Suncokret 2018

Steve73 napisao sam razlog zašto je prskano na crno i da dodam da nije samo Italija zemlja porekla semena već i Turska.
 
Poslednja izmena:
U subotu završena setva suncokreta. Hibridi Pioneer le 99 (nenormalno sitan) i LG 50.635 (izrazito krupan). Parcele spremane pre dve nedelje pa je krenula trava. Poprskano sa tender 1l + terbis 1l + girasolin 1l + total 4 l, po hektaru
 
Jel sejao neko Bakardi Syngenta? Kesa 150.000 biljaka, jedva 3,5 kj isterao, cak i mozda za nijansu manje od 3,5 kj? Sumiko takodje Syngentin nategao je 2 kese na 8 kj (neki ar manje)
 
Kao sto kaze kolega Peet, i mi smo sa 1 vrecom neome najvise sejali 3,5 kj i to bude na knap gledas u kutije i samo cekas da prestane da baca seme.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Imam nesto posejanog kondija u jako zatravljenim njivama, u paketu sa njim sam dobio i gardoprim al se bojim da nece savladati sve pa bih dodao jos nesto uz njaga. Sta predlazete?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ove godine sejem le99,sa kojom jeftinom hemijom moze da se oprska i u kojoj fazi treba da bude suncokret? Ako je vec negde pisano o tome,neka me neko uputi na kojoj je strani,hvala!
 
Iz vrece neome 1500o biljaka , na razmak 23,5 nema sanse da se poseje 4kj, nije im dosta paprena cena nego i smanjuju kolicinu.
Ja sam se isto zalio pre neku godinu, i dobio odgovor da ne mogu nista da provere posto je seme vec posejano, prazan je dzak, i dobio sam hemijsku , jeee.
 
Iz vrece neome 1500o biljaka , na razmak 23,5 nema sanse da se poseje 4kj, nije im dosta paprena cena nego i smanjuju kolicinu.
Ja sam se isto zalio pre neku godinu, i dobio odgovor da ne mogu nista da provere posto je seme vec posejano, prazan je dzak, i dobio sam hemijsku , jeee.
Ima drugih semenskih kuca ,kada bi ih svi bojkotovali da vidis kako bi se situacija okrenula
 
Iz vrece neome 1500o biljaka , na razmak 23,5 nema sanse da se poseje 4kj, nije im dosta paprena cena nego i smanjuju kolicinu.
Ja sam se isto zalio pre neku godinu, i dobio odgovor da ne mogu nista da provere posto je seme vec posejano, prazan je dzak, i dobio sam hemijsku , jeee.
Znaci sejes oko 65000 zrna po hektaru...... masina baci ponegde i po 2 semena sto je jos vise od 65000.
Pakovanje od 150000 zrna je pakovanje za 2 hektara a ne za 4 jutra kako svi kazu.
65000x2- 130000 zrna, i jos stavo malo vise zrna u pakovanje da u masini nezaskripi pri kraju hektara.
Posej na 28-30 cm pa ce biti semena dovoljno za 4kj.
 
Nazad
Vrh