Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

Jel to onaj konkurs za 800 hiljada? Ne sećam se sad tačno mislim da od marta 2022. ko je nabavljao opremu? Meni su oba zahteva još u statusu primljen.
Novi konkurs 2023. Danas isplacen. A zvali pre dva dana da se uplati porez za stocarski konkurs.
Taj mi zahtev sada stoji "u radu"
 
Verovatno sada ne postoji rok (zbog eAgrara), tj. rok svake promene, ili otvaranja novog gazdinstva je do dana konkurisanja za neku subvenciju, povraćaj.
Kažem - verovatno, jer nisam uspeo da dobijem proverenu informaciju.
Meni su tako rekli u eAgraru. Bitno je da sve bude sređeno, u smislu unešeno i verifikovano, do podnošenja zahteva za subvencije sledeće godine.
 
Mene juče zvali iz Uprave za agrarna plaćanja da me obaveste da dugujem za porez 4,95 dinara :D
Ne znam kako i odakle to ali sam istog momenta uplatio taj porez.
E sad status mi je "Poslato na dopunu" i sada bi trebalo da se promeni u "Izmenjen".
Da li to mogu ja da promenim na računaru ili moram da idem u savetodavnu službu?
Pozdrav iz Užica
 
Aa na koji porez misle, šta su rekli? Da li apsolutno sve mora da bude izmireno, ili samo ono što je bilo neophodno da bi se izvadila dokumentacija za prijavu?
 
Pa ovo je bio porez na imovinu.
Iako je cifra smešna njoj izbaci upozorenje i ne može da izvrši uplatu.
Ja nisam mnogo postavljao pitanje šta je to i otkud taj dug od 5 dinara.
Uvek izmirujem porez u celosti...
 
Mozda je negde pisano ali mene nije interesivalo pa nisam ni obratio paznju niti se raspitivao ...
Jel zna neko od kolega da li recimo ja sada kao cist poljoprivrednik ,kada bi se zaposlio negde nebitno da li kod privatnika ili drzavnoj firmi i naravno bio prijavljen u toj firmi na penziono i socijalno,a i dalje imao poljoprivredno gazdinstvo na svoje ime i radio svoju zemlju,da li bi imao pravo na ove subvencije po hektaru koje daje drzava??
 
Imao bi veću penziju 👍
Ma ok,za penziju mi je jasno,nego ja sam sve mislio da samo ovi cisti poljoprivrednici odnosno kojima je poljoprivreda jedino zanimanje da samo oni imaju pravo na subvencije po hektaru na zemlju,jer je jedno vreme bio uslov da je placenn pio fond da bi dobio subvencije...,a kada se zaposlis negde u firmi onda te brisu sa spiska da placas pio fond ,pa mi je bilo logicno da ti vise ne daju ni subvencije po hektaru...
 
Bilo je jedno vreme uslov za subvencije.Ukinuto je i nije već dugo to uslov.Jednostavno se dobijaju subvencije po jedinici površine.I moglo je do 20 ha.Sada se ratari bore da bude do 100 ha.
 
Nazad
Vrh