Suncokret 2012

Koju cenu očekujete za rod suncokreta po toni?

  • 270 e

    Glasovi: 4 6,2%
  • 300e

    Glasovi: 12 18,5%
  • 350e

    Glasovi: 13 20,0%
  • više od 350e

    Glasovi: 36 55,4%

  • Ukupno glasača
    65
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, to je ta parcela gde ste bili sa pčelama,prinos je bio odličan (ne znam tačno za tu parcelu) ,sigurno su i pčele doprinele takvom prinosu.
U prihod sa ove parcele treba da uračunam i jupolku meda .:ppozdrav:
 
Zavrsena zetva suncokreta prosle nedelje... LG 56.35. 1760 kg/kj prosek, a Syngenta Kondi 1960 kg/kj prosek. LG mnogo bolje cureo, ali nazalost vaga rekla svoje!
 
E u p.m posekli mi glave suncokretu,jedno 3-4 ara sigurno,a sutra ugovorio vrsidbu!Zove me drugara kaze na onaj kraj ti cigani napravili put i posekli glave,ja u traktor nema da fali...E mamicu im lopovsku! U petak probali bila velika vlaga i dosta primesa,sad kad je uzreo i moze da se radi ovi me ujeb... E stvarno covek da se jedi bez potrebe!Sta da se radi...Sutra izvestaj o prinosu,umanjenom za 100-150 kg ne mogu da procenim ako ne i jace!
 
Danas ovrsen suncokret 111 prinos 2000kg/ha vlaga 10%....Inace to je jedan od najboljih prinosa u mom kraju zato sto je okolina imala oko 1000kg/ha...
 
Ja danas počeo vršidbu. Pionir A 31, 5 jutara još nisam nosio na vagu ali po proceni oko 6 tona.Dosta loše u odnosu kako je izgledao.
Sutra nastavljamo,neoma na redu.
 
Pozdrav svima, od maja sam clan ovog foruma ali evo tek sad da napisem prvu poruku. Tast i ja smo u okolini Pozarevca posejali suncokret pocetkom maja, Barolo na 2.5h. Molim Vas da nam pomognete informacijama. Kolika je trenutna otkupna cena u Pozarevackom kraju i kome je najbolje predati suncokret?
 
LG 56.65 rodio 2100 kg po k.j JUS bez djubriva sa jednim prskanjem!Hteo ja to da presejem ali videcu sad razliku izmedju ovog i onog od 8 maja.Ovaj je bio em redak,em ga zecevi jeli,katastrofa.Ali jedina dobra stvar je sto sam dobio za njega 63 din i ici ce kao gricko,ima zrno jako,jako veliko...Ja video nisam toliko zrno nikada,bukvalno kao gricko,na to je verovatno uticao los sklop! Sve u svemu nije lose...Druga njiva mora da bude minimum 20% vise,posto je sejano na 21,5 i nema ostecenja!
 
ja sam zavrsio sa suncokretom i predao sam Dobrici iz Bradarca (dolazi na njivu kamionom), mislim da je trenutna cena 55din (kod svih otkupljivaca je isto) isplata za dan-dva
za Bojana Tomica
 
Zavrsen suncokret na oko 120 kj sorta Neoma . prosek 1450 kg po jutru. Za nas kraj je sasvim zadovoljavajuce. Hvala bogu moglo je da bude i gore . U susednom selu sam cuo da je prinos bio veoma los .
 
Oko 13h merena vlaga ovom suncokretu 9,1% sutra ili u nedelju vrsemo i to...Setva 8 maja na 21,5 Evo neka slika
1z5t2mr.jpg
11snn09.jpg
Dobar deo lisne mase je izgoreo i otpao a ovo sto je ostalo ne bi smelo da pravi problem! LG 56.65M
 
Ovrsen suncokret sa 1,5 hektara ili ti 2.75 k.j LG 56.65M rodio 6980 kg sa vlagom 10% i primesama 3%...Znaci 2540 kg/k.j ili 4.440 kg po hektaru BEZ DJUBRIVA! Sve se razmisljam koliko bi rodio KONDI ili Delfi ako je ovaj laganiji rodio ovoliko,sigurno jos 300-400 kg po jutru! Prezadovoljan sam,setva tj.presejan 8 maja i dobio jednu dobru kisu krajem jula!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh