Subvencije u poljoprivredi za 2016

I sada ga ti znaj, Vucic izjavio da ce biti povracaj za traktore, Glamocic kaze nemaju pare za velike traktore... Sta je veliki traktor? Hoce li onda biti povracaj za male? Kako su napravili podelu izmedju velikih i malih traktora? Nista mi nije jasno.
 
I sada ga ti znaj, Vucic izjavio da ce biti povracaj za traktore, Glamocic kaze nemaju pare za velike traktore... Sta je veliki traktor? Hoce li onda biti povracaj za male? Kako su napravili podelu izmedju velikih i malih traktora? Nista mi nije jasno.
.... imam osecaj da je sadasnja "postava" u ministarstvu pp. najgora od 5 oktobra pa na ovamo.........
Gospodja ministarka lupeta ni sama nije svesna svoje nesvesti, Qlamocic je opasan i mislim da on najvise utice na Wucica, a Wucic ....zabole ga za pp. daj samo gde moze da se zavrne slavina ,za ostalo ga bole "patka".
A Tenis...juce sam gledao na TV neko izlaganje gde covek kaze da Tenis u Nemackoj nema ni Ha zemlje vec sve radi sa kooperantima a kod nas je trazio zemlju,a ni nema nameru da radi sa domacim kooperantima i pitanje je da li i sta ce uopste biti od te prerade.........predpostavlja se da ce samo raditi francusku obradu i slati u svoje fabrike u Nemacku i tamo raditi finalnu obradu.
Nismo ni svesni kakva je prevara na pomolu i sta je nas Mucic obecao onoj iskompleksiranoj Mangeli..........
 
I ... Sta je veliki traktor? Hoce li onda biti povracaj za male? Kako su napravili podelu izmedju velikih i malih traktora? Nista mi nije jasno.
U IPARD programu, koji se može naći i na sajtu ministarstva i na srpskom jeziku predviđeni su povraćaju za traktore snage do 100kW (cca 136 KS) e sad drugo je pitanje kad će sredstva iz IPARD postati operativna...
 
U IPARD programu, koji se može naći i na sajtu ministarstva i na srpskom jeziku predviđeni su povraćaju za traktore snage do 100kW (cca 136 KS) e sad drugo je pitanje kad će sredstva iz IPARD postati operativna...
Ne samo operativna,vec kada ce uopste poceti apliciranje,i kada ce ae postaviti pravilnici za apliciranje. A pare,cekacemo jossss

Nada poslednja umire.
 
Ne samo operativna,vec kada ce uopste poceti apliciranje,i kada ce ae postaviti pravilnici za apliciranje. A pare,cekacemo jossss

Nada poslednja umire.

Čak momenat raspisivanja konkursa i apliciranja može da bude vrlo vremenski udaljen od dobijanja povracaja...Može da se desi usled velikog broja prijava proces obrade i odlucivanja potraje cak i za investicije koje se realizuju odmah kao npr traktori i mehanizacija.
Raspisivanje konkursa i apliciranje mogu da počnu i pre samog dobijanja akreditacije za Upravu za agrarna placanja ali sam proces obrade zahteva i odlucivanja mora da saceka akreditaciju.
 
I sada ga ti znaj, Vucic izjavio da ce biti povracaj za traktore, Glamocic kaze nemaju pare za velike traktore... Sta je veliki traktor? Hoce li onda biti povracaj za male? Kako su napravili podelu izmedju velikih i malih traktora? Nista mi nije jasno.

Iskreno, ja se čudim da uopšte i verujete Vučiću.
 
I ja sam skeptik po pitanju IPARDa.

Prvenstveno što ova vlast nije načisto sa samom sobom da li je zaista proevropski raspoložena. Juče bili jedne orjentacije, danas druge, a sutra ko zna koje...

Smišljeno oni to rastežu i otežu.
 
Sto se IPARD-a tice. trebao je biti prvi poziv do kraja godine, medjutim drzava nije na vreme raspisala konkurs za zaposlavanje u sluzbi za agrarna placanja. Ovde opsirnije ako nekog interesuje http://www.politika.rs/scc/clanak/348447/Opet-bez-evropskih-para-za-poljoprivredu.
Sve i da krene sve po planu i prvi poziv bude do kraja godine, ne ide u IPARDu sve tako glatko i brzo, pricao sam sa ljudima koji su bili u kontaktu sa nekima koji su konkurisali u Hrvatskoj i mislim Makedoniji. Prvo se preda plan, pa se tek po njihovom odobrenju moze investirati, onda se tek predaju racuni i ostala papirologija... Realno je ocekivati da od poziva, pa do povracaja novca prodje i 1do 2 godine.
 
  • Like
Reagovanja: 472
Zalosno sta se radi u ovoj drzavi. Nezvanicno sam cuo ovde od nekih poljoprivrednika da najavljuju cenu zita u vrsi od 15 dinara. Propali smo nacisto.
 
Sto se IPARD-a tice to je lutrija ti prvo treba da iskeširaš lovu za traktor ,a tek posle da čekaš povraćaj a što lepo odmah u startu cena nije umanjena pa neka oni tu razliku plate prodavcima traktora .To je ista priča kao i za regresirano gorivo mi im platimo punu cenu pa čekamo da nam vrate naše pare i to je kao regresiranje seljaka .
 
.......bas ste smesni.....pa to je zato da bi ekipa koja odobrava programe mogla da te ucenjuje.......tipa.....odobricemo ti 70% od vrednosti projektta a 10-20% ces nam vratiti u kesu......zivi bili pa videli...zapamtite dobro sta sam sad napisao
 
Sto se IPARD-a tice to je lutrija ti prvo treba da iskeširaš lovu za traktor ,a tek posle da čekaš povraćaj a što lepo odmah u startu cena nije umanjena pa neka oni tu razliku plate prodavcima traktora .To je ista priča kao i za regresirano gorivo mi im platimo punu cenu pa čekamo da nam vrate naše pare i to je kao regresiranje seljaka .
Pa ja prosle godine kupio prskalicu za traktor i predao papire u septembru,a u januaru sam zvao da vidim sta sa tim povracajom pa kao jos moj predmet nije obradjen

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Koliko god da je sigurno i lako doci do sredstava IPARD,ja trenutno,cak i da sam u mogucnosti (a nisam) da isfinansiram neku investiciju,ne znam da li bih uopste smeo i ne znam u sta bih ulagao u ovoj nasoj drzavi koja pokazuje totalnu nebrigu prema poljoprivredi...
 
Koliko god da je sigurno i lako doci do sredstava IPARD,ja trenutno,cak i da sam u mogucnosti (a nisam) da isfinansiram neku investiciju,ne znam da li bih uopste smeo i ne znam u sta bih ulagao u ovoj nasoj drzavi koja pokazuje totalnu nebrigu prema poljoprivredi...

U voćarstvo i povrtarstvo, zar nisi slušao ministarku,kaže suša nam uzme prinos skoro svake godine tako da nema leba od ratarstva.Uložiti 30000 eura po ha voćanjaka i da te ne boli glava,budućnost je u voćarstvu i povrtarstvu.:haha:
 
Nazad
Vrh