Suncokret 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
čitam redom nekoliko strana unazad i vidim da niko ne piše kolika je uljnost.da li niko ne mjeri ili nisu gotovi rezultati
 
Kod nas jako puno suncokreta ima neovršenog barem u mojoj okolici, kad sam soju vozio ova tri dana navodno da je tek nekih 50% suncokreta ovrseno a soj jos manje u firmi di ja predajem, ljudi rade, sretnem jednog tamo i kaze, ,uci curi ti suncokret odkad si izaso na cestu s njive kaze ma nek curi sad ga ima rodilo mu dosta dobro, a posijano ima oko 40 hektara, evo jedna slika iz firme sto voze to sam sliko kad sam soju vozio !
a5j90i.jpg
 
oko o.23 euro centa odmah pare -1%kalo 9%vlaga i 2% primjesa neki i 4% primjesa tolerišu.ili na uljnost 0,26 centi i plus ili minus na uljnost znači sve preko 44%uljnosti se dodatno plaća ali ima više odbitaka zanči prijem otpad analiza i tako e sad ako je uljnot oko 50% onda je dobro ako je manja onda izađe isto kao i onaj prvi model čak i manje
 
Da mi je neko pricao da cu da vozim kombajn u jakni i po kisi... Uspeo da ovrsim oko 70 ari, dobio oko 1000 kg, ostalih 30 ari ima lagano da poorem i vise ga nikad necu sejati. Najgora kultura.
 
Pogresio sam u sejanju, ali sam razredio, zeznuo sam i polivanje od korova. Ali sto je mnogo mnogo je... mali prinos, pa losa cena, a preskupo seme, maltret oko adaptera, kasno zrenje i kise, ostade mi kombajn u njivi i jos 30 ari nezavrseno... prosle godine sa iste njive 5 tona zita, sad nema ni za pljeskavicu i pivo. Vi pravi poljoprivrednici ste ljudi za ordenje, koliko se mucite.
 
Nisam skoro bio u Vrsac, isao pre neki dan da sipam malo ED kad pred Vrsac ne skinutog suncokreta koliko hoces, jedno 10-15parcela, pocrneo sav a ne skidaju ga :sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh