Suncokret 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas ovrsen suncokret Pionir a 29 prinos 5300 na 1.2h.vlaga 9 necistoca 2,5...
 
Danger malo si se zeznuo. Rale sticajem okolnosti radi na vagi vec mnogo godina tako da ni on sigurno nije imao prilike cesto (ako) da vidi taj suncokret sa manje od 2% primesa!!!
 
Imao sam ja sa 2 % primesa na jednom mestu ali su oni bezobrazni posle resetanja jos vade rukom iz te posudice,na sledecim dovucenim prikolicama su poceli da mi uzimaju 2,5-3 %.To je njima slatka para pa makar malo da odbiju za rad silosa a bogami i vage svuda variraju.Ovi sto rade na uzorkovanju su dobili naredbu od gazde da se odbija i kraj kaze znam da je cisto ali moram.
 
Danger malo si se zeznuo. Rale sticajem okolnosti radi na vagi vec mnogo godina tako da ni on sigurno nije imao prilike cesto (ako) da vidi taj suncokret sa manje od 2% primesa!!!
ja nesumnjam da covek neradi tamo gde radi,al se danger nije zeznuo sigurno,evo par slika odvaga gde nema tolerancije nimalo,gde ima video nadzor(u prostoriji za analizu) I nema familije ni rodjaka ni Mita I korupcije,da neduzim.....ako I neverujes slobodno dodji u viktoriju pa trazi moje uzorke analize,ni oni sami nisu verovali I mislili su da sam nosio negde da se redi suncokret......donja odvaga mi je naprljavija(ako se to moze nazvati prljavo) sa 2.2 zbog vlage skoro 15%,ove odvage su samo neke od mnogih slicnih koje se krecu od 1-1.8%
fb0av.jpg
2yoxzth.jpg
6odath.jpg
mwtxqx.jpg
 
danger mislim da u mojoj okolini na bilo kom otkuonom mestu to nikad nije postigao niti ce..:) sve pohvale, ali i licno vise volim kad imam 4-5% i znam da je sve u prikolici, i da nista od zrna nije ostalo iza kombajna, tj da vetar nije izbacio, primese skidaju pa skidaju, kad imas oko 2 oni biraju po resetu sta nije propalo pa na vagicu do 4% a kad je preko 4-5 odmah posle prosejavanja, onda nema biranja po resetu..
 
Da samo sto je u soji mnogo lakse nastelovati kombajn nego u suncokretu.

da,al nasteluj ti njega kad je ambrozija do pola kabine I gusta ko cetka a soju ni nevidis,a da primese budu u jus kvalitetu,zna North sta prica......,nego da neidemo u Off,ja volim jus kvalitet primese,po njivi nema rasutog sem ljuske ili praznog zrna koje nije naliveno,to me I neinteresyje jer tu I nema tereta
 
Je..s taj poso ja to nebi kosio i duplo da mi plate,mada ja sam u zivotu pokosio samo 7-8kj soje i to bez ijednog korova u njivi,jer se kod nas jako slabo seje soja.
Za ove rezultate analize u suncokretu sve pohvale,to se stvarno retko vidja.Ja u sezoni pokosim dosta suncokreta i takodje volim da bude dosta cisto ali takav % primesa nisam nikad imao,cak ako se dobro secam mislim da nikad nisam bio ispod 3%.
 
Gotov suncukret za ovu godinu .Danas 2350kg/kj u jus-u ili srb-u,hibrid kondi sejan 11.V
Parcela nije orana 10 godina,jesenas podrivena sa pravljenim podrivačem i istanjirana.Pre podrivanja rastureno 90 kg mapa a pre setve oko 60 kg ureje,po jutru.
Prosek se malo povećao ,sada je 2270 kg.
 
danger mislim da u mojoj okolini na bilo kom otkuonom mestu to nikad nije postigao niti ce..:) sve pohvale, ali i licno vise volim kad imam 4-5% i znam da je sve u prikolici, i da nista od zrna nije ostalo iza kombajna, tj da vetar nije izbacio, primese skidaju pa skidaju, kad imas oko 2 oni biraju po resetu sta nije propalo pa na vagicu do 4% a kad je preko 4-5 odmah posle prosejavanja, onda nema biranja po resetu..
Negoslav mi je skidao, primese 1,9-2 a vlaga 9.6
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh