Torpedo

Jel moze neko da objasni princip rada rucica hidraulike na 4806? Kada mi je mala rucica u gornjem polozaju ne mogu podizati nista, znaci ona glavna rucica tad nema ulogu.. Ako neko moze da objasni kako to sve funkcionise bio bih mu zahvalan.
 
Kod mene ne funkcionise glavna rucica kada je mala u gornjem polozaju. Kada orem ode plug u zemlju do grede pa stalo moram dizati glavnom rucicom. Nikako ne drzi jednu dubinu. Sta bi moglo da bude problem, da li je neka greska na razvodniku ili na polugicama. I da, kada mi je glavna rucica u maksimalnom polozaju, ako malu rucicu pomjerim jos ka dole, ispod onog njenog kuciste (zlijeba) poluge idu gore jos 15-tak cm.
 
Ako neko ima da proda torpedo 4806, u dobrom stanju i da je vlasnik, nek javi, kupujem :bravo:
 
Dakle napravio sam generalku na torpedu 9006 sve spojio napumpo goriva bosch pumpa puna, na 1 i 6. diznu baca gorivo verglam ali nece da upali niti ima dima na auspuhu koji bi problem mogo bit akumulator mi je 180Ah.
 
Kod mene ne funkcionise glavna rucica kada je mala u gornjem polozaju. Kada orem ode plug u zemlju do grede pa stalo moram dizati glavnom rucicom. Nikako ne drzi jednu dubinu. Sta bi moglo da bude problem, da li je neka greska na razvodniku ili na polugicama. I da, kada mi je glavna rucica u maksimalnom polozaju, ako malu rucicu pomjerim jos ka dole, ispod onog njenog kuciste (zlijeba) poluge idu gore jos 15-tak cm.
mala ručica ti omanjuje,skidaj sjedalo i poklopac malu ručicu u žlijeb rukom polugu u kućištu poduraj naprijed i onda ručicu fiksiraj na osovinici.Naj lakše ti je zaborovat novu rupu i ubaciti novu čiviju
 
ratarhr da niste pogresno uzubili pvp,proverite dali ubrizgava gorivo u cilindar gde je i klip na taktu paljenja.
 
Pre neki dan,menjao krst kardana i semering na Torepedu 75 dw...Cena u KND-u ako nekog interesuje 1700 dinara krst i 200 semering!
 
mala ručica ti omanjuje,skidaj sjedalo i poklopac malu ručicu u žlijeb rukom polugu u kućištu poduraj naprijed i onda ručicu fiksiraj na osovinici.Naj lakše ti je zaborovat novu rupu i ubaciti novu čiviju

Skinuli smo poklopac, nije omanjivala nego se otkacila unutar polugica. Hidraulika nije dizala do kraja nikako i nikad nije zatvarala onaj mali ventil. A na davacu impulsa sa toplinka je omanjivalo i napravili smo stift i sada sve radi. Majstor postelovao rucice i sad druga prica skroz.
 
Dizne sve danas bile na ispitivanju sve ispravno, motor nece da upali nema truna dima na auspuhu a danas poceo da se cuje ko da negdi vuce zrak onako ssst i da dimi negde kod pete glave kao da je ispod nje nekog ulja po motoru neznam sta je jel moguce da je je šaraf glave pukao pa nije stegnuto ili šta traktor mi pojede živce
 
Taj motor izgleda bas radi neko nestrucan.Mozda se pomjerila podloska pod glavom,a stegli glavu pa je zguzvali.Jeste li uslajfali flavu i cilindar.Mozda Glava nije kako treba stegnuta.Ulje moze da pusti ako je poderana gumica na cijevi podizaca ventila itd.
 
A jel moze gdje na cilindru da curi gorivo dole pod glavom gore na šupljim šarafima na curi vec negdje isto i to fino motor bude ko zaljan na strani turbine gorivo, a na drugoj ulje ?!?
 
Pa moze da ako fucka ispod glave .Nema kompresije na tom klipu i nemoze zapaliti naftu.Gorivo koje dizna ubrizga izbaci van između glave i stubline.
 
Na Torpedovoj hidraulici kada klackalica aktivira rasteretni ventil, da li ulje treba nonstop da curi na rasteretnom ventilu ili treba posle nekog vremena da prestane?
 
Na Torpedovoj hidraulici kada klackalica aktivira rasteretni ventil, da li ulje treba nonstop da curi na rasteretnom ventilu ili treba posle nekog vremena da prestane?

ovisi...o onom polukružnom ekscentričnom limu na osovini koji služi kao povratna veza ventilu, preko tog lima ventil ima "informaciju" na kojoj su visini poluge...
uglavnom ak ti sve radi ok...ne treba dirat ništ jedino imaš nepravilno raspoređenu visinu dizanja u odnosu na one brojeve na skali kod ručice...
da se to riješi obično se tokari jedan od onih kotačića na polužju u kućištu hidraulika, sad ovisi koji i ovisno jel treba veći kotačić ili manji
 
Ne mogu upalit torpeda nikako ubijam se danima, glave mi budu pune goriva ona rebra okolo glava i sam stubblne goriva na litre bude gore na diznama ne curi, dizne reparirane ispitanje utori dizni ocisceni dizne dotegnute, al nece i nece nije mi jasno odkud tog goriva toliko motor baci gore malo plavog dima, probo sam mu prsnit malo start spreja taman ono ko da je upalio i crkne opet i tako stalno akumulator mu je 180ah ne znam sta da radim odakle da počnem više :sta:
 
Nazad
Vrh