Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

Jel moze neko da napise koliko su subvencije za umaticene ovce,za ovu godinu?
 
Danas sam čuo ne proverenu informaciju da ce biti povraćaja za kupovinu traktora ne samo voćarskih,dali neko nesto zna o tome ili su to samo prazne priče?

Danas na predavanju rekoše da će biti i za ratarstvo ali tek od septembra, e sad kakvi su uslovi to će se videti kad konačno donesu uredbe.
 
Mislim da se to za ratarstvo za traktore odnosi na IPARD program ako obezbede sve sto nisu prosle godine i dobiju zeleno svetlo od EU.
 
Da ali za Ipard ti ide sve drugacije, i treba da ides ka prosiirenju ako ne prosiris u roku od par godina treba da vratis pare nazad,i treba ti biznis plan pa dok cekas proces kako ovde kod nas "brzo" ide ima da se nacekas godinu dana taman ti prodje volja za traktor.:osmeh:
 
[h=4]Vlada Srbije objavila je uredbu kojom su definisane subvencije za poljoprivredu u 2017. godini. Kao i prošle godine, premija za mleko ostaje sedam dinara po litru. Nisu se menjali ni podsticaji za biljnu proizvodnju od 2.000 po hektaru plus još 2.000 dinara za regresirano gorivo.[/h]Odakle im ova informacija da smo imali regresirano gorivo pa da nam to stoji i za ovu 2017. ?
 
Sad sam skinuo i precesljao uredbu ne pominje se rec gorivo ni jednom, ostaje isto 2000 po hektaru za biljnu proizvodnju i 2000 dinara za djubrivo.
Vlada Srbije objavila je uredbu kojom su definisane subvencije za poljoprivredu u 2017. godini. Kao i prošle godine, premija za mleko ostaje sedam dinara po litru. Nisu se menjali ni podsticaji za biljnu proizvodnju od 2.000 po hektaru plus još 2.000 dinara za regresirano gorivo.

Odakle im ova informacija da smo imali regresirano gorivo pa da nam to stoji i za ovu 2017. ?
 
Ma pisu na pamet nisu se ti ni ocesali o poljoprivredu... Svakim danom se vise vidi kako tamo sede ljudi koji su preko noci nesto ''povatali'' od te materije i sad buckaju napamet... sve im se izmasalo ko kampanjskim streberima... :sjasi:
 
(2) подршку младима у руралним подручјима у износу од 120.000.000 динара;

Jel ovo znaci da ce mladi na selu, o kojima se prica vec danima pa i mesecima, dobiti svega njih oko 100-150 pojedinaca?
Ako podelimo 120.000.000 dinara sa 123 koliki je kurs evra = 975.000 evra i kada to podelimo sa 10.000e po osobi (75% je bespovratno) = 100 pojedinaca
 
Gorivo otislo za 10 din u mom slucaju za godinu dana je razlika oko 200000 din vise cu da dam za naftu a dobicu 80000 din subvencije,sto znaci da ja subvencionisem drzavu od mog gazdinstva sa 120000 dinara.
 
Daj Boze da ih se i toliko odluci da placa doprinose zarad 10k e.

I jos je bespovratno 75% tj placas doprinose za 7500e a 2500e vracas. A bice veliko interesovanje sigurno. Ljudi uzimaju i ne pitaju za potencijalne posledice. A fora je i u tome sto je 10.000e maksimalno koliko mozes da dobijes. Neko ce uci u igru i za manje novca.
 
Koliko dugo si u obavezi da uplacujes doprinose? Konkretno da za 2-3 godine ugasis domacinstvo i otvoris novo na drugog clana porodice.

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh