Torpedo

Nije frkćao kad si me spomenuo? I kako služi brena? Trebao si ti kupiti torpeda,zavalan trktor zapravo,naravno ako se neupregne kao da ima 120ks,kao ja što sam
 
Nije frkćao...samo je komentarisao tvoj stil vožnje i zečeve i kornjače na 90-ci...a jel imao razloga :sta:
Razmišljao sam ja i o 9006 ali nisam našao ništa prihvatljivo,bio je u opciji i jedan 120 kao sa prethodnih slika ali su me odvratili od toga...
brena zasad služi dobro...
 
SI ŠEFE
spreman na sve.gif
, pa konusni i tanjirasti su sastavni deo torpedove transmisije,tako da to nije off topic
 
Poslednja izmena:
Znam i ja imam na 75 kao brzi konusno tanjirasti ali ne ide 40km zato te i pitam nevidim razlog za uzbudjavanje izvini sto sam radoznao kraj.
 
Standardno na 7506 i na 9006 ide konusni 8zuba sa tanjirastim koji ima 39 zuba,to je sporija varijanta,a 9zuba konusni sa tanjirastim od 38zuba je brža varijanta,a ja imam konusni 11zuba sa tanjirastim koji ima 34 zuba,a za razlo bi te pitao kad bi imao njive do kojih ima i preko 10km,samo asfaltom,pa u žetvi prevoz i 60km u jednom pravcu
 
Pravi se po narudžbi, oko 400eura par,ali se neisplati raditi na traktorima sa prednjom vučom,jer to košta duplo

Svaka je przina srazmerno brža,tako da ja prskam 2.crni zec na 1100 o/min 10km/h,naravno na brzi kardan,i naravno ne po obrtomeru 10km/h,nego na elektronici
 
Nije čudo što se dugo čeka, konusno-tanjirasti par ima hipoidno ozubljenje a njegova izrada je jako komplikovana, dugotrajna i skupa.

Ovo je obrada na tzv. "Klingerberg" mašini

Izrada konusnog:


i izrada tanjirastog zupčanika:


Za zupčasti par dimenzija kakve idu u traktore treba najmanje 4-5 radna dana (po 8 časova), samo za tanjirasti treba 3 dana. To važi za starije mehaničke mašine jer samo ručno podešavanje mašine i rezne glave traje najmanje 8-10 sati.

Koristite li te Torpedo traktore sa ubrzanim diferencijalom i za druge poslove sem transporta? Prijenosni odnos je tu promijenjen sa 4.875 (8/39) na 3.09 (11/34) pa sigurno morate orati u dosta nižim brzinama kako bi kompenzovali ubrzanje diferencijala.
 
Naravno,traktori sve rade,čak na 9006 je PVP odrađena na dozu za 18ks po cilindru kao na 7506,sa diferencijalom nema problema,ali sa zupčanicima male privrede u menjaču da,slikaću sutra situaciju

Naravno,idu 3.crni zec brže nego fabrički 4.om :osmeh:

Nisi baš u pravu za normu,jedan par su mi napravili uz bakšiš za 3dana,od čega je 20sati termička obrada,pa posle brušenje
 
Pa dobro, vrijeme izrade zavisi od mnogo stvari, posebno mašine, ja sam gledao obradu na starijim mašinama a i modul tu mnogo znači, a gledao sam i izrade koje su trajale i po 7 dana ali za tanjirasti prečnika od 120cm. . Mogu misliti kako se mala privreda nosi sa opterećenjima u mjenjaču, jedva čekam slike :)
 
Nikako,ostao mi je rikverc samo čitav,al je taj još fabrički,u februaru radjen menjač komplet,svi zupčanici koji imalo nisu bili po JUSu (a original) zamenjeni su novim (mala poljoprivreda)na beli zec izlomio uljučnice,na kornjaču odlomio par zuba,a na crni zec skino zube k'o gumicom
 
Ma dok zupčanici nisu orginal nisu nikakvi iskusio sam rađenje zupčanika...
A pogotovo torpedo neznam kako su smislili te mjenjače da se kidaju..
 
Nazad
Vrh