Suncokret 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam danas pokosio 2 lanca vlaga 10.3% primese 2 ukupno 5200 kg jus suncokreta,sutra nastavak musterijama ako vreme dozvoli
 
Ljudi videti suncokret sa 2% primesa je praznik za oci.Izvinite nisam u temi ali ovo je jace od mene.
 
Danas skinuta prva 3kj suncokreta. Syngenta Armoni,setva 4.5.2013. prinos 8700kg JUS kvaliteta. Vlaga 11,9 , primese 4%. Dobro je izgledao,ali nisam ovo ocekivao.
Svaka cast,jel si bacao sta od djubriva?!Ja sam ponovio proslogodisnji rekord od 2600 kg po k.j nesto malo preko bez ikakvog djubriva sa Armony!Armony ima najveci potencijal od svih hibrida,cuo sam od jednog coveka koji ga je prosle godine sejao takodje pocetkom maja,rodio mu preko 3100 kg po k.j,ali previse je visok i rizican po meni...Kondi je ipak nizi i stabilniji nekako,svima lepo radja!Ne znam jos setvenu strukturu za iducu godinu ali Kondi i Armony su TOP trenutno po mom vidjenju stvari! p.s Izgleda da je malo redji sklop 24-25 cm i malo kasnija setva,pocetak maja dobitna kombinacija vec neku godinu za redom!
 
Prosle godine smo nadjubrili sa pilecim stajnjakom,pa je bio kukuruz,ali slab 1t po kj. Ove godine suncokret posejan na 24,7 oprskano na crno Gardoprim Gold plus i jednom ospartan. U pravu si sto se tice visine,i ja sam hteo Kondi,ali ga nije bilo pa sam odabrao Armoni na osnovu njegovih rezultata iz ogleda i na osnovu preporuka ljudi iz Syngente.
 
2j5nq4h.jpg


2i8gahe.jpg


u vezi primesa ja sam zadovoljan, a nikada dve zmajevke nisu nosile ovu kilazu
 
Tako mislim da moje standard osmotonke bez povisenih stranica nisu nosile 9180kg suncokreta
 
kristal moje osmotonke su nosile 9700 kilograma suncokreta kad mi doneo sin papir kako je predao suncokret ja nisam mogao da verujem u to što čitam bio sam dosta zadovoljan sa suncokretom ove godine!
 
kristal moje osmotonke su nosile 9700 kilograma suncokreta kad mi doneo sin papir kako je predao suncokret ja nisam mogao da verujem u to što čitam bio sam dosta zadovoljan sa suncokretom ove godine!
uredu je to, samo ja jos toliko nisam tovario mnogo zavisi verovatno i od krupnoce zrna i primesa, vlage. No bitno je da je rodilo,ako vreme dozvoli danas radim kondi
 
evo kako sam napunio zmajevku, prva parcela koju sam skinuo ove godine, to je sa 2.5 kj a vise ni zrno nije moglo stane u prikolicu, vozeno po njivi, gazeno... ali na kraju 300 kg je donetu u bunkeru kuci jer nikako nije moglo da stane u prikolicu.. inace to mi je i rekord ove godine nepunih 24m/kj u pitanju je neoma..




na tari se vidi zmajevka prazna sa rezervnim tockom 2440 a rus stari tip 3540 sa skoro praznim rezervoarom..:)

 
uredu je to, samo ja jos toliko nisam tovario mnogo zavisi verovatno i od krupnoce zrna i primesa, vlage. No bitno je da je rodilo,ako vreme dozvoli danas radim kondi
Komsija ajde molim te slikaj kondi kad bude usut u prikolicu da vidim kako izgleda suncokret sa 2% primesa.Ja ozbiljno ratujem sa uzorkivacima,par puta sam i okrenuo traktore i otisao na drugo mesto da predam suncokret ove godine.Bezobrazluk je blaga rec za ono sto se kod nas radi sa procentima.
 

ja sam vako napunio na zmajevku iz 76 god koji tip ne znam na pamet baca suncokret 4500 kg cini mi se da je hektolitar bitna stavka tako da je dobro znati koji su hibridi tezi a na istu prikolicu iso lg 5665 samo ravno sa stranicama 4440 je vagnulo
a odbici 1do 2 % farm comerc je dosta povoljan cini mi se da jure kolicinu ljudi su doterivali cak sa 70 km daljine sa traktorima
 
Ako neko hoce da napise koliko se odbija preko vlage od 10 % i dali oni tu necistocu cepaju odokativno ili je isti sistem kao za psenicu.
Ovih dana treba da predajem po prvi put suncokret.
 
U nedelju ovršio njivu od pola hektara, bilo je 2 160 kg tj. 2497 kg/kj, a juče pre kiše njivu od 1,5 kj, bilo je 3 150 kg, tj 2100 kg/kj. Na obe njive je bio LG 56.65 i predsetveno bačeno 80 kg uree po jutru. Oprskan acetohlorom i fluorohloridonom, dugo bolovao od ovih preparata, oprskao ga jednom sa ekobusterom. Nisam ga ni špartao ni ogrtao.
 
Ako neko hoce da napise koliko se odbija preko vlage od 10 % i dali oni tu necistocu cepaju odokativno ili je isti sistem kao za psenicu.
Ovih dana treba da predajem po prvi put suncokret.

Prvo kad uzima uzorak gleda da uzima gde je najprljavije.
Onda meri vlagu svega toga, posle uzima svoja sita i mesa, mesa, mesa da bi izmerio primese.
Jus za suncokret je 9% vlage i 2% primese, sve preko toga ti odbijaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh