Suncokret 2022

To je retko.Jedan ne nikne, dva preseče popac, tri pregrize zec i tebi ostane sklop krava da protrči i ne sruši ni jedan.
 
Kod mene maksimum 2200 za sada i to u ritu na najtežoj zrmlji, u normalnim godinama tu samo pirinač može. Ima još zelenog u ritu možda i prebaci.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Sledeće god neka ga seju uljare i ovi naši tajkuni što će da otmu ovogodišnji rod po 60 i neki dinar......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Sledeće god neka ga seju uljare i ovi naši tajkuni što će da otmu ovogodišnji rod po 60 i neki dinar......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Sta da sejemo kolega? Da ostanemo na kukuruz i psenicu, a suse sve gore....seje se sporadicno soja, ali na ove suse propast
 
Sejan je bio na 21,5 cm, uvek sejem suncokret na taj razmak, i samo kondi već godinama, djubren je bio u jesen sa 120 kg/kj 10:26:26. Suša je isto kod nas i ne verujem da će kukuruz preći 3-4 t po kj ...
Ovaj sa slike je prvi stigao i bilo ga je oko 2300 kg/kj
https://ibb.co/fXbmyQD
 
Od celog Banata,juzni ,ili bar deo,ima najbolju zemlju.Kod njih su zakupi i najskuplji.Njixovi prinosi i ovde kod nas ,maltene nebo i zemlja.
 
Otac ga njegov i Kondi, razvaljuje godinama.Meni je Subaro prošle godine bio vrh vrhova, ove godine još nije urađen pa ne znam prosek.
 

Pozdrav svima, konačno smo "podvukli crtu" i izračunali troškove proizvodnje i profite za ovu godinu, pa rekoh da podelim i sa vama. Sejali smo suncokret i ječam, a na kraju su čak i relativno dobri rezultati sa obzirom kakva je godina bila. Hteo bih samo da naglasim da mojoj porodici poljoprivreda nije primarna delatnost, tako da nemamo nekih specifičnih troškova kao što je npr. PIO osiguranje. U svakom slučaju, nadam se da ćete uživati :)
 
Nazad
Vrh