Suncokret 2022

Baća tebi je malo 22 po k.j bez trunke veštaka?
Pogrešno si shvatio... Prosek je 22m,i to je fantastično, i zadovoljan sam.. Al je razlika izmeću le99 i subaru bila ogromna...
U jednom pravcu skidam jedan hibrid, u drugom drugi, pošto su na istoj njivi, duple su duži u pitanju pa su prikolice bile na oba kraja... Kad pionir napuni prikolicu ova u koju ide subaru može da stane još prohod i po... Na kraju kad sam izmerio tandeme bili su skoro isti, znači da je i hl ipak bio jako sličan... Što prevodu znači na prosek od 22m po kj, pionir je dao dosta više od toga, a subaru dosta manje...
A ono što sam video svojim očima, ili pomagao u prevozu, ili kosio drugarima da kondi uvek bude najbolji, pa i ove godine.. Na jednoj njivi drugaru je dao 3t,a prosek je imao oko 2.5t po kj na ozbiljnoj količini jutara...
 
Aha, nisam razumeo.Kondi ću i ja probati sledeće godine, imam top parcele gde suncokret nije bio nikada a po plodoredu mora suncokret.
 
N.A moram da kombinujem a sejem redom na svim parcelama koje obrađujem da ih lepo zagadim samoniklim divljim suncokretom. 😂
 
И те како прате и читају одатле и знају како дишемо. Па нас онда тако и јашу.
 
Skineš malo zrna sa pogače, ako zvecka u šaci kad ga protreseš i puca ljuska pod zubom kad ga zagrizeš ( da nije mekano zrno) to je to, može da se skida.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh