Torpedo

ratarhr.tek sad vidim po vasem zadnjem postu da je vas motor od 6 cilindara a ne od 4.izvinjavam se za zabune u mojim postovima koje sam pisao vama uvezi vaseg problema, ti postovi uvezi ufazivanja se odnose na 4 cilindrican motor.ako je vas motor od 6 cilindara ondak bi trebali da skinete deklu ventila sa 1 cilindra, doterate ventile na vagu a cev za dovod goriva do dizne skinite od 6 cilindra i tu bi trebada da daje gorivo kad bih ga malo vratili u kontra smer od okretanja pa ponovo u smeru okretanja.ako vam nedaje tada gorivo za 6 cilindar, motor vam nije dobro uzubljen.
 
Dali mi moze neko reci kako da podmazem zglobove na prednjim tockovima na torpedo 9006, cuo sam da ima neka caka... cak sam cuo da neki pricaju treba skinuti tocak. Zna li neko kako se to radi?
 
ja sam tako proso da sam stavio na oznaku b mesto a kad se skine dekna sve se vidi ili ko ima strpljenja kroz poklopcic verovatno je to greska posto ima dve oznake
 
jel tačno da je deutz....znači original.....u motore l912 stavljao dizne podešene na 250 bara?
 
Dali mi moze neko reci kako da podmazem zglobove na prednjim tockovima na torpedo 9006, cuo sam da ima neka caka... cak sam cuo da neki pricaju treba skinuti tocak. Zna li neko kako se to radi?

Tacno je da ih treba podmazivti!
Ne treba da skidas tocak, najlaksa varijanta po meni ti je da stranu koju hoces da podmazivas dignes na dizalicu i smotas volan (primer; ako mazes levi zglob smotas volan u levu stranu a ako mazes desni zglob smotas volan u desnu stranu) na svakom zglobu imas po osam vijaka koje treba da odvijes zavijes mazalicu i podmazes ako ti nesto oko ovog nije jasno pitaj ponovo!
 


evo radilice od Torpeda 7506(starijeg,Deutz motor) koja je pukla u sejanju zita,bez skoro ikakvog opterecenja puca na zdravo,bila je na 4 specijali i 1000 sati od generalne....
 
ja mislim da je to bilo samo do zamora materijala,jer je taj traktor posle generalne radio silazu,mleo kukuruze vlazne,gde radi po ceo dan na 2400 obrtaja,znaci da nesto nije valjalo da bi pre otkinuo na 2300-2400 obrtaja nego na 1500 u masini za sejanje zita,a meni je eto to zanimljivo bilo pa reku da okacim kako je pukla u bezveznoj situaciji :)
 
Nazad
Vrh