Torpedo

ajde prvo stavi pumpu pa da se vidi radi li ili neradi. najverovatnije je ona uzrok .da nelupamo napamet sta moze biti .idemo redom kad ti stigne pumpa znaces na cemu si. ako proradi ko sto hoce polij ga pivom da bude biricetan:ppozdrav:
 
ako proradi policu ga pivom dok ne zardja ako ne policu ga benzinom

- - - - - - - - - -

ako proradi policu ga pivom dok ne zardja ako ne policu ga benzinom

- - - - - - - - - -

ako proradi policu ga pivom dok ne zardja ako ne onda cu benzinom
 
takva je situacija i kos mene, sta si mu uradio ?
Napravio sam neki mehanizam tako da je potrebna veca sila da ga izbacis iz brzine a kad ubacujes u brzinu ide isto kao pre.Dok ja prebacim slike iz telefona i dok ukapiram kako se postavljaju na forum dotle ce se videti kako to funkcionise u praksi pa mozda to resi jos neko da uradi na svom traktoru.Vreme ce pokazati da li je sve ovo gubljenje vremena ili ne.
 
Napravio sam neki mehanizam tako da je potrebna veca sila da ga izbacis iz brzine a kad ubacujes u brzinu ide isto kao pre.Dok ja prebacim slike iz telefona i dok ukapiram kako se postavljaju na forum dotle ce se videti kako to funkcionise u praksi pa mozda to resi jos neko da uradi na svom traktoru.Vreme ce pokazati da li je sve ovo gubljenje vremena ili ne.
Druze ako zupcanici u snopovima u menjacu imaju lufta sve je djaba tajna menjaca je sve uknapovati i nema vise iskakanja.
 
Druze ako zupcanici u snopovima u menjacu imaju lufta sve je djaba tajna menjaca je sve uknapovati i nema vise iskakanja.
Danas sam ga vozio sa nekom prikolicom 30km i nije se desilo da izbaci probao sam cimanje i na uzbrdo i na nizbrdici a nadam se da ga zamenim za nekog sa prednjom vucom pa bolje da sredjujem menjac na tom nego na ovom bez prednje vuce.Inace ovome je iskakala 3. samo u transportu pa me to navelo da ovo pokusam,nije nista kostalo osim sto sam se zezao dva popodneva posle posla pa do 9h uvece.Moguca je i opcija da kupim neki sa prednjom vucom koji je zreo za remont pa da napravim jedan dobar a drugi kakav god bude moci ce da posluzi bar za transport.
 
Ako misliš na ručicu koja se nalazi na poklopcu hidrulika, ja ako se dobro sećam ona služi da ograniči podizanje poluga hidrulika na visinu izvoda kardanskog vratila tojest da nediže višlje od izvoda kardana, ispravite me ako grešim. Izdigneš malo ručicu i pomeriš u stranu i ona upadne u ležište i onda diže do visine kardana da nebi polomio kardan ako se kači priključak na poprečnu letvu sa rupama koja je na polugama.
 
Ja imam uputstvo za rukovanje za traktore D3006,TD4006 iTD4506 i tamo piše,povodom pitanja kolege ALEN 1972,da "ako se na poprečnu gredu priključi lakše oruđe s jednom osovinom,onda treba ograničiti pomicanje donjih vodilica prema gore (valjda se misli na podizne poluge),kako bi se kod nesimetrično opterećenih oruđa izbegli udarci (npr. visokotlačne prese)".Pod stavkom VAŽNO piše:"Zakretanje ručice vrši se samo ako su donje vodilice potpuno spuštene i u stanju mirovanja.Teška radna oruđa po mogućnosti nepriključivati na poprečnu gredu nego na vučno klatno ili kuku za prikolicu".Ja samo neznam šta zovu "vučno klatno".Kolege koje su na pitanje odgovorile pre mene su u pravu i verujem da ovo iz knjige važi za sve modele TORPEDA.
 
Jel moze neko da mi poslika gdje se spaja sajla za obrtomjer, bio bih mu jako zahvalan :)
 
Evo slika koje sam obecao.To je spravica koja za sada odradjuje posao odlicno.Slikao sam telefonom, pa su slike malo losije.
fotografija0300.jpg


- - - - - - - - - -

fotografija0302.jpg


- - - - - - - - - -

fotografija0302.jpg


- - - - - - - - - -

fotografija0309.jpg

Sigurnosni prekidac vise nije u funkciji.
- - - - - - - - - -

fotografija0307.jpg


- - - - - - - - - -

fotografija0304.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh