Suncokret 2016

Prosle godine su kod nas sejali Euralis BELA,prinos otprilike isti kao kod Singentinih hibrida a vreca od 150000 biljaka kostala je 160e.Zanimljivo je da se jako lepo vro i primese su dosta bile manje nego kod Dolbija.(na istoj parceli su bila ta 2 hibrida)Evo kako je izgledao ovrsen dok kod Neome nije bilo sanse ispod 3-3,5% primesa da se skine.
11948271_907635585951359_1636236331_n.jpg
 
I ja sam cuo za Euralis bela, da je mnogo dobar hibrid. Ja cu ga probati ove godine na nekih 10ha. A kakav je Ns Sumo 1? Ove godine kod nas je bio mnogo dobar u ogledima.
@ddragan kakav je bio prinos u odnosu na Dolby, Kondy?
 
NS suncokret sam prošle godine sejao prvi i zadnji put. Fantazija teško oboleo i loše rodio.
 
Kad vas cujem sa tim prinosima. Posto ne mogu da verujem. Kod nas je ove godine vecina imala ispod 1500kg prosek, ja sam nekako izvukao 1700kg po ha.
Kod nas bolje uspeva kukuruz nego suncokret. Da li zemlja nije za suncokret ili sta vec ne znam.
Na primer, ogledi suncokreta su se kretali od 1700-2700 po ha. A kukuruz od 5500-7000kg po ha, radjeno sve na istoj parcelu od 11ha. Pricam za ovu godinu.
 
Kad vas cujem sa tim prinosima. Posto ne mogu da verujem. Kod nas je ove godine vecina imala ispod 1500kg prosek, ja sam nekako izvukao 1700kg po ha.
Kod nas bolje uspeva kukuruz nego suncokret. Da li zemlja nije za suncokret ili sta vec ne znam.
Na primer, ogledi suncokreta su se kretali od 1700-2700 po ha. A kukuruz od 5500-7000kg po ha, radjeno sve na istoj parcelu od 11ha. Pricam za ovu godinu.

Nije vam ni kuruz bas nesto s prinosom po hektaru,a i suncokret je bas mali,od kako nesejem NS seme a ima preko 8 godina nikad nisam bio ispod 2000kg po jutru,obicno mi je prosek sa 50-ak jutara oko 23 metera,a na mojim parcelama sam dostizao i 3t po jutru,sve zavisi od godine do godine sto se tice prinosa al preko 2t proseka uvek racunam i bude.....
 
Probaj razne kombinacije i što se tiče semenskih kuća i što se tiče đubrenja. Negde praviš grešku. Nisam mnogo pratio na času pa ako ti nije problem napisi sa kojim hibridima i kakvo si đubrivo koristio kad si imao prosek 1700kg/ha.To je baš los prinos i za kj a pogotovo za ha.
 
Pa sto se kukuruza tice, dobar je kakva je susa bila. Kod nas se skidao krajem avgusta, vlaga ispod 14%. Tako da mozete zamislio kakva je susa bila.
Ali suncokret katastrofa. Ja sam sejao, Kondy, Dolby, Le 25. Ove godina djubrim sa 200kg 8:15:15, icicu prihranu sa 300kg KAN-a. Sejem ga na 25cm. Pa cemo videti kako ce roditi. Ako I ove godine opet omane, skroz ga ubacujem iz setve. Bio bih prezadovoljan sa 2500kg po ha.
 
A sta si od đubriva koristio prošle god?Probaj razne gustine,neznam sa kojom sejalicom radiš ali imaš sigurno opcije od 20cm pa do 26-27cm.Probaj po 1-2ha sa razlicitim razmacima pa videćeš šta se najbolje pokaže.
 
Na nekim njivama ide suncokret i bude rekorder i bez ikakvog djubrenja.
A na onima na kojima ne ide tamo nema pomoći, ne možeš da napraviš 2 t/kj i što više djubriš samo praviš veći trošak a prinos ne.
 
Probaj razne kombinacije i što se tiče semenskih kuća i što se tiče đubrenja. Negde praviš grešku. Nisam mnogo pratio na času pa ako ti nije problem napisi sa kojim hibridima i kakvo si đubrivo koristio kad si imao prosek 1700kg/ha.To je baš los prinos i za kj a pogotovo za ha.
Okad sejemo suncokret nikad nije bio losiji a glavni uzrok je katastrofalna susa, kad je kod vas padala kisa mi smo mogli samo da gledamo mislim da je slicno bilo i u Negotinu.
 
Crepaja je poznata po vracarama,a ti si povuko izgleda neki gen.

- - - - - - - - - -

Okad sejemo suncokret nikad nije bio losiji a glavni uzrok je katastrofalna susa, kad je kod vas padala kisa mi smo mogli samo da gledamo mislim da je slicno bilo i u Negotinu.
Znam da su bili nizi prinosi kod vas e sad neznam kad ste dobijali kisu a kad ne,mada mislim da smo dobili podjednako kisu.Odakle si ti konkretno.
 
Ja sam prosle godine prvi put sejao suncokret, i ove godine cu ponovo. Samo sto ga sejem onoliko koliko mi treba da zamenim za suncokretovu sacmu, nekih 8-9 tona.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh