Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
da ali sto ne kazes pravu istinu sa koliko je to lanaca??e pa imamo mi ljude u lokvama koji znaju
 
barolo sa našeg najboljeg lanca 1520 kg, vlaga 9,2%, zemlja skoro ravna sa dva mala uzvišenja na svakom kraju. sa gredave zemlje odmah prekoputa 6,24 kj 52 metera, vlagu ne znam, verovatno slična. to daje oko 1200kg/kj za bolju i oko 830kg/kj za veću i lošiju. ispada da nam grede smanjuju prinos za trećinu.

osim suše koja je ovde na severu bila možda i najgora u vojvodini i vetar u julu je smanjio prinos. izlomio je 15-20% stabljika.
 
Juče je u zmajevku,uz malo okretanja i nabijanja, natovareno 5500 kg suncokreta.
Moj otac kaze da moze da stane preko 53 metera ja reko,to je retkost kaze nije moze samo zavisi od kvaliteta suncokreta,moze kaze on i 55!Evo Laza to dokazuje...Svaka cast

- - - - - - - - - -

Merena vlaga LG 56.65 10,4% sutra se ulece u njivu na parcelu sejanu 26.04.2012 Ocekujem rod od preko 4t/h
 
U ovu zmajevku ovako punu kao na slici LGa stane oko 4500kg a Kondija oko 5300.Slikacu ujutru 2 krcate pa cu napisati koliko su merile.
fotografija03861.jpg

Sutra ako sve ide kako treba zavrsavam kod mene.
 
Ja pokusao danas da skidam suncokret,moram cekati jos 7 dana...Puno primesa,zelena masa nikako da se sasusi...Vlaga 10,5% ali prljavo radi...LG 56.65 Juce je covek koji mi vrse na njegovoj njivi imao na malo jace od 3,5 k.j 10.300 kg JUS suncokreta!Nije laz 100% provereno...

- - - - - - - - - -

Ja pokusao danas da skidam suncokret,moram cekati jos 7 dana...Puno primesa,zelena masa nikako da se sasusi...Vlaga 10,5% ali prljavo radi...LG 56.65 Juce je covek koji mi vrse na njegovoj njivi imao na malo jace od 3,5 k.j 10.300 kg JUS suncokreta!Nije laz 100% provereno...
Zaboravio da napisem da je ta parcela gde je moj suncokret djubrena pre 2-3 godine mozda i 4 ali da se poznaje i dalje gde je stajnjak!Od vestackih djubriva nije korisceno nista! Kada cu tek skidati onaj presevani 8 maja,kad ovaj od 26.04 jos nisam...Krajem septembra,ih...bas sam se inervirao!
 
Ja pokusao danas da skidam suncokret,moram cekati jos 7 dana...Puno primesa,zelena masa nikako da se sasusi...Vlaga 10,5% ali prljavo radi...LG 56.65 Juce je covek koji mi vrse na njegovoj njivi imao na malo jace od 3,5 k.j 10.300 kg JUS suncokreta!Nije laz 100% provereno...

- - - - - - - - - -

Zaboravio da napisem da je ta parcela gde je moj suncokret djubrena pre 2-3 godine mozda i 4 ali da se poznaje i dalje gde je stajnjak!Od vestackih djubriva nije korisceno nista! Kada cu tek skidati onaj presevani 8 maja,kad ovaj od 26.04 jos nisam...Krajem septembra,ih...bas sam se inervirao!
Sta se sekiras neces nigde zakasniti i krajem septembra da ga skidas al ce mu cena biti zesca bar je kod nas uvek tako bilo ko je medju zadnjima skidao uvek je bolje prolazio sa cenom!
 
Ne mogu da se setim baš tačne godine ali dok sam radio NS - 43 ,bila je žetva i sredinom oktobra i to sa visokom vlagom ,oko 15 %
 
Ja pokusao danas da skidam suncokret,moram cekati jos 7 dana...Puno primesa,zelena masa nikako da se sasusi...Vlaga 10,5% ali prljavo radi...LG 56.65 Juce je covek koji mi vrse na njegovoj njivi imao na malo jace od 3,5 k.j 10.300 kg JUS suncokreta!Nije laz 100% provereno...

- - - - - - - - - -

Zaboravio da napisem da je ta parcela gde je moj suncokret djubrena pre 2-3 godine mozda i 4 ali da se poznaje i dalje gde je stajnjak!Od vestackih djubriva nije korisceno nista! Kada cu tek skidati onaj presevani 8 maja,kad ovaj od 26.04 jos nisam...Krajem septembra,ih...bas sam se inervirao!
Šta se sekiraš!
Ja danas prošao pored jedne parcele pa obišao krug vlaga 24%:sta:.Sačekaće još 7-10 dana minimum.
Sejano 2-3 maja,A 31.
 
Mozda 2009, sejan u maju, skidan posle 20.10. a vlaga pisana 15, a bilo dosta vise. Verujem zbog 150 kg ureje po kj. Bila jeftina.
 
Sta se sekiras neces nigde zakasniti i krajem septembra da ga skidas al ce mu cena biti zesca bar je kod nas uvek tako bilo ko je medju zadnjima skidao uvek je bolje prolazio sa cenom!
Da je tako kako ti kazes onda bi svi skidali suncokret pred bozic,cena je na kraju ista za sve,nemoj da te neko laze.

savato ako je 10,5 vlaga skidaj ga nemoj da cekas,moze jos kako da se usteluje kombajn,samo sto nekog to mrzi pa kaze nemoze

Danas i ja konacno zavrsio,Ove 2 prikolice merile tacno 7640kg,Lg 56.65,a isto tako pune ali sa kondijem do 1000kg vise.
fotografija03871.jpg

Par krugova pre kraja,malo je losija slika jer je sofersajbna prasnjava.
fotografija03911.jpg

fotografija03921.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh