Suncokret 2016

Kod mene malo više nego prošle godine, tako se uklopilo. Imate neki predlog za sortu osim Neome?
 
Mi sejemo i imeriju. Dosta njih se žali da daje manje prinose od neome, mi to nismo primetili. Bude, doduše, veća zapremina.
Oko 40% kukuruz a ostalo pola suncokret a pola žito. Otprilike svake godine tako.
 
Sad si napisao 23.5... Hm, moguće je da je i kod mene tako bilo. 90% da jeste. Ma ko će se svega setiti.
 
Ja zadnjih nekoliko god vise ne djubrim ni MAP-om ni mesano u jesen, osim 100 do 150 kg ureje pre setve! Dok sam zadovoljan sa prinosima ne menjam! Uvek sam na 23.5 posejao.
 
Da dam dopronos ovoj Kikindsko, Mokrinskoj raspravi. Sejem uglavnom na 23,5 u prolece bacim 100kgSANa. Kakva su vam iskustva sa pionirovim LE25? To je Ekspres hibrid. Ekspres je dosta jeftiniji od pulsara, a cujem da ljudi koriste neki herbicid koji se koristi u psenici koji je bas bagatela. Pre nove godine imali smo prezentaciju semena Pionira i Dupont hemije. Promoter Duponta se bas trudio da objasni da Ekspres ne moze nista da zameni i da ljudi puno rizikuju koristeci druga sredstva aludirajuci na onaj herbicid za psenicu. Ne znam kako se zove , ali sam cuo od dosta ljudi da tako rade. Cim ga je ovaj pominjao ima nesto.
 
Zove se Cerealis. Ista je aktivna materija kao i Express. Razlicita je koncentracija A.M. pa se treba preracunati spram Express-a. Inace je knez. ;)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Mi smo radili sa omegom.Ista aktivna maerija kao express,cereali ,mural ....
 
Poslednja izmena:
Kod nas je 2014 rodio 1300-1400 kg /kj.Visok, zrno lagano .
 
Nazad
Vrh