Torpedo

Crijeva volana na torpedu nisam zapamtio gdje koje ide sta se desi ako ih zamjenim tamo naprjed na klipu ona dva ?
 
ne desava se nista kolega,ako okrenes creva,onda se volan mota u kontra stranu,tako da ne mozes pogresiti nista,ako ih okrenes i ako nije dobro samo obrnes creva:ppozdrav:
 
Aha, e dobro, hvala puno, ali desavalo mi se i prije da mi hidraulik jako sporo dize tj treba mu pun gas da digne sjetvospremac 2,8m i nekad mi se desavalo da mi volan zasteka znaci motam on nece ni lijevo ni desno volan je zezo dok je traktor hladan ali kad se zagrije dok sam pripremo volan je radio odlično, ali hidraulik je zezo jako sporo dize :sta:
 
Kad sam kupovo rekli su mi da moram nesta pod sicom cistit al ne znam ja sta je to i di je, jel imas koju sliku gdje se to nalazi ?
 
Kad sam kupovo rekli su mi da moram nesta pod sicom cistit al ne znam ja sta je to i di je, jel imas koju sliku gdje se to nalazi ?
nemam sliku ali ide ovako;sjedalo napolje,poklopac skineš,ispustiš ulje.Ako stojiš iza traktora tj pozadi između poluga ideš rukom u lijevi gornji ćošak na mjesti gdje ti ulazi debela cijev koja vodi na pumpu.ako si ispustio ulje i vidiće se ako nisi napipaćeš ima kao polukružna cijev i žica kao zakačka na sredini,tu žicu prema gore i onda izvučeš tu sitku van i očistiš.Obavezno pogledaj i filter hidraulike on ti je iza mjenjače prije cica kao trokutasto kućište imaju 3 šarafa 10-tka ključ
 
Pozdrav svima od novog clana.Imam TD7506 iskace iz 3. Pokusao bih da mu pojacam kuglicu na viljusci ali mi je neko rekao da viljuska ne moze da se skine smeta gornji snop.Inace iskace samo u transportu pa bi mu to mozda pomoglo.Zanima me da li je to tacno i ima li svrhe ovo probati?Unapred hvala.
Ima li neko neki komentar na ovu moju ideju sa predhodne strane?

- - - - - - - - - -

jel moze iko pomoc u vez paljenja torpeda 7506
Kad je sve dobro pali na -10 bez grejaca.Da li dobro vergla. Mozda je kompresija oslabila(propusta na karikama ili ventilima).Mozda visina kompresionog prostora,pumpa,dizne....Moras malo pojasniti kako radi kad upali.
 
85 je godiste nije motor jos dirnut ima malo dima na odusak tj slabe su karike,dobro vergla mislim solidno ,ne grijem ga nikako,a dok vergla pustim malo spreja na usis i onda jos malo vergla pa upali,ne trosi puno ulja samo koja kapljica pane nakon nekog vremena dok radi,a zasad fino radi dok upali bez ikakvih smetnji,a gledo sam deutz 40ks gori motor od moga pali na zub a curi ulje strasno,

- - - - - - - - - -

znaci samo me paljenje zeza dok ne upali a cim se ugrije pali odma

- - - - - - - - - -

neko mi govori da jos motor ne diram,neki kazu da su dizne nez,al po svemu mi nije jasno gledo sam puno gorih motora od moga i pale odmah
iako je slaba kompresija
 
a nez samo me zanima u cem je problem ako se moze znat jer svi kazu nesto drugacje i da to sve kupim novi traktor

- - - - - - - - - -

neki kazu da nema veze sto su karike malo slabe da bi trebo upaliti
 
Pa kad mu je radjena pumpa,kad su proveravane dizne?Ako pumpa nije razlog skini bar 1 glavu pa ces znati otprilike sta mu je.
 
aha ok u planu mi je sad na ljeto motor radit,pa dotle nek bude ovako

- - - - - - - - - -

koji su najbolj plugovi za torpedo 75
 
druze dokle god pali i ide ne otvaraj motor,znaci ne diraj ga dok necrkne skroz,ako nije nikada diran,to sto teze pali odradi ako je u pitanju pumpa ili bilo sta ali ako je u pitanju motor ne diraj ga dok pali ako je tako kao sto kaze da ne trosi ulje puno i ne dimi na odusak je ce ti i sa nekim novim karikama pusiti na odusak,a ako budes radio imas u BG-u original Deutz skolopove 140 eura jedan,tako da znas,ali moj ti je savet dok ide ne diraj nista :ppozdrav:
 
tesko druze da se njemu ispalti cak iz Metkovica zapucati u bg za sklopove,al Torpedo je i sklapan u Rijeci mozda imaju bolju snadbevenost delovima od nas ako vec radi motor:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh