Suncokret 2023

Treba prskati što veći suncokret jer takav najmanje oseti dejstvo hemije.Meni je najviše dao upravo suncokret prskan Viballom, parcela je bila sa tepihom od ambrozije, u žetvi ni travke, beton čista.
 
I kod mene isto najveći prinos na parcele prskane vibalom. Ali i najviše košnica sa pčelama je bilo baš pored tih parcela. Tako da vibala sigurno ne umanjuje prinos.
 
Све похвале за вашу општину ,то је лепа помоћ.Ми смо исто пријављивали штету од леда али добили смо само буџу марјанову
 
Danas sam dobio resenje od opstine u vezi 100% stete od vetra na suncokretu koja se desila ove godine u julu mesecu. Opstina ce mi pomoci sa 20000 dinara po jednom k.j.
Да ли је код вас неко из општине долазио да обиће и утврди насталу штету на тим пријављеним парцелама
 
Jeste bila je komisija. Kada si podnosio zahtev morao si da prilozis i sliku useva... Verujem da je dosta procena uradjeno samo na osnovu fotografije.
Ko je bio blizu vatre taj se bolje ogrejao...
 
То је значи онда до општине.Код нас је била формирана нека комисија али није обилазила усеве јер нам је општина јако килава да не кажем да од ње нема ни курца .Од ње никад нисмо имали никакву помоћ ни користи.
 
Jel sejao neko LG 50.635 Clp i kako se pokazao?
Ja ga sejem zadnje tri godine sa Bakardijem uporedo pola pola i ništa ne zaostaje za njim ima bolji porast i lepše izgleda.Ove godine je Bakardi bio bolji , dok prošle godine sam ihao neke parcele gde je Lg bio bolji .Po meni ok hibrid vredi probati .Vi imate dosta vetra ko mi ove godine polego je nesto malo isto ko Bakardi.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Sejem Bacardy 3 godine unazad,odlican je hibrid ali bezobrazno je skup. Lg je ove godine 100e po dzaku bio jeftiniji
 
Bacardi je oko 40.000 din na odloženo. Koliko košta u Rumuniji?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh