Suncokret 2023

Na eksprese je bila najmanja rzlika,konkrektno na Subaro i Sumiko.Seureli nešto veča a ali zato Neoma,Onestar i Bakardi značajna razliak.
Jedini problem je što ko je u PDV ne može pravdati.
 
Nisam sejao eksprese samo sam naričio kome je trebalo,nisam se raspitivao za cenu kod nad.Kovačev će se valjda javiti on je uzeo Sumiko i tu i tamo.
 
Nisam sejao eksprese samo sam naričio kome je trebalo,nisam se raspitivao za cenu kod nad.Kovačev će se valjda javiti on je uzeo Sumiko i tu i tamo.
Rumunski Subaro je bio 240e, a kod nas 29.000din, ja sam uzeo u Pa. Razlika je bila 1.000din na vreci od 2ha.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Како то поручујете из Румуније јел имате неког тамо и каква је процедура и царина?
 
Poslednja izmena:
Ako nekom treba ima 8 džakova suncokreta SY Onestar cena 255 e koliko je i plaćen.Ja planiram da ne sejem sledeće sezone takav mi je raspored zato se i prodaje,ako se ne proda moraću ga ubaciti.Seme je nabavljeno za sezonu 23 ali je sticajem okolnosti jedan odustao pa da ne gubimo obraz kod dostavljača ostavili smo za nas.
 
Kako još nisam dobio konačnu cenu ove godine za suncokret već samo smešnih 35din, neka hvala. Nek seje ko hoće, ja ga sejati neću.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Mene nije cena odvratila od suncokreta,ništa manja zarada nego na pšenici, jednostavno mi se smučio,posle setve nema pošasti koja ga ne napada,zagađuje njive,koroviština obična,ne odustajem zauvek od njega,al dogodine ga neću sejati...
 
Kako još nisam dobio konačnu cenu ove godine za suncokret već samo smešnih 35din, neka hvala. Nek seje ko hoće, ja ga sejati neću.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Ti si bar dobio tih 35 ja ni to jos nisam dobio predato jos 5 septembra
 
Mi smo nas prodali po 38. Hteli smo kao I svake godine da ga menjamo za sacmu zboh krava. Kada sam ga vukao na silos, bilo mi je receno sa cemo dobiti kao I prethodne godine 1.5 kg sacme za 1 kg suncokreta. Kada sam prvog okotobra nazvao sa odem da dovucen par tona sacme, rekli su da nece menjati ove godine, jel je odnos 0.8 kg sacme za 1 kg suncokreta. Tako da smo bili prinudjeni da ga prodamo...

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Ja ove godine sam isao dubinski za suncokret... Njive ciste ko suza. 30 dana posle vrsidbe njive su mi bile parlog! Sirak,kerece gorzdje... zeleno!
 
Godinama radim posle setve a pre nicanja i obavezno posle preko lista Imazamoks ili tribenuron metil,koliko god uspesno bilo na crno,kod nas je jako veliki potencijal korova tako da nema sanse da bi ostale ciste njive bez korekcije.
 
Imam pitanje za kolege koje oru suncokretista. Jel tanjirate pre oranja ili orete onako direktno da kazem ? Uzeo sam pre par dana jednu njivu do moje bio je suncokret a na mojoj kukuruz, mislio sam kod mene da idem opet kukuruz ili eventualno suncokret pa bih istu kulturu posejao i na ovom zakupu. A nisam do sad orao suncokretista uvek je isla tanjiraca i psenica je sejana. Doduse suncokret je kasno sejan u maju pa nije bio visi od 1,5m pa nisu ni stapovi koji su ostali mnogo visoki
 
I ja uglavnom sejem psenicu na suncokretista, ali sam par puta orao za kukuruz. Uvek sam prvo tanjirao, da isecem stapove. E sad da sejes suncokret na suncokret, ne znam koliko ti je to pametno, on I ovako iscrpi zemljiste dosta. Mozda je bolje da sve posejes kukuruz.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Ne bi trebalo suncokret na suncokret. Najbolje tanjiraca pa oranje, a bar dve godine ako možeš neka odmori zemlja od suncokreta. Ako često seješ imaćeš problema sa samonikllim a i kažu da se zemlja iscrpljuje. Meni je plodored da svake četvrte godine sejem suncokret.
 
Nazad
Vrh