Suncokret 2022

Gotova zetva suncokreta danas. Pionir Le99 vlaga oko 11% i prinos 12491 sa 2,5ha SRPS plativog. Zadovoljan sam,ali i malo razocaran jer sam ocekivao rekord.
Detaljnije ce biti kasnije u video snimku.

Ето сад немораш да кукаш како кукуруз неће родити, кад добијеш паре од цунцукрета, купиш кукурузе и мирна Бачка...😁😁😁
 
Zavrsio danas sa Neoma koja je sejana oko prvog maja,presevan pioneer.Prinos 1900 i 2600 kg/ha ,tj ovih 1900 je mozda oko 2000 kg,smejao sam se kad sam dosao po prikolicu traktorom,cokoladni izgleda maznuli jedan deo od gore,100-200 kg nzm ...u po bela dana na 200m od sela xd.Jbt,u ovakvim godinama kad je susa nema mnogo da pabirce ,moraju od necega toviti svinje ,kradu sta stignu,ja srecom nemam kukuruz u blizini sela ove godine,a cujem da kradu samo tako.Komsiji krali iz drugog dvorista neke stvari iz kuce,ciganski otpad.Svi cutimo ,a veliki deo poreza ide na njih ,sve mladi 25-30-40 godina,nikom ne pada na pamet da rade kad mogu da se kote kao pacovi i dobijaju razne pomoci od ove usr... drzave.Znam po selu ciganske porodice koje imaju 50 i 70 hiljada mesecno.Drzava samo daje sto vise,ugrozena vrsta ,mam... im jeb..Hitler ih je tamanio kao pacove,za to bi mu dao medalju.
 
Aaauh, ovo je bez pardona...surovo ali je istina, i mene su jedno vreme redovno posecivali, hteo sam struju da razvucem po dvoristu, ali policajac koji je dolazio na uvidjaj kaze da bih ja najebo da im se nesto desi...
 
Da li može i ako je vlaga 7% a rod 700 kg/kj ? A da ne prosipa.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
Takvu njivu bas nisam radio, danas sam radio usluge parcelu 1100kg po kj prosek bio, suncokret pre 2 nedelje je mogao da se radi pregoreo, primese 2%, vlaga 6,6% na adapteru hoce za nijansu vise rastura ali nista znacajno jer je pregoreo suncokret.
 
Završen suncokret za ovu godinu... 22m po kj, bez đubriva... Pola le99, pola subaru... Možda subaru ima bolji hl ali ga znatno manje bilo nego pionira...
Šta ću sejati dogodine bog te pita, verovatno probam bacardi...
 
Ja imam subara na tanjiranju i predusev suncokret nema strulog zrna sredina puna a sejan 13maja inace bolji je od Lg-a sigurno
 
Ето сад немораш да кукаш како кукуруз неће родити, кад добијеш паре од цунцукрета, купиш кукурузе и мирна Бачка...😁😁😁
Ovo je tatin suncokret a on je ratar i penzioner. Ja sam tu samo nateran da radim. ;)
 
@Dobrinčan
Par saveta,mogao bi kombajner da malo spusti adapter,ovo je na granici da "omane koju glavicu" i da upali secku,to je sigra za kombajn a ti nemoj vise stajati ispred ocas posla ode noz sa tarupa.
Inace svaka cast za prinos.
 
Bile trule glavice od silne kisurine,kad spusti nize ono je strano gledati kako zvrca zrno o sajbu kobajna i leti na sve strane sve me jeza hvatala. Ja sam mu rekao da ide sto je vislje moguce. Ma nece,proverava to kombjner svaki dan. Hvala,trudio sam se.
 
Čekajući kišu:
Sumo Sun
b13a369613edb3d1ec4f7425427d95ee.jpg

The end za ovu godinu što se suncokreta tiče.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ns hibridi mislim da su jako osjetljivi....ns ronin broj 1, uvijek preko 2t/kj......i onda dode stresnija godina uzmem ns sonatu za probu i dobijem 1.3t/kj a zelena glava i stabljika, mota se po svemu a vlaga 8%.....i tu ih prestanem sijati.....
 
Nazad
Vrh