Torpedo

Uglavnom ako su vam lamele dosle do te faze malo teze ih je nastelovati i trebalo bi zameniti ih.Ako probate da nastelujete uradite to ovako:na tim kako ih zovete pipcima ili kako ih mi zovemo zabicama treba namestiti da je odstojanje od lima lamele do spoljnjeg dela vijka bude 57 milimetara to je stelovanje vucne lamele.Za kardansku lamelu odstojanje od vrha vijka do ploce treba da je 17 milimetara.Ti vijci za stelovanje kardanske lamele su na sredini korpe kvacila, nemam sad sliku da pokazem ali predpostaljam da znate o cemu se radi.
 
Hvala puno, mislim da razumem. Ovih dana sam u nekim poslovima, ali cim stignem probacu da nastelujem ako bude moglo. Javicu sta sam uradio. Hvala jos jednom.
 
ljudi jel ima neko malo bolje resenje za konusno tanjiraste zupcanike prednje vuce,vise mi je ruena preko glave nista ne valja evo stavljen pre 2 meseca traktor vise stojao nego sto je radio i samleo ga..inace odnos guma je dobar trap je dobar ne vozi se po asfalti i sta ti znam bas se pazi ali ne vredi..dakle neka alatnica ili nesto da pravi posto je ovo strasno ali da je provereno..pa ako neko zna iz iskustva unapred hvala..p.s probao sam naci polovan ali to je prosto nemoguce
 
iz licnog iskustva kazem da treba i majstora proveriti kako i da li uopste steluje zazor izmedju zupcanika.
 
ja sam zazor između konusnog i tanjirastog štelovao tako što uzmem foliju od cigareta ili čokolade napravim trakice od 2-3 cm širine stavim između konusnog i tanjirastog i otisak nesme da bude prejak i da pocepa foliju a ni previše labav da ni ne ostavlja trag več treba da bude takav da zupčanici naprave otisak a da ga ne pocepaju tako sam ja radio a možda ima i neko ko drugačije radi
 
jasno je da veliku ulogu u sve tome igra i majstor koji namesta ali jos je jasnije da kvalitet konusno tanjirasti je ravan nuli pricam za ruena posto niko drugi ih i ne pravi ako sam dobro obavesten,tako da ako izuzmemo majstora da li postoji neko drugo resenje sem ruena?
 
Ja tek sad vidim vaše pitanje malo su mi crvići igrali po kompu pa nije radio kako treba.
Podešavanje hidraulika na svakom Torpedo traktoru se vrši na sledeći način:
1. Manja ručica, ona koja nema plastiku, na sebi se postavi u skroz donji položaj.Velika ručica takođe.
2.Poluge treba izravnati, da su na jednakoj visini od tla obe poluge, zatim poluge rukama podići tako da budu horizontalne sa ravnom podlogom, i pod njih podbaciti neki panj ili slično da ostanu u takvom položaju(može i neko da drži ako nije bio dobar za kaznu:osmeh: mala šala)
3.Traktor treba da radi i veću ručicu postaviti na broj 13 na onom polukrugu kojim se kreću ručice.U tom trenutku hidraulik treba da počne da se diže.Ako se kojim slučajem desi da hidraulik pre položaja 13 ili posle počne da diže tada treba produžiti ili skratiti šipku koja ide od uređaja za kontrolu vuče ka ploči hidraulika, sve dok na samom broju 13 ne počne da diže.
Kada se ovako podesi hidraulik, naravno pod predpostavkom da je sve ostalo ispravno, tada hidraulik treba da je maksimalno precizan.

@daki-Td
Motori na traktorima 60 i 75 se razlikuju samo po pumpi visokog pritiska.Ona je konstukciono ista ali je na modelu 60 podešena da daje manju snagu motoru.


jel nije gornji položaj
 
Ne, kada se šteluje ide u donji položaj.Provereno u praksi a tako piše i u radioničkom priručniku.
 
pozz ljudi. Kupio sam torpedo 75 adriatic sa prednjom vucom pa me interesuje gde mogu proveriti nivo ulja u prednjem diferencijalu? hvala unapred
 
Da li neko zna gde bih mogao da nabavim telo pumpe visokog pritiska za Torpedo 7506 , a pumpa je IPM-ova , posto je radjeno tecnim metalom 2-3 puta jedno mesto na kojem je rupica gde curi nafta pa ocigledno to vise nije posao , nego da nabavim novo telo(moze i polovno naravno) , hvala na pomoci ...
 
Nazad
Vrh