Torpedo

mozda su ti oslabile opruge u crevima pa ulje kada krene zatvori prolaz. probaj bez zvezde i na traktoru i na prikolici.. curice malo ulje prilikom raskacinjanja ali moras probat...
 
Uticnica-holender-zvijezda na traktoru je nova kao i na prikolici, kipala je dok je bilo posla, sada nakon 5 mjeseci ni da cuje :S pokusat cu u kantu barem da vidim da li tece ulje, mislim da bi trebalo jer bas tereti traktor :S
 
Da, izvuceni su klinovi ali mice. pokusavao sam gurati rukom zvijezdu sa prikolice jos dublje u uticnicu na traktoru ali nikakve promjene.
Ta zvezda na crevu od prikolice ne moze da dovoljno potisne zvezdu na traktoru,kad povuces rucicu od kipe traktor se optereti,kao da hoce da se ugasi,pumpa salje ulje do izlaza,i delje ne moze.Nemoj dugo da pokusavas i da drzis nategnutu rucicu,izgoreces pumpu.Nesto nije u redu sa tim uticnicama(spojkama)za kipu.
 
Hazzee skini ventil sa cevi sa traktora pa probaj il u kantu il na zemlju pa onda redom dok ne otkriješ,a što se tiče klinova u mom kraju ko ih je zaboravio da izvadi ima šasiju sa klirensom kao kod putničkog auta,pa posle traže pogodan most da je ispravljaju a bilo je i spadanja sanduka kad kipuju a nepregledaju dal stoje klinavi.
 
Sredjeno, zastekala zvijezda na traktoru, prelezao traktor u garazi par mjeseci pa izgleda zardjalo malo il sta vec. Uglavnom sad radi. Da vas pitam jos za kompresor, sad poso na naduvam gumu na autu kad primijetim ne radi mi nikako kompresor, samo duva dole na onaj odusak i to ako zacepim prstom na par sekundi izbije mi ulje na prst, duva dole na odusak ono sto bi trebalo gore na ventil (tako mi djeluje barem) .
 
mislim da trebaš ispustiti malo vazduha iz boce da bih di ventil uključio gore a to uradi tako što stisni par puta kočnicu ili sigurnosni ventil na boci malo stisni da izađe vazdih i to je to
 
mislim da trebaš ispustiti malo vazduha iz boce da bih di ventil uključio gore a to uradi tako što stisni par puta kočnicu ili sigurnosni ventil na boci malo stisni da izađe vazdih i to je to

bas sam to uradio, odvrnuo saraf malo koji se nalazi na dnu boce jer nema onog ventila i poce da radi kompresor. Hvala
 
imam torpeda 9006 adriatic, 89 godiste.cuje mi se tanjirasti zupcanik, treba da se zameni konusno-tanjirasti.gde ima da se kupi, koiliko kosta i koji je kvalitet, sta vi preporucujete?
iam u KND-u NS, 26000 RUEN-ov.e sad kakvog je taj kvaliteta.i kaze da ima 8/39 i 9/38 zuba.u cemu je razlika i koji da uzmem?
i imam problem stalno mi dimi u kabini, nije nista strasno ali ne volim to.na kraju izduvne grane, ide onaj cetvrtasti dihtung ako znate i onda na tu cev se stavlja auspuh.stegao sam sa srafovima i sve sam uradio i opet se dimi.ne mogu da razbusim rupe zato sto su tanki zidovi na toj grani.a nema ni mesta da se prejako stegnu srafovi.kako da to resim i ako moze neka slika da vidim kako je kod vas to reseno.
 
Mala pomoc prijatelji! pre 2 godine sam remontovao hidraulicnu pumpu na torpedu 4506 u mikronu cacak! sve je bilo super dok danas nisam zakacio sejalicu za kukuruz majevica ona je teska oko 780kg i perdhodnih godina sa 45 nosim bez problema ,nece da dize bez gasa a hlano ulje sta ce raditi kada se zagreje bez 1500 rpm nece da je podigne!prva pumpa je sluzila 25 godina, a ova remontovana jedva 2 godine znaci strasno! e sada meni nesto palo na pamet da li moze da se pojaca kako pumpa naci malo jacu npr od rakovice da li bi mogla da se upasuje? to mi mozda nije potrebno ali bi valjalo malo jacu pumpu staviti bar ja mislim! tako da zelim da cujem vase savete sta i kako! hvala
 
Za 10000 dinara se ne isplati mudrovati.
Capriono pumpa sasvim dobro odradjuje,remontovane duze od 2 godine tesko izdrze.
 
imam torpeda 9006 adriatic, 89 godiste.cuje mi se tanjirasti zupcanik, treba da se zameni konusno-tanjirasti.gde ima da se kupi, koiliko kosta i koji je kvalitet, sta vi preporucujete?
iam u KND-u NS, 26000 RUEN-ov.e sad kakvog je taj kvaliteta.i kaze da ima 8/39 i 9/38 zuba.u cemu je razlika i koji da uzmem?
i imam problem stalno mi dimi u kabini, nije nista strasno ali ne volim to.na kraju izduvne grane, ide onaj cetvrtasti dihtung ako znate i onda na tu cev se stavlja auspuh.stegao sam sa srafovima i sve sam uradio i opet se dimi.ne mogu da razbusim rupe zato sto su tanki zidovi na toj grani.a nema ni mesta da se prejako stegnu srafovi.kako da to resim i ako moze neka slika da vidim kako je kod vas to reseno.

Ja sam to zavario gusanom elektrodom ,lepo obradio sa brusilicom i ofarbao i ništa se nevidi

- - - - - - - - - -

Mala pomoc prijatelji! pre 2 godine sam remontovao hidraulicnu pumpu na torpedu 4506 u mikronu cacak! sve je bilo super dok danas nisam zakacio sejalicu za kukuruz majevica ona je teska oko 780kg i perdhodnih godina sa 45 nosim bez problema ,nece da dize bez gasa a hlano ulje sta ce raditi kada se zagreje bez 1500 rpm nece da je podigne!prva pumpa je sluzila 25 godina, a ova remontovana jedva 2 godine znaci strasno! e sada meni nesto palo na pamet da li moze da se pojaca kako pumpa naci malo jacu npr od rakovice da li bi mogla da se upasuje? to mi mozda nije potrebno ali bi valjalo malo jacu pumpu staviti bar ja mislim! tako da zelim da cujem vase savete sta i kako! hvala
Imaš i za torpeda jače pumpe ,stavi 19 ili 22 ,ali nema potrebe za jačim nego za kvalitetnim pumpama naročito što nemaš hidro-volan a verovatno i ne koristiš dvoredi berač.
 
Za 10000 dinara se ne isplati mudrovati.
Capriono pumpa sasvim dobro odradjuje,remontovane duze od 2 godine tesko izdrze.

Ma da remontovana znaci ne moze dugo,ali ajde reko da odnesem sve zivo rade tamo i od gradjevinskih masina,razvodnike cilindre pumpe bas sve i na glasu su u nasem kraju i jos mi dali godinu dana garancije! znaci savetujes mi da kupim novu ta kako rece capriono gde to ima? ili da zovem prvu petoletku trstenik???

- - - - - - - - - -

Ja sam to zavario gusanom elektrodom ,lepo obradio sa brusilicom i ofarbao i ništa se nevidi

- - - - - - - - - -


Imaš i za torpeda jače pumpe ,stavi 19 ili 22 ,ali nema potrebe za jačim nego za kvalitetnim pumpama naročito što nemaš hidro-volan a verovatno i ne koristiš dvoredi berač.

A koja je sad druze na torpedu 45 jacine i da li pasu te od 19 ili 22 mislim isto kacenje zubcanik kajla itd? treba naci kvalitet to je tacno,a berac ne koristim!
 
Nazad
Vrh