Torpedo

da nemas nekih delova od njega treba mi alnaser i jel znas mozda gde mogu da kupim one plasticne delove za blatobrane
 
Ako nije nista od ovog sto je Milos rekao onda moze lako biti razvodni ventil a on je skup 14000 dinara.
Razvodni ventil nemože biti,onda volan neradi,a pumpa ako oslabi volan još radi,volan radi još i na 50bari,a ostalo ne,probaj povuci nazad bilo koju ročicu za kipovanje,dali se vrati sama,ili bar da zuji,ako ništa onda je pumpa,jer na uređaju za kipu ima prioritetni pritisak u odnosu na poluge
 
a sta moze da bude da hidroulika nepodize poluge

Haj polako da vidimo u cemu je problem.Prvo probaj rucicu za kipu malo potegnuti kad traktor radi na leru.Ako osjetis promjenu rada motora onda nediraj ni filtere ni pumpu.I jos samo reci dal poluge nece nikako da mrdnu kad potegnes rucicu.Ako su takvi simptomi onda taj kvar rijesi iskusan majstor za 10 min,a neiskusan za pola sata.

---------- Poruka napisana u 21:18 ---------- Prethodna poruka je at 21:16 ----------

hvala vam videcemo sta je kada ga otvorimo

U prethodnom postu sam ti napisao nediraj nista samo objasni tacno sta se desava i mislim da cu ti ustedjeti novac i vrijeme.
 
nisam probao to sa kipom al poluge nece nikako da se mrdnu sad nemogu ni da probam posto sam vratio alnaser pa nemogu da ga upalim
 
Razvodni ventil nemože biti,onda volan neradi,a pumpa ako oslabi volan još radi,volan radi još i na 50bari,a ostalo ne,probaj povuci nazad bilo koju ročicu za kipovanje,dali se vrati sama,ili bar da zuji,ako ništa onda je pumpa,jer na uređaju za kipu ima prioritetni pritisak u odnosu na poluge

Ja sam mislio na razvodni ventil koji se nalazi u ploci hidraulika i ako je on pokvaren volan radi a hidraulik tacnije poluge i kipa ne rade.Ako ste mislili na onaj razvodnik koji se nalazi ispod pumpe onda nista ne radi.
 
nisam probao to sa kipom al poluge nece nikako da se mrdnu sad nemogu ni da probam posto sam vratio alnaser pa nemogu da ga upalim[/QUOTE

Ok.Sacekaj par minuta da najdem slike i objasnicu ti sta ces da uradis.Jednostavno je i 99% je to problem.

---------- Poruka napisana u 22:11 ---------- Prethodna poruka je at 21:55 ----------
Znaci crvena strelica pokazuje razvodnik, a plava mjesto gdje se nalazi.
page0186.jpg
 
Prva slika ti pokazuje gdje je smjesten razvodnik.Na dugoj cu ti objasniti sta da uradis.Prvo odvrni vijak oznacen plavom strelicom br 10.Zatim izvadi oprugu br.12.Iza opruge se nalazi klip razvodnika oznacen srvenom strelicom br.4 koji ces najlakse izvuci zeger klijestima.U supljem dijelu klipa kad ga izvadis ima mali vijak oznacen zelenom strelicom br 14.Odvrni ga srafcigerom.Nekad se tesko odvrce pa moras ucvrstiti klip u skrip i malo lupiti cekicem po srafcigeru da malo popusti.Ispod njega u klipu ima vrlo mala rupica (kanal).Taj kanal je problem jer je zacepljen.Ocisti ga iglom ili necim slicnim alatom.Zatim ga ispusi zrakom.Rupica(kanal) kad pogledas kroz klip mora biti idealno cista.Zatim zavrni vijak nazad u klip.Vrati klip na njegovo mjesto.Vrati oprugu i zavrni zadnji vijak.Nezaboravi zamjeniti bakarnu podlosku.To je to.Poluge moraju da rade.Javi jel uspjelo jer vecina nevjeruje da tako sitan kanal moze biti problem.Pisem opsirno jer neznam koliko imas iskustva u mehanici.Izvini ako sam dosadan.

page0180.jpg
 
Ovo je jedina slika koju imam stvarnog izgleda vijka i razvodnika.Samo na slici je u polozaju za postavljenje razvodnika.Inace je u horizontalnom polozaju na lijevoj strani.I normalno ti nevadis razvodnik.Sve to odradis direktno.Znaci nevadis razvodnik samo odvrces taj vijak kljuc 17.Ostatak radova sam ti prethodno objasnio.Ispod ovog vijka je opruga i klip.Rekao sam ti da se to rjesava cirka oko za pola sata.Pazi na redosled postavljanja i nemozes pogresiti.Ako zapne ili ti nesto nije jasno slobodno pitaj.I da ti jos jednom naglasim nediraj nista drugo.Samo odvrni vijak kljuc 17.Izvadi oprugu.Izvadi klip koji na pocetku izgleda kao cjev.Ubacis zeger klijesta ona sto se kad stisnes rasiruju i povuci klip van.Nemozes nista zeznuti.Odvrni srafcigerom vijak i ocisti rupicu dobro.Ispusi je nakraju zrakom i to je to.

img9742l.jpg
page0180.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima na forumu. Zanima me moze li da se steluje vucna lamela na 4506 i kako ako moze. Ima komsija 45-icu i kaze da mu proslajfava lamela, ne moze da vuce. A kod mene na 45-ici imam drugi problem, kako se steluje kardanska lamela na 4506. Ne mogu da ukljucim kardan kada stegnem kvacilo do kraja, pocelo je u zadnje vreme da mi krci i ne moze da se ukljuci. Mislim da se nesto steluje na onim pipcima kada se skine onaj poklopac sa donje strane traktora, ali nisam siguran kako. Bio bih zahvalan ako bi neko mogao to da mi objasni.
 
Nazad
Vrh