Sumarstvo

Kad vec spomenu zir, jel on radja svake godine ili ne? Meni se nesto cini koliko sam zapazio da ne radja svake godine.
dobro si zapazio. postoje godine koje se zovu godine punog uroda semena , kada hrast puno plodonosi. Posle ovih godina ide par godina kada hrast slabije ili nikako ne radja. Bukvalno se stablo istrosi i treba mu neko vreme za regeneraciju. Ovo je jedna od glavnih razlika izmedju plemenirh liscara i ostalih liscara recimo graba koji plodonosi obilno svake godine...
 
A koliko godina treba da ima hrast da bi poceo da radja zir?

Koristi li neko odvas ona fiksna vitla bez lamele koja su fiksirana na traktoru? Znam da su opasna za rad zato sto nemaju lamelu, imaju li jos neku manu, uzeo sam neku sumu a nema puno drva da bih ulagao u nego skuplje vitlo.
Imaju manu sto hoce da pukne pogonsko vratilo na traktoru i ako je blizu ram do lancanika hoce lancanik onaj veliki da uhvati sajlu i da je iskida. Najbolje da nabavis i dasku-raonik i da stavis pozadi na poluge i po mogucstvu da vezes sajlom prednji kraj traktora za neko drvo i onda si siguran. Kvacilo na traktoru moze da otkaze pa zbog toga bolje da se osiguras. Velika prednost im je sto mogu silu da izvitlaju odjednom i manje propinje traktor kad vuces trupce.
 
Od danas, sas vitlom, malo losija slika :osmeh:...
2qjya1u.jpg
 
Mnogo losija. Vitlo se uopste ne vidi. Ako mozes uslikaj malo i vitlo da vidim kako je odradjeno. Ali dobar uspon, dobro si ga ti tu uterao.
Nego, zanima me gde nestaju postovi? Lepo je kolega ponudio svoju dasku-raonik za vitlo, a sad ga nema post.
 
Mnogo mi lose slike pravi mobilni, slikacu i vitlo....kratka sajla pa se zavlacio, inace izlazi se na vagu, prednji tockovi jedva dodiruju zemlju, par dana se tu radilo i danas zavrsena rabota.
 
A koliko godina treba da ima hrast da bi poceo da radja zir?


Imaju manu sto hoce da pukne pogonsko vratilo na traktoru i ako je blizu ram do lancanika hoce lancanik onaj veliki da uhvati sajlu i da je iskida. Najbolje da nabavis i dasku-raonik i da stavis pozadi na poluge i po mogucstvu da vezes sajlom prednji kraj traktora za neko drvo i onda si siguran. Kvacilo na traktoru moze da otkaze pa zbog toga bolje da se osiguras. Velika prednost im je sto mogu silu da izvitlaju odjednom i manje propinje traktor kad vuces trupce.
Nema sanse da slomi vratilo zato sto rade lezaj sa zadnje strame vratila i tako ga fiksira i nema kardan da mrdne ili da pukne. Dasku cu ja da odradim i najverovatnije i valjke na dasku..
 
Mnogo mi lose slike pravi mobilni, slikacu i vitlo....kratka sajla pa se zavlacio, inace izlazi se na vagu, prednji tockovi jedva dodiruju zemlju, par dana se tu radilo i danas zavrsena rabota.
Bas mi je prvo palo na pamet kako izlazis odatle, a da ga ne preturis pozadi. Znaci vagas ga.

Nema sanse da slomi vratilo zato sto rade lezaj sa zadnje strame vratila i tako ga fiksira i nema kardan da mrdne ili da pukne. Dasku cu ja da odradim i najverovatnije i valjke na dasku..
To je druga stvar ako ugrade i lezaj da osiguraju vratilo. Valjci nisu losa stvar, ali mislim da nisu preko potrebni, a ni one bas velike i glomazne daske mi nisu jasne. Moj kum ima dobru sklopivu, ali nemam slike. Kad kaci prikolicu on je preklopi i ne smeta mu. Takva kao njegova kosta 100 evra kod jednog majstora ovde, sto mislim i nije skupo.
 
tacno je to da poruke nestaju,moja poruka je izbrisana mozda sto sam reklamirao oglas ili je nesto drugo ne znam ... ?
 
Bas mi je prvo palo na pamet kako izlazis odatle, a da ga ne preturis pozadi. Znaci vagas ga.


To je druga stvar ako ugrade i lezaj da osiguraju vratilo. Valjci nisu losa stvar, ali mislim da nisu preko potrebni, a ni one bas velike i glomazne daske mi nisu jasne. Moj kum ima dobru sklopivu, ali nemam slike. Kad kaci prikolicu on je preklopi i ne smeta mu. Takva kao njegova kosta 100 evra kod jednog majstora ovde, sto mislim i nije skupo.
Ja imam bas veliku dasku 220cm, to je orginal daska riko ribnica trebala je biti kao raonik za sneg napred ali to nikako da napravim pa ce pre otici na vitlo a valci nisu potrebni da je daska niza ali posto ima visine sajla bi kacila od dasku tako da moram valjke da stavim i ujedno ce pricepiti sajla dasku da ide u zemlju kad pocne da vitla.
 
Hvala Aco nisam jos nista radio s njim,polomio sam prste na ruku pa još ih razrađujem za koji dan krećem, a ltz sam prodao
 
Jel neka povreda u sumi? Koliko si prodao LTZ ako nije tajna? Cisto da znam za koje pare se prodaju. Jel i dalje koristis ono vitlo ili si nabavio drugo?
 
Sjeban me dizalica za trupce, ltz otišao za 5400 evradi. Još koristim ono vitlo hteo sam i njega da prodam ali mi utrčao posao pa sam odustao,možda ga budem prodao iduće godine
 
O tome koliko je metara ili kubika bolje da ne pišem jer neko če vjerovat drugi neče.Mogu da napišem da prikolica je 2,5 x 1,5m a kotače sam pilio na 33cm.Tri puta celi red i ono što je još po vrhu.Težine baš i nije jer su se več izsušila odkad je srušeno.Kad dovezem još dvije prikolice i razcepam če bit lepa hrpetina za spustit kroz dimnjak.
 
Nazad
Vrh