Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve zavisi kako je u samoj zadruzi organizov prijem i isporuka jer troškovi toga ulaze u te procente.Ali ajde da sad ja ne baljezgam mnogo o tome. Ipak je od zadruge do zadruge razlika kako su se dogovorili.
 
Ima nekoliko kategorija za otkup suncokreta, sto vise se preda veca marza, cilj im je da predju 100 vagona i dobiju valjda 10-12 %, sledeca stepenica je prevelika, tako da svi jure stotku,
 
Znam varijantu gde su se četiri zadruge udružile i sve predaju na ime jedne.E tu se lupa lova samo takva ako taj jedan ne zavrne sve ostale pa ostanu i bez marže i bez suncokreta.
 
Znam varijantu gde su se četiri zadruge udružile i sve predaju na ime jedne.E tu se lupa lova samo takva ako taj jedan ne zavrne sve ostale pa ostanu i bez marže i bez suncokreta.
Ima indicija da je i kod nas tako odradjeno,video lokalne otkupljivace u kaficu na okruglom stolu,svi nasmejani i raspolozeni!Verovatno neki dogovor,sto kaze @Diklofen,moguce je da je ova vrsta dogovora!
 
dolazim do zakljucka da cena nije ovako visoka nebi se ni borili oko robe toliko.a kad je nesto jeftino beze od toga ko djavo od krsta
 
lepo sam vam govorio svima sejte suncokret bice skup i rodice niko nece da me slusa...
Odlucio sam to jos u proslu jesen, i posejao na vise od pola povrsina, ali sta to znaci kad dobijes za tri meseca svega 41 litar kise. Sva sreca pa ova cena, inace bi bilo opasno pucanje. Tako da u mom slucaju je trebalo sejati psenicu, jecam, repicu. I na kraju dodjes do velike istine, da sve to zavisi od kise. Vi da pogledate gore, i zahvalite na onih 100 litara kise, inace bi vam malo sutra Banat bio odlican za suncokret.

- - - - - - - - - -

Mene interesuje sta im je to toliko znacajno da dodju do robe,znam da nije uvek tako..
Pa prosto, treba im roba, vidis da izgibose oko cene.
Sto se tice ovih pariteta, i tu ima dosta firmi koje su korektne i koje su korigovale cene u paritetima, pa je tako nekima koje znam psenica u paritetu racunata sa manje od 1,9, a bilo je mislim 2,5. Isto su racunali i za djubrva, spustili za 20-25%.
 
Prosle dve godine je kukuruz bio najbolji usev (ako izuzmemo repu prosle godine), red je i suncokret da pobedi jednom.
 
Danas počeli sa vršidbom, skinuli 14.5 jutari, hibrid LG 56.63, ukupno 22.5 tone, dakle negde oko 15 kg po jutru. Nije loše, s obzirom da je peskovita zemlja u pitanju.
@ kiraj - Svaka čast na prinosu, prosto ne verujem da toliko može da rodi taj Kondi...
 
tebi koliko je malo rodilo neces verovati da sam rekao i 1000kg po kj..
e rekoh ja tebi da ne stedis na djubrivu.sad si platio skolu:sjasi:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh