Torpedo

A jel mogu ti iz Ade da prave i zupčanike menjača, kad prave konusno-tanjiraste nebi trebalo da im je problem da naprave i ove "obične" zupčanike?I još nešto da to možda nije "Termometal" Ada?
 
Imam takav traktor.Motor ima dosta snage, menjač je osetljiv jer je potpuno isti kao i na TD45 a snaga motora veća.Hidraulik je takođe od TD45( 48 ) i nema dovoljnu podiznu moć koliko motor može da vuče.Prednja vuča dobro radi, ali su potrebni tegovi napred da bi pod opterećenjem radila kako treba, uključuje se lako bez kvačila ali traktor mora da stoji.Po meni najveća mana je što je jako bučan u kabini i loše je izolovana kabina, standardno sedište je jako ne udobno, preglednost iz kabine je dobra.
Sremac88 sta mislis da li je onda bolje kupovina 7506 umesto 5506 razlika u ceni je 1000e u potpuno istom su stanju
 
A jel mogu ti iz Ade da prave i zupčanike menjača, kad prave konusno-tanjiraste nebi trebalo da im je problem da naprave i ove "obične" zupčanike?I još nešto da to možda nije "Termometal" Ada?

Ja sam cuo da u Zrenjaninu ima neki Baculov sto radi zupcanike i orginalne i po narudzbini i da se jos niko nije zalio na njegov kvalitet izrade

---------- Poruka napisana u 11:49 ---------- Prethodna poruka je at 11:47 ----------

Sremac88 sta mislis da li je onda bolje kupovina 7506 umesto 5506 razlika u ceni je 1000e u potpuno istom su stanju

Sto se mene tice ovo ti je mnogo bolji izbor ,mislim na 7506, posebno ako ima jos i prednju vucu
 
Picture024-2.jpg

Picture025-2.jpg

Picture026-2.jpg


Zupčanici iz KND,to je NAŽALOST naša privreda,materijal PLASTELIN
 
Ima i slika sto sam ja kacio, zubi se iskrivili ko da su od gume,a na nekim zubcanicima gde naileze stari orginalni na novi usekli se risovi na novim, kavlitet ocaj. Zupcanici ne znam odakle su jer mi ih je majstor donosio
 
Ja i dalje tvrdim da nije problem što je to torpedo i nije to menjač osetljiv,i nije ni do traktoriste,VEĆINA 75ica i 90ki je dušu ispustilo na nekom imanju još 80ih godina i mi to remontujemo,sve je to OK,samo da nam je delova koje je onomad fabrika u Rijeci ugrađivala

Navešću i primer,da nebude da lupam bez argumenata,kod mog brata je 7506A koji je naš pokojni otac kupio novo '84e godine,traktor ima oko 7000rs (još je fabrički sat na njemu) samo su karike i leteći ležajevi menjani,1x pumpa hidraulike i predihtovana je hidraulika,naravno dizne PVP,1x lamela i tu je kraj priče,vuče trubrazdni obrtač 14",3.7setvospremač,bukvalno se kolje,i ide ko sumanut
 
Dajte mi neki savet nasta da obratim paznju kada budem isao da pazarim traktor. 5506 adriatic ili 7506 adriatic oba imaju prednju vucu
 
Ako je cena samo 1000 evra razlika ne bih ti preporučio da uzimaš TD55A.Ako si već namerio njega da kupiš obrati pažnju na prednju vuču zato što je situacija sa delovima katastrofalna, tačnije gotovo je nemoguće naći deo za tu prednju vuču, koja je Italijanske proizvodnje, a ne Torpedove.Ako menjač pišti bezi od tog tu je onda i izvod prednje vuče iz menjača pri kraju.Kod ostalih stvari nema neki poseban savet ako sve lepo radi nemaš brige.Naravno, najbolje bi bilo ako može da se proba u radu taj TD55A, tada ćeš videti stanje prednje vuče.Treba traktor tako opteretiti da mu prednja vuča proklizava i ako nema nekih pucketanja i lupanja onda bi trebalo da je dobra.
Kad se porede TD55A i TD75A pored 20ks razlike tu je naravno i jedan cilindar na motoru više i potpuno sinhronizovani menjač i mnogo jača hidraulika mnogo udobniji i tiši traktor, naravno sve ovo je u korist TD75A.Prednost TD55A je jeftinije održavanje, i ne trebaju dodatni uzani točkovi za međurednu obradu okopavina, što se tiče potrošnje goriva ovaj moj traktor je ove godine trošio 12 litara po jutru u oranju inače u normalnim uslovima troši 10 litara.Neka neko kaže koliko TD75A troši pa uporedi, ali čini mi se da TD55A ima veliku potrošnju u poređenju sa TD75A.
 
Konkretno kod 75-ice sa prednjom vuce najvise obrati paznju na menjac, konkretno na 3-cu brzinu, oce da izbaci u 70% slucajeva, obrati paznju na hidraulik, najbolje bi bilo da zakacis nesto i podignes, hidraulik ne bi smeo da igra, skini mu onaj poklopac sa desne strane kod motora, vidi da nije mastan, jer tu nesme da bude, greje se, da traktor neduva jako :).... ostalo ti je sve vizuelno, ako ti sve svidi pazari :))) nadam se da sam ti bar malo pomogao a moj savet ti je da povedes nekog majstora koji se dobro poznaje Torpedo traktore ..... Pozdrav
 
od 400-1000eura,zavisi kakve su gume,ako nađeš sa gumama drži vodu dok majstori neodu to ti je oko 400,ako nađeš felne komplet pikobello one koštaju otprilike toliko,pa ako kupiš 2nove gume to ti je oko 1000 skupa 2kom,
 
Kakav je torpedo 75 ili 55 sa duplom vucom nesto od ta dva cemo kupiti hocemo da pazarimo nesto pame zanima dali to valja..
 
Mene interesuje za 75-icu specijal bez prednje vuce a ima neka ponuda 55-tica dupla vuca adritick ima 600 sati pa se raspitujem..
 
Ta 55 ima 600 sati verovatno posle generalne? I 75 su jako dobri traktori,al ćeš teško naći dobro i po meni najveći problem je menjač, jer nema kvalitetnih delova, a ostalo se sve da uraditi...
 
Ta 55 ima 600 sati verovatno posle generalne? I 75 su jako dobri traktori,al ćeš teško naći dobro i po meni najveći problem je menjač, jer nema kvalitetnih delova, a ostalo se sve da uraditi...

ma za 75icu se da još uvijek nac dobrih kvalitetnih djelova al polovnih, ima u vajskoj čovjek koji ima skoro sve za torpeda naravno polovno, ali ima i nesto novih djelova... da se mjenjač dobro složit i s polovnim djelovima
 
Majstor je najmanji problem delovi su tri puta veći problem.Taj iz Vajske rastura između ostalog i Torpedo traktore i nije sugurno da su to delovi koju su iz prve ugradnje, može lako biti da su neki iz "male privrede"(to znam jer moj otac dugo godina sarađuje sa nekoliko ljudi iz Vajske koji se bave tim poslom rasturanja traktora).
 
Nazad
Vrh