Torpedo

dakle Torpedo TT 120,motor je Deutz sa sest cilindara a zf menjac,a sto se tice potrosnje i poredjenja sa nekim drugim traktorom,kao i naknadnog ubacivanje nekog drugog motora ja zaista ne znam,mozda se javi neko ko je imao i radio sa tim traktorom pa da kaze svoje misljenje,ali treba imati u vidu da su to jako stari traktori ali po misljenju mnogih za svoje vreme dobri i kvalitetnih a sad se mogu uzeti za menje pare pa ko ima volje da sredjuje :osmeh::ppozdrav:
 
Molio bih pomoć malo stručnijih članova. Malo sam googlao ali se ne mogu snaći.
Imam dvije lamele

VALEO F 202 0989
9242J3 LUK 319079016

Po izgledu cijenim da nisu za moj TD 45. Vjerojatno za TD 75/90. Neznam jesu za kvačilo ili kardan.
Hvala.
 
dakle Torpedo TT 120,motor je Deutz sa sest cilindara a zf menjac,a sto se tice potrosnje i poredjenja sa nekim drugim traktorom,kao i naknadnog ubacivanje nekog drugog motora ja zaista ne znam,mozda se javi neko ko je imao i radio sa tim traktorom pa da kaze svoje misljenje,ali treba imati u vidu da su to jako stari traktori ali po misljenju mnogih za svoje vreme dobri i kvalitetnih a sad se mogu uzeti za menje pare pa ko ima volje da sredjuje :osmeh::ppozdrav:
Hvala druze na odgovoru,plasi me motor na tim traktorima,zamena bi bila dobro resenje pod uslovom da nije previse komplikovana.Mozda se jos nesto sazna pa cemo videti.POZDRAV.
 
Evo ti slike i vučne i hidraulične stim što vučna ima 6 otvora na telu i 20 nutova za spojničku osovinu a hidraulična 17 nutova i 8 otvora.
fotografija-0454.jpg
[d/IMG]
fotografija-0453.jpg
[/IMG]
 
Ljudi imamo problem na jednom torpedu 75-ici sa menjacem, salta normalno 1. 2. a kada treba u trecu on nece da je primi dok nestane traktor skoro, znaci kada se zaustavi malte ne onde primi brzinu a posle u 4. ide bez problema, tako isto i u rikverc i u sporohodne, ako neko zna sta moze to da bude ili ako je neko imao ovakav problem molio bih za pomoc, hvala unapred.
 
Ljudi imamo problem na jednom torpedu 75-ici sa menjacem, salta normalno 1. 2. a kada treba u trecu on nece da je primi dok nestane traktor skoro, znaci kada se zaustavi malte ne onde primi brzinu a posle u 4. ide bez problema, tako isto i u rikverc i u sporohodne, ako neko zna sta moze to da bude ili ako je neko imao ovakav problem molio bih za pomoc, hvala unapred.
kolega koliko ja kapiram ti imas problema samo sa saltanjem a posle kad upadne u brzinu da li se normalno ponasa,tj da li normalno radi,vuce,ne ispada iz brzine itd...
 
Kada upadne u brzinu on posle ide bez problema, ne ispada iz brzine samo je problem ubaciti ga u tu 3 brzinu.
 
Danas cu otvoriti da vidim sta mu je, dali se to moze promeniti bez razdvajanja traktora
 
Ljudi jedno pitanje:Dali postoje tegovi za Torpeda 45 za felnu od 28 coli(zadnju)?Može li sa nekog većeg modela koji ima 28-ice pozadi.
 
pitanjce,torpedo 45 mi kad ga upalim ima plavičastog dima a kad se malo ugrije nema ništa.kad mu ugrijanom odrežem gas samo malo crnog i onda ništa.Ja sumljam na čepove na glavama izgleda da mi malo puštaju kad se motor ohladi.
 
Nazad
Vrh