađenje.Stradaće ti pumpa.
Prosle godine kad sam menjao ulje skidao sam taj filter i oprao ga benzinom i produvao ga,ali kad sam istakao ulje cini mi se da je nekako slabo curilo na cev sto ide u pumpu
 
Ja sam pre 2 meseca,odradio na torpedu 4506 remont cele hidraulike u mikron-u cacak kostalo me 35000 din,pumpa prestelovana,dihtovanje razvodnika za spoljnu hidrauliku,filteri hidraulika,razvodnik sredjen i gumice zamenjene sve. Videcemo kada udjem u posao kako ce se ponasati ali mislim da ce biti dobro. Lisnik sve cestitke doktor si za torpeda,nesto vece kada budem morao raditi tebe zovem moras doci :) !
 
Od kad ja Lisnika zovem da radi mog 7506 al nikako da okrene ka Srbiji.

A meni se čuje hidraulika kad se dobro ugreje da pisti negde, pojma nemam sta je ali leti nikako ne radi dobro, a ono sito sto ste spominjali mi dodje da ga izvadim skroz.
 
Drug ga ima na viljuskaru,kaze da je torpedov,ali ne zna ni konjazu ni nista..na njemu pise samo 511d.ima li neko br od neke prodavnice torpedovih delova?
 
Od kad ja Lisnika zovem da radi mog 7506 al nikako da okrene ka Srbiji.

A meni se čuje hidraulika kad se dobro ugreje da pisti negde, pojma nemam sta je ali leti nikako ne radi dobro, a ono sito sto ste spominjali mi dodje da ga izvadim skroz.
I meni se desavalo da pisti vise puta,i rekli mi da je to ventil onaj ispod sedista msm da je kljuc 27 ili 30 nisam siguran bas. i desavalo mi se da sporo dize kada se ulje ugreje i tu mi je bila pumpa.
 
pozdrav svima
ima li tko radionicki prirucnik za torpedo 7506
nasao sam nesto za hidrauliku(postavio "meshter" trebam za ostatak traktora(navodno postoje tri knjige)
 
Jwsi li to kupio traktor ili si nasao sa losijim motorom:haha:
To si verovatno video na Kupujem Prodajem. Od 300-350e pa na vise idu delovi, zavisno od rpoizvodjaca. Tesko jeftinije. Na to jos dodati ruke, po potrebi PVP i dizne... Uvek se nakupi da puna generalna kosta oko 800e.
 
Jwsi li to kupio traktor ili si nasao sa losijim motorom:haha:
To si verovatno video na Kupujem Prodajem. Od 300-350e pa na vise idu delovi, zavisno od rpoizvodjaca. Tesko jeftinije. Na to jos dodati ruke, po potrebi PVP i dizne... Uvek se nakupi da puna generalna kosta oko 800e.
Ni jedno ni drugo.:osmeh:
Ali mozda bude,nikad se ne zna.Pitam zbog drugara.On zapravo ima slucaj da dimi na odusak,a kako kaze potrosnja ulja nije izrazena,troskari nesto malo,pali,radi i tako.Medjutim on se plasi da ga ne zezne u sred sezone pa razmislja sad da odradi sto treba,ako uopste i treba.Kakav je kvalitet tih sklopova i koliko kostaju samo karike?
 
Ni jedno ni drugo.:osmeh:
Ali mozda bude,nikad se ne zna.Pitam zbog drugara.On zapravo ima slucaj da dimi na odusak,a kako kaze potrosnja ulja nije izrazena,troskari nesto malo,pali,radi i tako.Medjutim on se plasi da ga ne zezne u sred sezone pa razmislja sad da odradi sto treba,ako uopste i treba.Kakav je kvalitet tih sklopova i koliko kostaju samo karike?
Pari i kod mene na odusak (mislim da nema torpeda a da bar malo ne pari na odusak) i to dobro a i troskari ulje, no za mne u granicama normale. Nek proveri da li na odusak izbacuje ulje ili samo paru. Ako ima snage i pali, nek tera jos. Karike nisu skupe, od oko 1200din. pa na vise za kvalitetnije. Sklop motora(klip, karike, cilindar) SM "Nemacka", 3 karike 6990 bez PDV u Jusel Sabac.
 
E to mi nije reko,da li izbaca ulje na odusak ili samo dimi.Na kraju krajeva ja nesto razmisljam i samo karike da se zamene ako su dobri cilindri i trebalo bi da prestane dimljenje i da nacisto ukine potrosnju ulja.Vidim ni karike nisu skupe.Mada mislim da je najbolje sto kazes da tera i dalje kad vec lepo ide.
 
Nazad
Vrh