Sumarstvo

577: jel koristis donju koturacu? jel se problem usidrit kad preko nje radis?

Je koristim za teške bukve ne diže ga onda nikako da je nezz kakva roba.
A i vitlo je jače onda .
Što se tiče toga namjenjeno je i za manje stvari bočno vući gdje nema mjesta
 
Suma je cudo! Ima tu dosta rizika. Od samog obaranja drveta do njegovog utovara.
Kad budes sredjivao ili montirao drugu kabinu, ne bi bilo lose napraviti nekakav ram od cevi i montirati ga unutra oko stubova zadnjeg dela kabine. Naravno da po mogucstvu bude povezan i sa trubama.
Imao sam u planu da mu napravim zastitni okvir, ali sa spoljne strane kabine i napred ispred haube. Takodje sam planirao i zastitu za stakla od grifovane zice. Medjutim nisam stigo na vreme da to odradim, a da jesam sad ne bi bilo nikakve stete sem par litara ulja i nafte koji su istekli. Kad mu sredim kabinu moracu da mu odradim i zastitu.
 
Današnji posao

img20150801143124.jpg



img20150801143155.jpg
 
Zna li neko kako ide postupak ako vam bas dobro pokradu sumu,tj. stabla ... prijava policiji ili ? znam da nema neke vajde ali dobro su uleteli u parcelu vise komsiji nego meni ,ali stabla su 100cm precnik i vise cerovi,granica,hrast....
 
Meni su pre desetak dana isekli 12 stabala (oko 15 metara drva). Prebacili preko rečice i izvukli na suprotnoj strani sela. Niko ništa nije video, ne zna... A baš smo u postupku pripreme za seču, obeležavanja stabala itd.

Prijavi policiji, ne ostaje ti ništa drugo. To im je posao. Ali se ne nadaj ničemu jer svoj posao slabo rade.
 
Malo zanimacije od juce,imam i neke snimke drugog ursusa sa vitlom ali je kvalitet ocajan...
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Dobar je URSUS za te stvari samo tako. Slobodno postavi i taj snimak da vidim, ako je los kvalitet. Jedino mi nije jasno zasto si mu pravio dasku kad nemas vitlo.
Moj je malo pauzirao posle one zajebancije sto sam imao i sad smo mu vratili kabinu u osu i trebam ponovo da ga upregnem u sumu.
 
Ево и од мене нешто...
12080814_1047366841964869_871570625_n.jpg
12033694_1047366898631530_291257562_n.jpg


успут ова приколица је на продају (и даска ѕа чекрк такође)

12048784_1047367825298104_92052694_n.jpg
 
Jaka ti prikolica. Ima na njoj oko 5m drva? Kazi mi kako sluzi URSUS i kako se pokazao u sumi posto vidim i vitlo imas. Jel ti vitlo od onog iz Kraljeva?
 
Zna li neko kako ide postupak ako vam bas dobro pokradu sumu,tj. stabla ... prijava policiji ili ? znam da nema neke vajde ali dobro su uleteli u parcelu vise komsiji nego meni ,ali stabla su 100cm precnik i vise cerovi,granica,hrast....
Zemo probaj u policiji podnesi prijavu dežurnom.
Idi u Srbija Šume i traži šumara za privatne šume i šumarskog inspektora i podnesi napismenu prijavu jer umeju da se prave ludi.
Umeju da pišu kazne ljudima za neko granje nedoznačeno a kad je slučaj ovakav niko nije nadležan.
 
Nazad
Vrh