Suncokret 2022

Darko Dren

Član
Učlanjen(a)
3 Maj 2011
Poruka
4.204
Lokacija
Lazarevac, selo Dren
Za novu sezonu lakše mi se odlučiti za odabir hibrida nego za vrstu i količinu djubriva...

Jeste li zaoravali šta od veštaka? Šta planirate od azotnih djubriva i koliko, s obzirom na ove nenormalne cene?
 
Zaorano 150kg po kj 15:15:15, od azotnih djubriva cemo videti, vrlo moguce i nista ili neka jako mala kolicina. Od hibrida ide sve LG jos nije sigurno koji, verovatno ce biti jedan hibrid ili dva. Jel bacao neko 15:15:15 na suncokret u prolece? Mislio sam ako mi 15:15:15 bude najjeftiniji na prolece da bacim po 100kg po kj i bez azota?
 
Za novu sezonu lakše mi se odlučiti za odabir hibrida nego za vrstu i količinu djubriva...

Jeste li zaoravali šta od veštaka? Šta planirate od azotnih djubriva i koliko, s obzirom na ove nenormalne cene?
Isao sam od 100-120kg po jutru 8:15:15. To sam ugrabio po 51dinar od azota tek mozda nesto pred spartanje, a mozda i nista. Sa par ljudi sam pricao koji ne bacuju azot samo mesavinu i kazu da nemaju razlike. neko od njih zaore a neko pred setvu
 
Pod brazdu nije otislo nista, plan je pred setvospremanje baciti oko 200kg/h mesavine. Malo kasnije ce dobiti neku kolicinu azota, ne znam jos koliko zavisi od cena u prolece. Od hibrida LE grupa 25, 99 ili 136, sta se nadje, mozda i od svakog po malo..
 
Prvi put u životu ću sejati suncokret na njivi dosta gladnoj i zapuštenoj koja je uzorana pre 20 dana, predusev bio neki kukuruz. Spremio 175 kg 3x16 na 60 ari. Pitanje da li pred setvu baciti malo AN ili Kan i koju grupu hibrida sejati, običan,CLF ili Ekspres. Slušam vaše savete i iskustva. pa ću odlućiti. Pretvorih se u uši.
 
Jesenas zaorano 120kg/kj mapa, i to mu je to od djubriva. Ove godine na sve povrsine idu Mas hibridi, 85su i 98k
 
Verujem da će prskati,posle setve pre nicanja ,ako je parcela zapuštena .Viballa je za korekciju .
 
Nazad
Vrh