Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
DDragane koliko je taj sa slike imao vlage?
Juče smo probali još zreliji( odokativnom metodom) kod šogora imao vlage 16% .
 
Mislio sam da ćeš imati veće prinose.Uvek ti je suncokret lepo izgledao.

Problem je u LG-u koji je dosta laganiji od ostalih sorti,a njega sam imao najvise...juce prepuna zmajevka lg 56.65 4600 kg,a Adagio 5300kg.
Tako da sam u prikolicama imao puno,a na vagi malo....

Zaboravio sam reci da je vlaga juce bila jedva 7%,na svim parcelama.
 
Problem je u LG-u koji je dosta laganiji od ostalih sorti,a njega sam imao najvise...juce prepuna zmajevka lg 56.65 4600 kg,a Adagio 5300kg.
Tako da sam u prikolicama imao puno,a na vagi malo....

Zaboravio sam reci da je vlaga juce bila jedva 7%,na svim parcelama.
Moj zakljucak je i videcete da je tako.Lg pravi veoma krupne glave i zrno je dosta krupno kao kod gricka a Syngenta pravi mala zrna koja se brze naliju i ima ih duplo vise po glavi.Kao i kod kukuruza,veliki klipovi sa krupnim zrnom sa 14-16 redi i oni manji,nabijeni sa 22-24 reda...Sitno puni,krupno zauzima vise mesta-manje ga ima i automatski je laksi tako da videcu kada ovrsem tu prvu njivu koliki mi je prosek,ne verujem da ce biti ispod 2000 kg a lako moze da bude oko 2500!

- - - - - - - - - -

Problem je u LG-u koji je dosta laganiji od ostalih sorti,a njega sam imao najvise...juce prepuna zmajevka lg 56.65 4600 kg,a Adagio 5300kg.
Tako da sam u prikolicama imao puno,a na vagi malo....

Zaboravio sam reci da je vlaga juce bila jedva 7%,na svim parcelama.
@Mirmag kada si sejao LG?! I koliko si primesa imao,meni nije vlaga toliki problem vec zelena masa koja ide u primese!
 
Lg je sejan 10.4. Primesa je bilo 4,2% vlaga 7% Zelene mase koliko volis....

U ovoj zmajevki je bilo 4600 kg LG a curelo na sve strane



U loznici koja ima povisene stranice,jedva 3,3t
 
Koje sito u kombajima koristite za suncokret?Koliko mm?

- - - - - - - - - -

Koje sito u kombajima koristite za suncokret?Koliko mm?
 
Danas završeno sa suncokretom za ovu godinu.Ukupan prosek na svim parcelama je oko 1800kg/kj.Ne mogu reći da nisam zadovoljan jer je bilo zemlje i koju prvi put radim.Inače bilo je samo dva hibrida Neoma i Adađo i sve je predkano samo pulsarom.
 
Ja sam morao sejati oba hibrida koji se rade pulsarom zbog stanja njiva.Da nisam sigurno bi išao i na neki klasičan hibrid.Po meni je Neoma ipak dosta ispred Adađa.To se ogleda kako u prinosu,težini pune prikolice tako i u sigurnosti proizvodnje.Neoma je mnogo niža od Adađa ,a to za mene u Banatu gde stalno duvaju jaki vetrovi mnogo znači.Iduće godine ću takođe sejati Neomu bez obzira trebalo ili ne raditi sa pulsarom.
 
DDragane koliko je taj sa slike imao vlage?
Juče smo probali još zreliji( odokativnom metodom) kod šogora imao vlage 16% .
Oko 9,5 vlaga,sve zavisi od sorti,ovo na slici je LG56.35.

Slobo kondi je ove godine odlicno odradio,na oko nista narocit a curelo ladno 2500kg po lancu,a LG izgledao extra a jedva 2000 kg nacurelo.
 
Mi smo danas završili žetvu suncokreta,prosek 2200 + koji kg /kj.
Na jednoj parceli je bilo problema sa ostatkom hemije od prošle godine.Nije bilo problema na celoj parceli nego na uvratini.Tu je kombajn jedva provlačio "glavice".


 
Juce sam skidao kod drugara sa 2.1 kj 4980 kg sto znaci 2371 kg/kj Neome posejane krajem Aprila , djubreno sa 150 kg/kj. ureje, Vlaga 12.5%, primese 5,7%. Neoma ove god. se najbolje pokazala!
 
Poslednja izmena:
danas stalo u loznicu 3640kg JUS kondija, dnasnji prosek neka kila preko 1800kg, jucerasnji prosek 2200kg po kj. al samo 2kj koseno :osmeh: a tek sad me cekaju zesci suncokreti koji su jos nazeleni, al nemogu da docekam da stavim kukuruzni adapteri, kad vec ne gledaju u robu koju doneses, cepam i zeleno, a i donje sito podosta otvoreno, samo sto ne krenu glave u box:haha:
danas uzela riba uzorak i malo ga provejala na sito a one vece komade primese nije ni vadila i kaze JUS. i ovo docekasmo...
 
Prosto ne mogu da verujem da otkupljivači ne žele da uzmu malo kajimaka.
Pre će biti da si se udvarao"ribi" pa ti progledala kroz prste.
 
Na jednoj parceli je bilo problema sa ostatkom hemije od prošle godine.Nije bilo problema na celoj parceli nego na uvratini.Tu je kombajn jedva provlačio "glavice".Lazo,to je zbog blizine pčela.Šalim se,sigurno je na onoj parceli bio dobar prinos izgledao je odlično.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh