Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

Malo dižu prašinu da mi ( boranija ) misli kako je država ažurna.Pa ne bi bilo mesta u zatvorima kada bi se svi koji su zloupotrebljavali subvencije procesuirali.
 
Ja nisam u toj pio organizaciji ja sam moj radni vek zavrsio radeci u firmi.

- - - - - - - - - -

ZEMLJE VISE NEMAM KADA SE ZAVRSI BOTOSKA KOMASACIJA DAO SAM DECI SVE
 
Stvarno ne razumem , bio sam na sajtu ministarstva i citao te konkurse ja tu nista nerezumem sve neke dopune,,k.rci palci sve procito manje znam nego sto sam znao
Posadio sam 1ha lesnika i sad sta mi je ciniti sadnice nisu sertifikovane, dali imam pravo na subvenciju za navodnjavanje? za ogradu? za analizu?
A Sto se tice ovih HOBI I PROFI poljoprivrednika to je jasno ovaj sto je HOBISTA bi trebao da je ravnopravan sa PROFESIONALCEM jer nije niko terao PROFESIONALCA da mu to bude osnovno zanimanje
a isto tako je PROFESIONALAC trebao da dobije subvenciju za samozaposljavanje
A sto se tice podrucja to mi nije jasno pa valjda je PAOR uvek PAOR i u BACKOJ i u IVANJICI I u LESKOVCU uvek je PAOR
Obozavam da slusam rasprave TURBO poljoprivrednika takvih ima pola sela znam ih dosta sto u kuci nisu imali ni motiku a sada rade 100+ ha
Voleo bih i ja da dobijem nasledstvo ili restituciju ali NEMA OD KOGA BRACO PAORI!!!!!!!!!!!!!
Posmatram moje roditelje rade oko 20ha zemlje ali to je na leru smatram da bi svako ko bi svaki dan radio u svojoj kuci 8 sati imao dobra rezultate i zaradu a posmatram komsije rade po 10 ha imaju 3 svinje i kukaju nemogu da zive pa ajde drzi 100 svinja 2000 piladi i sve cete stici
 
Ili se zaposli negde na par meseci makar fiktivno.

Bilo nekad, ne moze vise. Sada ne odjavljuju sa poljoprivrede nego stavljaju na stanby. Automatski posle otkaza se vraca na poljoprivredno osiguranje.
Moj brat od strica je 30god radio u fabrici kablova. Jesenas je dobio otpremninu i ostao bez posla. Otisao je u socijalno da overi zdravstvenu kao i svi nezaposleni a oni mu rekli da ce mu overiti ako uplati poljoprivredno osigurnje od dana kada je prestao da radi. Automatski je prebacen na poljoprivredu i vodi se kao zaposleno lice.


Od sada samo ovo pomaze: "Prodaj SVU zemlju i onda mozes da se ispises iz poljoprivrednog PIO"
 
Bilo nekad, ne moze vise. Sada ne odjavljuju sa poljoprivrede nego stavljaju na stanby. Automatski posle otkaza se vraca na poljoprivredno osiguranje.
Moj brat od strica je 30god radio u fabrici kablova. Jesenas je dobio otpremninu i ostao bez posla. Otisao je u socijalno da overi zdravstvenu kao i svi nezaposleni a oni mu rekli da ce mu overiti ako uplati poljoprivredno osigurnje od dana kada je prestao da radi. Automatski je prebacen na poljoprivredu i vodi se kao zaposleno lice.


Od sada samo ovo pomaze: "Prodaj SVU zemlju i onda mozes da se ispises iz poljoprivrednog PIO"

Pa to je i bio cilj države.Oni ipak misle na duži period a ne kao mi.
Da nisu hobisti gurani sa strane u vreme većih subvencija ne bi do ovoga došlo.Meni je samo žao ovih što imaju do 10-ak hektara jer je njima to velika stavka.
Ne znam koliko se sada uplaćuje ali će se sigurno za 5 godina iznos udvostručiti a subvencija više neće biti.
 
Ne treba da izlazi na kraj sa narodom. Treba da uvede iste uslove za sve, a ne da domaći imaju subvencije 2+2 hiljade a arapi 180€ jer će oni da izvoze a mi nećemo.
Evo kako izvoze. Sestra kupila u prodavnici.
d4609164433b01a2fc4653c07e0a7d9a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
to sa sokovima je moglo za vreme juge nektar koji nije tad ni postojao je kupio fruktal pa nismo vise bas tolike budale cak je inajveci mlin i klanica bili u sloveniji sve zbog bratstva i jedinstva samo kad se politicari nebi mesali u poso ipustili proizvodjacima gde bi mi bili to ulje nikad nije izaslo iz srbije lopovska posla
 
Nazad
Vrh