Suncokret 2018

Propenpop kazi mi druze koliko ti je jedna vreca bila teska?


Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока[/QUOTE]

9.6kg
Sada uglavnom seju na 21,5
Čuo sam mišljenje da na dobroj godini nema velike razlike u toj gustini u prinosu dok na extra dobroj gde su prinosi veći, a gustina 21,5 štapovi budu tanji, teško nose glave i hoće da polegne pa sam se zato odlučio za 23,5.....

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Klijavost ti je 89%.
Sejem vec 5 godina Kondi na tu gustinu i nisam imao problema sa poleganjem, bitno je ne preterati sa azotom jer ga on tera u visinu...


41c012615f5f8743900dfb2cc80f7d1c.jpg






Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Klijavost ti je 89%.
Sejem vec 5 godina Kondi na tu gustinu i nisam imao problema sa poleganjem, bitno je ne preterati sa azotom jer ga on tera u visinu...


41c012615f5f8743900dfb2cc80f7d1c.jpg






Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
Malo se razlikuje broj deklaracije i OECD broj ali valjda je to...
ecac038451cda52c363d9f97fd5e1784.jpg


Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Posle koliko mogu oprskati suncokret na crno?
Sejao sam sredu i cetvrtak. Ali nisam prskao zbog praznika.
Da li je kasno sutra da oprskam?
 
Mene zanima kad prskate na crno, i kad dodajete Total ako ima korova, da li smeta da se doda i Matona ako ce nici kasnije kukuruz ili suncukret??
 
Maton ima i zemljisno dejstvo probali i u kukuruzu nisam video smetnje a u suncokretu je cale i sopio je suncokret samo tako no preziveo je ali i prinos je bio manji {to se sve desavalo dok nije bilo ni clearfild hibrida ni expes}
 
Ja sam prosle godine radio na crno i dodao maton u zescoj kolicini posto je bilo proniklo nekih sirokolisnih korovcina bas puno na njivi i posle dva sata udario i jako lep pljusak na suncokretu nista nisam bio video da mu je smetalo,a travu je saseklo u korenu!To dodavanje matona sam vide od nekih ljudi iz Nadalja sto kod nas rade zemlju oni svake godine kad prskaju suncokret na crno obavezno dodaju i maton.
 
Ja pa razmisljam prilikom prskanja na crno da ubacim total. Jer sam spremio pre ove zadnje dve kise, danas kada sam prosao ucinilo mi se da krecu neki korovi. Videcu najbolje kae budem sejao za vikend.
 
Ma lagan u majcinu, opet muka nastelovati da ne vuce po dve semenke,jer su sitne,kod nekih drugih hibrida nismo imsli njaku..
Otkud da si prskao na crno kad vec expres hibrid?
 
Štelovali smo skidače kod kuće i uspelo se naštelovati.Na crno sam prskao jer je parcela brucala štogod a imam viška Terbutilazina pa da ne kupujem Glifosat opaučeno je ovim.
 
Ajd ja na uvratinama cepam pivo dok cika mile seje,a sta ti lolo radis kad imas vremena za forum? Vatas zjale i ti po uvratinama? :)
 
Nazad
Vrh