Torpedo

Gledam ovaj http://www.polovniautomobili.com/oglas5435795/torpedo_5506_adriatic/ krs vec duze vreme i razmisljam da li nesto vredi.Koliko vidim gume su mu sve nikakve,posto nije izlazio iz sume verovatno mu je i menjac los,a i diferencijal.Izgleda i hidraulika da mu nije u funkciji.Po meni on vredi mnogo manje nego sto ga vlasnik ceni.Sta mislite koliko bi realno vredelo tako nesto i koliko da mu ponudim,a da me ne napsuje?
Mislim da ne bi trebao to da kupujes. Potrebno je ugraditi kuciste top linka i feder koji ide iza. Nema ni sva stakla, a po giu na blatobranima rekao bi da je farban. Verovatno da ima jos ulaganja.
Ovaj je bio jeftin: http://www.polovniautomobili.com/oglas5750385/torpedo_75/
Za ovaj bi rekao da nije los. Nije lickan i farban vec samo opran: http://www.polovniautomobili.com/oglas5618923/torpedo_7506/
 
Glava kompresora ili karike. Skini glavu i probaj da rastavis one ventile i malo ih najfinijom vodenom smirglom oslajfujes. Umesto vode, bolje koristiti motorno ulje kad budes polirao. Karike kostaju oko 10-15e a trebalo bi da su 74mm. Njih bi mogao promeniti samo ako je kompresor bacao ulje. Imao sam taj problem na kamionu. Oslajfovao sam ventile i druka mnogo bolje. Pre je tek na pola gasa pocinjao da druka, a sada ide i na leru, samo dosta sporo.

Ventili se slajfaju pastom za slajfanje ventola...
 
Ova 75ica je jrftin. Ako je sve u redu-kupuj:osmeh:
Sad sam kontaktirao kolegu NA i on kaze da bi ga covek prodao i bez uskih tockova i da bi cena mogla da bude 4500-5000,a traktor je valjda u solidnom stanju i sto se papira tice,sve je uredno.Meni je problem daljina,oko 430-440km,zbog prevoza,ali on ima i slep pa bi i to verovatno mogli da dogovorimo.
 
Te ljude znam 10-15 godina,prevaranti nisu sigurno. Traktor je prosecan,spram svojih godina,nije lickan za prodaju. Od istog coveka je Dragan18 kupio gume za auto,pa ga pitaj za iskustvo u trgovini i jel ga zajeb**.
 
Ma bitno da traktor nema neku sto se kod mene kaze "falinku",a sad neka sitnica da se pritegne i nije strasno.A sto se tice onog 5506 ja sam siguran da je precenjen i ne bi mu dao ni priblizno,ali mi je tu preko brda pa bi ga lako doterao.Nego ne znam kako se krece taj transport,odnosno prevoz?
 
Menjao bih lamelu na torpedu 75ci a ne mogu ovde kod mene da nadjem majstora. Menjao sam ranije lamelu na imt pa me zanima da li bi ja mogao to da odradim na torpedu. Ima li nesto na sta posebno treba obratiti paznju?
 
Pa prepolovis traktor na pola, skines korpu i imas dve lamele (vucnu i kardansku). Sad ne mogu da se setim kako ide redosled lamela. Mislim da je kardanska lamela do zamajca ali nisam siguran (tako je na TD 4506, a slicno je i na TD 75 s tim sto on ima jos 3 cape za kardansku lamelu). Obavezno prekontrolisi i poluge kope (pracne ili cape). Obicno se i one potrose i potrebno ih je zameniti. Posle ostaje da podesis zazore na polugama da svugde budu jednaki, tj. da sve tri cape pocinju ravnomerno da hvataju.
Prelistaj malo na ovom i drugim forumima kako izgleda. Kad vidis slike bice ti puno jasnije...
 
Imam tegove za felne od 30 cola(4 kom.)od velikog Torpeda a trebaju mi tegovi za felne od 28 za malog(4506) mogli bi da se zamenimo ako ne moracu ove da prepravim.
 
ako neko ima iskustva sa razvodnikom hidraulike torpedo 75 kupit Indijski oko 4.000 dinara,Turski oko 5.000 u juselu ili Hrvatski u knd oko 15.000 dinara
 
Nazad
Vrh