Suncokret 2018

Kod mene ovi veliki sto su uzimali drzavne table tako u sred zime i rano prolece kad je licitacija mahom sejali suncokret.
Imam jednu njivu pola osoka pola stajnjak zaoran. Hocu da probam malo kako ce reagovati suncokret po prinosu u odnosu na kukuruz na takvo djubrenje posto sad ima resenja i za prskanje na zeleno zbog korova (Le99 sam uzeo). Jel bi trebao tu da dodam nesto azota sad u prolece ?? Mozda je ostao neki deo njive koji nismo pokrili lepo djubrivom ali opet ne bih da preteram sa djubrenjem ako dodam jos azota sad pa da ode previse u visinu a da budu male glave. Jbg nemam jos mnogo iskustva sa suncokretom :osmeh:
 
Slozio bih se sa diklofenom,syngenta nambr van :D kod mene kondi vec dugo godina zastupljen i nema mu ravnog a probao sam svasta uz njega , izmedju ostalog le99 lane ali ne moze da dobaci kondija. Posto je drzavna zemlja ondak bolje neoma zbog borbe sa korovima

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
To sto ide u visinu to je do hibrida(osobina). Ako ima vise azota ostace duze zeleno lisce. To sam ja zakljucio.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Tamo gde je rodilo samo 800 kg suncokreta po kj kukuruza bi bilo jos manje.
A za ovih 5000 din po kj da zaradis, stvarno ne razumem onda zasto i obradjujes zemlju odnosno koko mozes biti zadovoljan time! Pa ovo ako procita nego iz vlade nece nam isplatiti suncokret ni dinara vise od 20.
 
Drug,si ti video da se radi o državnoj zemlji a ne o vlasništvu ili nekom dugogodišnjem zakupu? Šta da očekujem od takve zemlje koju svako muze a niko ne ulaže?
S druge strane ni ja ne bih da ulažem previše kao i prethodnik jer je radim jednu godinu... Neka i ovo pročitaju vladari!
Što se tiče onoga zašto obradjujem zemlju ako sam samo sa toliko zadovoljan... Jesi ti bio zadovoljan sa kukuruzima jesenas? Koliko si im'o zarade po kj?
 
Ja sam svesno uzeo 18ha lošije državne zemlje sa računicom da mi zarada bude 150 evra po hektaru.
 
Što mu dodje oko 100e/kj i kada od toga odbijem radove koje ću morati da platim i prinos koji sigurno neće biti Bog zna kakav,dodjemo na cifru koju sam naveo.... Nije da sam zadovoljan sa toliko novca ali šta ako ne bude ni toliko?
 
Ko kaze da sam ja bio zadovoljan zaradom po kukuruzu? Nisam naravno, bilo je gubitka, o kojoj zaradi pricas!
Ali Boze zdravlja i mnogo vecu zaradu ti zelim. Nemoj se tako lako zadovljiti sa tako malom zaradom.
 
A da li bi bio zadovoljan da si imao 5h po kj od lanjskih kukuruza?
A to da li se ja lako zadovoljim sa malom zaradom (a ti vrv ne) to je stvar apetita. Uostalom ja živim tu gde živim a ti si tamo di si,i mislim (ustvari znam,bio sam u Lokvama pa sam video) da su nam zemljišta poooootpuno drugačija a samim tim i očekivanja ne mogu biti ista...
Opusti se Peet,ja sam samo napisao sa koliko bih bio zadovoljan (sa predznakom ~) s' obzirom na uslove i situaciju a nisam napisao da je sve preko te zarade ravno oporezivanju kao extra profit ili da je dovoljno da suncokret bude 20din/kg.
 
I ja imam drzavnu 10 ha, stim sto je psenica u njoj, koja ce biti presejana sa suncokretom.
Citao sam o expres hibridu Subaro, koji moze u redukovanu obradu.
Lomim se izmedju Pionira i Singente. Ova njiva je isto bila svake godine tudja, pa jos i vislji teren. koji hibrid bi bio naljbolji za takve skromne uslove? bice urea bacena do 100kg kj
 
Ja posejao danas 13ha. Sutra jos 4ha i to je.
Posle uskrsa krecem sa kukuruzom.
 
Posejao danas 7kj suncokreta marke Kondi:) na 23,5cm.
Jesenas zaorano 150kg/kj lincer npk 3x15
Predsetveno 150kg/kj kana
Isprskan gardoprimom 3,5l/ha
Zadovoljan sve kako je ispalo, pa videćemo dalje...
b90cd529232f6718ae4cb8c3790fb4b6.jpg
51a03bcd81cb1970e62962b3ec5b82aa.jpg
435a7779464b755027903a98937bb32c.jpg


Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Druze kakva mu je klijavost ? Nesto sam nacuo da Kondi opet ima uzasnu klijavost ,zato sam i prestao da ga sejem ja da ga obilazim 2 nedelje dal ce se smilovati da nikne vise ne
 
Koju kombinaciju stavljate na sejalici, pri setvi suncokreta, ako je ploča sa 18 rupa? Uzeo sam neku polovnu Olt, pneumatsku, a nemam uputstvo.
 
Ja imam Nodetku i u njenoj tabeli imam kombinacije za 22 ,27,31i 48 rupa Mislim da sam imao negde ispisanu tabelu za plocu sa 18 rupa ako nadjem prepisacu ti:ppozdrav:
 
Druze kakva mu je klijavost ? Nesto sam nacuo da Kondi opet ima uzasnu klijavost ,zato sam i prestao da ga sejem ja da ga obilazim 2 nedelje dal ce se smilovati da nikne vise ne
Ne znam da li piše na onoj plavoj etiketi na Dzaku, na našoj na dnu vreće napiše, a deklaraciju nemam. Kolika god da je klijavost u mom kraju se najbolje pokaza zadnjih 5,6 godina i zato ga sejem...


Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam da li piše na onoj plavoj etiketi na Dzaku, na našoj na dnu vreće napiše, a deklaraciju nemam. Kolika god da je klijavost u mom kraju se najbolje pokaza zadnjih 5,6 godina i zato ga sejem...


Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
Kod mene klijavost 88% prosle godine bila 91% a niklo je barem 95%, mislim da nema pravila ja iz predostroznosti posejem ga gusce na 21,5 malo klijavost zecevi spartac bube i ispadne dobro.
Propenpop kazi mi druze koliko ti je jedna vreca bila teska?
Mi spremali ovih dana pun gas, ocekujem da cu do kraja sl nedelje da zavrsim sa setvom.


Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh